Tipy jak se učit anglicky

Od: Datum: 08.05.13 21:30 odpovědí: 2 změna: 08.05.13 22:32

Dobrý den, jakpak se máte? ;)
Trošku jsem přemýšlel a moc by mne zajímal váš názor. Jen tak ze zvědavosti. Už 9 let se učím anglicky. S čtením/poslechem nemám vůbec problém, ale trošku to vázne co se týče mluvení a psaní. Samozřejmně, že pokud se soustředím tak dokážu dát nějakou tu větu nebo spíš text na A4 dohromady, ale problém je, že musím hodně přemýšlet a vzpomínat u toho a tak. Pořád mám strach, že napíšu úplnou kravinu co se z gramatického hlediska týče. Tak jsem se chtěl zeptat na váš názor, máte nějakej typ jak na to? Mám nějaké kamarády na netu, kteří jsou z anglie a snažím se s nimi komunikovat, ale stále se mi zdá, že nad odpovědí na jejich email trávím moc času. Gramatika mi dělá problém no. Mám na mysli časy a tak. Minulý a příítomný mi moc problém neděla, ale budoucí už celkem ano.
:D
Děkuji za Vaše názory,
muse.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.13 21:36
avatar

anglicky rychle a jednoduše - odstěhovat se na pár let do ciziny a až přijedeš tak anglicky umět budeš jak číst tak psát..
Plavat se nenaučíš, když budeš chodit kolem bazénu a dívat se jak ostatní plavou. Někdo tě do té vody musí hodit aby jsi se začel sám učit plavat.. stejné to je i s jazyky.. stejné to je s každým učením.. sledovat filmy a poslouchat mluvené slovo je věc jedna.. adekvátně reagovat a projevovat se je věc druhá.. poslechem se angličtinu nenaučíš tak, jak by jsi potřeboval... Možná budeš dokonale rozumět mluvenému slovu, ale k čemu to je když se nedokážeš vyjádřit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 08.05.13 22:32

Zkus se dostat mezi osoby, které mají angličtinu jako mateřský jazyk, naživo. Pokud pro tebe není vhodné cestování, zamysli se, zda není možnost tam, kde bydlíš. Pokud studuješ, na spouště univerzit jsou zahraniční studenti, můžeš jim dělat tutora... ve velkých městech jsou podniky, kam typicky chodí cizinci (často vedle hostelů) atd. Promysli, zd apro tebe není nějaká taková možnost.

Jinak na běžné procvičování doporučuji helpforenglish.cz - když si člověk udělá jasno v gramatice a dostane se mu pod kůži, méně pak váhá ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.