Jít na gymnázium nebo Soš?

Od: Datum: 09.05.13 16:53 odpovědí: 7 změna: 10.05.13 18:37

Dobrý den,

rozhoduji se mezi gymnáziem a soš. Průměr mám zatím velmi dobrý, a proto bych se asi na gymnázium hlásila, také proto, že v budoucnosti plánuji studium na vysoké škole. Ale co když se na VŠ nedostanu? Jaká je šance, že najdu práci, která bude dobře placená a bude mě bavit, když budu mít pouze ukončené gymnázium? Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.13 18:55
avatar

A jakou SOŠ? Má nějaké praktické zaměření? U nás byla SOŠ administrativní, která byla opravdu jen pro sekretářky, víc se jen s tím dělat nedalo, a i tak si musely dodělávat různé cerifikáty a kurzy. Gympl byl oproti tomu u nás mnohem lepší, člověk se dostal na tu vysokou... udržet se tam je zase jiný problém. *smich* Vy musíte znát své možnosti a zájmy, jestli to stojí za ten risk. S gymplem je těžké se uživit, ale můj otčím má jen gympl a podniká, takže na toto to stačí. Jinak se místo shání hůř...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: whynot*
Datum: 09.05.13 19:41

No zatím mám za jedna ze všech předmětů, ale určitě více tíhnu k těm humanitním, takže asi nějaká administrativa či veřejnosprávní činnost. Učitelé mi doporučují gymnázium s předpokladem, že vystuduji vystuduji vysokou, ale co když se tam neudržím, nebo vůbec nedostanu..? PS: Díky, za předchozí odpovědi :))

Od: askmenow*
Datum: 09.05.13 21:46

Jdi bez váhání na gympl. Dnes ani o lidi se středními školami nikdo moc hlavu neláme, takže se ti práce jen s maturitou bude blbě hledat tak jako tak. Navíc pokud máš hlavu na učení, pravděpodobnost, že se po gymplu na VŠ dostaneš je velká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.13 07:56
avatar

Dám vám příklad ze stavitelství

Když si například uděláte elektrotechnickou průmyslovku a po ní stavební vysokou, pak máte odborné školy dvě. (Vypadá to sice divně, ale strojní nebo elektrotechnickou průmku uplatníte ve stavitelství docela solidně.) Když máte gymnázium a stavební vysokou, máte odbornou školu jednu. Když máte jen gymnázium, pak nemáte nic.

Takže vám radím, udělejte si odbornou SŠ a po ní odbornou VŠ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nero33*
Datum: 10.05.13 18:37

Nelze než naprosto a bezvýhradně s názorem Figurka souhlasit. A pokud možno, zkus něco, čím lidstvu prospěješ. Pseudoekonomů jsou mraky. Takže peďák, zdrávka, sociální činnost... když jsi říkala, že jsi na ty humanitní věci. Dneska už není problém se na VŠ dostat, ale udržet se tam a základ pro VŠ Ti dá každá odborná SŠ dostatečný, a pokud ne, nebude to nijak zvláštní rozdíl, který by jsi oproti gymplákům nemohla svou pílí dohnat. Sám jsem na VŠ a ve spoustě věcech se svou průmkou strčím gympláky do kapsy... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emili
Datum: 10.05.13 13:39

Pokud už máš jasno v oboru, který chceš studovat, pak bych šla rovnou na SOŠ, ale jestli nevíš a zatím ti jde všechno na stejno, pak jdi na gymnnáziu, budeš mít čtyři roky k dobru na zjištění, co chceš skutečně studovat a pokud na to studium nebudeš kašlat, pak se na vysokou školu s velmi vysokou pravděpodobností dostaneš :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.