Nezvládám školu - nevím proč

Od: Datum: 22.03.13 11:08 odpovědí: 5 změna: 22.03.13 12:57

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Jsem v prváku na Vyšší odborné škole pedagogické a vůbec tu školu nezvládám. Opravdu nevím, co mám dělat, protože se opravdu snažím, ale známky tomu vůbec neodpovídají a vypadá to, jako kdybych na ní úplně kašlala. Ale přitom jsem na té škole opravdu ráda a hlavně jsem na sebe pyšná, že jsem se na tuhle školu dostala! Moc mě mrzí, že si rodiče myslí, že na tu školu nemám, ale já bych se opravdu chtěla jednou stát učitelkou. Mohli byste mi poradit nějaký způsob učení? Já už toho vyzkoušela tolik a nic nepomáhá :( Děkuju.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.13 11:27

Pokud jste teprve v prváku, je to otázka času. Chce to trpělivost, určitě se to zlomí. Důležité je, že Vás škola baví, to se pak učí snáz.

Zkuste se učit s nějakou spolužačkou či spolužákem, kteří jsou na tom líp než Vy. Poproste někoho, aby se učil s Vámi, či Vás nějakou dobu doučoval. Já jsem to tak kdysi udělala s těsnopisem, z kterého jsem v prváku na ekonomce propadala - několikrát jsem se učila se spolužačkou, která měla s těsnopisu jedničku, čemu jsem nerozuměla, tak mi vysvětlila,a během několika týdnů jsem se zlepšila o dva stupně.

Lepší způsob učení odkoukáte jedině v praxi, od někoho, kdo to umí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.03.13 11:32

Je toho ale víc a nevím, jestli to všechno zvládnu. Uvažovala jsem, že bych šla na nějakou jinou (lehčí) školu, ale později bych toho určitě litovala. Děkuji za Váš názor :)

Datum: 22.03.13 12:09

Pokud máte pocit, že byste změny školy později litovala, tak zatím vydržte. Každý začátek je těžký. Berte to jako výzvu, zakousněte se do toho. A opravdu se nestyďte požádat o pomoc spolužáky či kamarády, kteří jsou na tom líp. A hlavně se nepodceňujte, třeba ve druháku či ve třeťáku ty lepší ještě přeběhnete!

Datum: 22.03.13 12:24

Ivanko pochopila jsem, že jste na VOŠ, co máte za SŠ a jak vám šlo učení tam? Napište co za předměty vám dělá problémy a co za obor studujete-pedagogika volného času, předškolní nebo speciální.

Datum: 22.03.13 12:57

jj, úplně normální stav v prvním ročníku střední školy.

Je to náraz, ale nepropadej zoufalství a beznaději, prospěch se ti časem zlepší.

Si pamatuji, že na průmce byli například takoví, co dělali svoji první čtvrtletní práci, pinožili se s ní několik týdnů, dělali co mohli a nakonec dostali čtverku a to ještě dopadli docela slušně.

Kdo na průmce dostal trojku z čtvrtletního konstrukčního cvičení, ten ho skutečně udělal dobře. Kdo dostal trojku z písemky na deskriptivu, ten ji uměl skutečně dobře. Kdo dostal dvojku, ten zasloužil pochvalu, no a jedničky dostávali jen mimořádní talenti. Prostě to tak je. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.