Vídeňský kongres, biedermeier, parní stroj

Od: Datum: 20.03.13 16:35 odpovědí: 9 změna: 23.03.13 17:54

Dobrý den,

Chtěla bys se zeptat na nějaké otázky ohledně dějepisu.. Sama na tyto otázky nevím odpověď a proto prosím o její zodpovězení..

1. Popište vlastními slovy situaci, která ve většině Evropy nastala na základě výsledku vídeňského kongresu.

2. Vysvětlete, o co ve svém životě usilovali zámožnější m욝ané v období biedermeieru.

3. Pohovořte o tom, proč můžeme Anglii v 19. století nazývat "dílnou světa".

4. Uveďte příklady, kde všude našel uplatnění parní stroj.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.13 16:38

Zkus si k otázkám něco sama dohledat a pak na otázky sama odpovědět. Zkontrolujeme ti výsledek (úkol za tebe dělat nebudeme).

doplněno 20.03.13 19:07:

Klíčová slova mᚠv těch otázkách.

Co´s zatím našla?

Ohodnoceno: 2x

Od: janiqua7
Datum: 20.03.13 16:54

No, tak já jsem už jako o tom něco našla, ale chtěla jsem vědět nějaké např. rady, kde můžu na to najít odpovědi nebo tak něco... nebo napsat nějaká klíčová slova..

Od: janigua7
Datum: 23.03.13 15:38

1. Popište vlastními slovy situaci, která ve většině Evropy nastala na základě výsledku vídeňského kongresu.
Po vídeňském kongresu nastalo v Evropě špatné období, lidé zde nechtěli žít, utíkali k exotice, historii, a přestože evropské mocnosti uzavřely dohody o míru, po roce 1820 se na celém kontinentu takřka rozhořely osvobozenecké zápasy, protože VFR zažehla v lidech touhu po svobodném a demokratickém způsobu žití. Bylo to období strachu, potlačování občanských práv, pronásledování obyvatel, policie věznila a zatýkala, velké úlohy tajné policie, nešastné období.

2. Vysvětlete, o co ve svém životě usilovali zámožnější m욝ané v období biedermeieru.
Lidé už měli dost válek a revolucí, a proto si chtěli užívat života. Biedermeier znamenal pohodový m욝anský život, maximálně pohodlné a útulné bydlení. Usilovali o klidný život, kterého zárukou bylo dobré zaměstnání. Dále o dobré vzdělání chlapců.

3. Pohovořte o tom, proč můžeme Anglii v 19. století nazývat "dílnou světa".
Protože v této době se Anglii velmi dobře dařilo. Rostlo jí bohatství, nejsilnější světové velmoci, rozsáhlé koloniální panství. Byl svobodný rozvoj zemědělství, průmyslu a také obchodu. Měla nejvyspělejší průmysl, nejkvalitnější nářadí pro řemeslníky bylo anglické výroby. Jelikož v této době začala průmyslová revoluce, tak se jí začalo říkat "dílna světa".

4. Uveďte příklady, kde všude našel uplatnění parní stroj.
Zdroj energie v průmyslu i v dopravě.
V rozvoji podnikání, tovární výroby, těžby surovin i lodní a železniční dopravy.
Parní stroj umožnil tovární velkovýrobu, nyní bylo možné stavět stále větší a výkonnější stroje, a mnohonásobně zvyšovat produktivitu práce.
Pokud by někoho napadlo ještě něco k tomu, prosím o doplnění.. :)
Děkuju moc za ty předešlé i za ty dodané rady.. :)

Datum: 20.03.13 17:47

Biedermeier- lidé měli už válek a revolucí dost, a chtěli si v klidu užívat života.Biedermeier znamenal pohodový měštĄanský život, maximálně pohodlné a útulné bydlení.Anglie měla nejvyspělejší průmysl, nejkvalitnější nářadí pro řemeslníky bylo anglické výroby. Parní stroj umožnil tovární velkovýrobu, nyní bylo možné stavět stále větší a výkonnější stroje, a mnohonásobně zvyšovat produktivitu práce.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.03.13 13:15

promiňte, ale vy opravdu nedokážete uvést nějaké příklady, kde našel uplatnění parní stroj? *modla**ee*

Ohodnoceno: 0x

Od: janiqua7
Datum: 21.03.13 19:56

To jsem si už našla, já už o tom zhruba o každým něco mám, jenom jsem chtěla napsat něco k tomu od někoho jinýho.. to je vše

Datum: 21.03.13 20:15

Tak sem napřed napiš to, co mᚠty sama, my ti to opravíme/doplníme.

Datum: 23.03.13 12:49

nevim z toho nic :D ale parni stroj jsem si stavel pred 14 dny, cili 1 uplatneni: steampunk ventilator na kamna :D
Ale nezlobte se, kdyz si to neumite najit v knize, sesitu, google, tak co z vas bude :) A na to je ukol zameren urcite vice, nez na to, aby jste to vsechno vedela zpameti. Nejen ve skole dostanete samostatne ukoly, a v praci vam nikdo nepomuze, kor kdyz budete na vyssim miste, a druhy den musite na porade v anglictine prednest svuj vysledek a mozne zavery a reseni :)

Datum: 23.03.13 17:54

Po vídeňském kongresu: V roce 1848 za revoluce va Vídni rozzuření svobodomyslnní občané (hlavně podnikatelé-buržoasie) hledali nejnenáviděnějšího muže: zpátečníka knížete Metternicha. Ten skočil do kočáru a uháněl z Vídně. Zastavil se až ve Valticích, kde mu městská rada vzkázala, aby do dvanácti hodin opustil město. Dotázal se i v Mikulově, ale i tam ho odmítli. Metternich utíkal Evropou, a zastavil se až v Anglii. Jeho zpátečnická politika způsobila Rakousku obrovské hospodářské ztráty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.