Kdo patří do Ztracené generace?

Od: Datum: 19.03.13 12:35 odpovědí: 6 změna: 21.03.13 16:53
Zdravim, mela bych dotaz: Kdo patri do Ztracene generace? Na internetu, konkretne na wiki, tvrdi, ze tam patri AMERICTI spisovatele narozeni okolo roku 1900, kteri si prosli valkou, nejsou schopni zaradit se do spolecnosti. Jakou valku tito autori prozili, prvni ci druhou? Nekde do Ztracene generace radi i NEAMERICKE autory. Proc?! Ja si myslim, ze tam patri POUZE AMERICANE, tj. napr. Steinbeck, Hemingway, Faulkner, Fitzgerald atd. Proc se vsude pise, ze Remarque patri do Ztr. generace?! Potrebuji to vedet, abych se s ucitelkou nehadala o blbosti. Diky vsem.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.13 12:52

První světovou válku. Příjde mi zbytečné to sem kopírovat http://encyklopedie.divoch.info/cs/Ztracen%C3%A1_generace

doplněno 19.03.13 12:58:

Vlastním jménem Erich Paul Remark, narozen 22. června 1898 v Osnabrücku, zemřel 25. září 1970 v Locarnu. Patřil ke "ztracené generaci" mladých Němců, kteří byli svými učiteli vychováni tak, že se jako studenti dobrovolně přihlásili na jatka první světové války. Ti, kteří se z ní vrátili, poznamenáni na celý život, přizpůsobili se jen těžko novým společenským podmínkám země zdemoralizované prohranou válkou a inflací. Remarque vystřídal mnoho povolání, byl účetním, úředníkem, učitelem, redaktorem atd. V roce 1928 vyšel časopisecky jeho první román Na západní frontě klid (Im Westen nichts Neues), 1929 jako kniha. Stala se pro svůj protiválečný patos světovým úspěchem.
Tento text byl zkopírován ze serveru: http://www.cesky-jazyk.cz/ziv…a-remarque.html#ixzz2NzCB7GTi
Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.

Zdroj: http://www.cesky-jazyk.cz/ziv…isy/erich-maria-remarque.html

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 19.03.13 12:55

Dobrý den.

Matně si ze školy pamatuji, že právě Remarque ke "ztracené generaci" nepatřil, ale že k ní měl velmi blízko.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.03.13 12:59

Díky vám oběma, takže mám jasno, jakou tu válku si prožili. Hledala jsem po internetu a tam se píše, že původně do Ztr. generace patřili POUZE američtí autři, ale že se tento termín začal později vztahovat i na západoevropské autory. Tak jsem z toho jelen. Když ten termín zavedla americká spisovatelka, patřili do té skupiny pouze američtí autoři, tak proč to tahat do Evropy?!

Datum: 19.03.13 13:09

Ty joo a já měl zato, že ztracená generace byla mezi 1960-1990 (Od hipízáků do generace jejich dětí) budu si muset asi doplnit vzdělání ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: jarka*
Datum: 21.03.13 16:50

Ale na WIKI se přece píše, že to byla PRVNÍ světová válka. A že k nim měl Remargue blízko, ale nepatřil k nim.

Datum: 21.03.13 16:53

Jarko číst umíte tak čemu se divíte, my přece nic jiného neříkáme.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.