1xŘíkají mi prase - proč?

Od: Datum: 18.03.13 16:51 odpovědí: 14 změna: 14.04.13 15:04

Ahoj. Už asi rok ve třídě poslouchám, jak kluci na celou třídu křičí: "Prasééé" a pak se tomu hrozně řehtají. Nejdřív jsem tomu nějak nevěnovala pozornost ale když se mě jednou jeden kluk ze třídy zeptal, jakou mám náladu a já řekla, že dobrou, a pak začli všichni křičet Tak prasééé má dobrou náladu, došlo mi, že jde o mě. Nevím ale v jaké souvislosti na to mohli přijít. Připadám si normální, jako všichni ostatní. A kdyby to mělo být nějakým vzhledovým problémem, tak myji se každý den, pravidelně si měním oblečení, když je třeba špinavé nebo zpocené, prostě nosím maximálně dva dny jedno triko nebo svetr a tak, a nepřipadám si že bych nějak smrděla nebo byla nechutná nebo tak, prostě si připadám úplně normální, a že vám občas třeba něco ukápne na triko nebo máte špinavou pusu a nevíte o tom či tak, to je přece přirozené. Nevím, čím by to mohlo být, ale zdá se mi, že všichni ví proč a je to pro ně hrozná sranda.

A tak prosím o radu...myslíte že to má nějaký pádný důvod, i když na sobě nic nechutného nepozoruji, nebo jsou to prostě jen pubertáci (jsem v 9.třídě na zš) a neví čím by se zabavili tak vymýšlí takové věci?

Už jsem se nějak naučila to přehlížet a ignorovat a nijak si to k srdci neberu, protože všichni si myslí jak všechno ví ale ve skutečnosti nejsou schopní ani přiznat pravdu a normálně to říct. Já vím že je těžké být upřímný ale jestli na mě něco teda tak nechutného, tak at mi to řeknou a pak to zmizí a nemusí se tím už zabývat ale "řešit" to takhle?

Nejde tu ani tak o to, co říkají, at si říkají co chtějí, když jsem tedy to prase, ale mám prostě strach že čím víc to budou říkat, tím víc se budou všichni řehnit a pak prostě budu taková ta holka bez kamarádů, se kterou se nikdo nebaví? Co myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.13 16:57
avatar

Ahoj! Třída se baví na tvůj účet, nic jiného v tom není. A dělá jim dobře, když tě mohou ponížit. Ve skutečnosti jsou to ubožáci. Pro tebe je fajn, že jsi v deváté třídě a z kolektivu odejdeš. Normálně to vydrž. Nejvíc jim vytřeš zrak, když na to nebudeš nijak reagovat. Tím je vytočíš, ale je dost možné, že oni přitvrdí. Bude to kdo z koho. Anebo - umíš být stejně jízlivá jako oni? Že bys jim taky vmetla něco podobného. Jako např. když by někdo řekl zase "prase", ty bys odpovědla - "kdo? to mluvíš o sobě" a tak podobně. Hodně štěstí, asi to budeš potřebovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.03.13 16:58
avatar

Možná si jen prostě potřebovali vybrat někoho, komu se budou posmívat, aby si mohli zvednout svoje sebevědomíčko. Sáhli po dívce, protože od ní nečekají že by je přeprala?

Jsi v devítce, za chvíli vypadneš, tak to do toho konce roku ještě nějak zkus vydržet, nebo si o tom zkus promluvit s výchovnou poradkyní. Je její povinnost tě vyslechnout.

Jen tak pro odlehčení, když někdo řekne mně, že jsem prase, ukážu na sebe a s překvapeným výrazem se zeptám: "chro?" *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.13 16:58
avatar

Jistě jsou to puberáci a vymýšlení trapáren, přezdívek a posmívání se je strašně baví. Jeden kamarád měl na táboře taky přezdívku Prase, později Pamela - byl totiž tlustý a měl větší prsa, než většina holek a byl takový otylý, růžový... Většinou má totiž každá přezdívka aspoň kousek reálného podkladu, takže - fakt nedávᚠnějakou příčinu, aby se ti takto posmívali? Je dokázané, že člověk sám sobě moc nesmrdí, nebo se alespoň necítí tak, jak ho cítí okolí, což může být problém. Používᚠantiperspirant, holíš se...? Jenda bývlá spolužačka se neholila v podpaží a ani nepoužívala nic proti pocení, a sedět vedle ní byl fakt zážitek*blee*

Ono, popravdě, pokud ti něco na triko ukápne často a často mᚠšpinavou pusu, opravdu můžeš na okolí působit jako špindíra, bez urážky.

doplněno 18.03.13 17:07:

Mluvím o slově "často", což jednou do měsíce není. Jen jsem chtěla, aby ses zamyslela, zda opravdu není důvod na tebe takto pokřokovat. Evidetně není, takže blbečky ignoruj, jen se chtějí předvést. Až zase začnou pokřikovat, usmívej se a ignoruj je. A říkej si, že ty tři měsíce už nějak doklepeš;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: masterka
Datum: 18.03.13 17:05

Nemyslím, že patřím mezi špindíry. Vím že to není nic příjemného sedět vedle zpoceného a smradlavého člověka. Deodorant používám, i vońavky, holím se pravidelně, podpaží i nohy. Na triko mi neukápne nic často, prostě se semtam stane že vám třeba vypadne vidlička z ruky a mastný flek na kalhotách je hned na světě nebo tak, a většinou se snažím to hned vyčistit na záchodě vodou aspon malinko. Myslím že každému se už takový "trapas" dá se to tak říct, stal, ale mě se to stane tak jednou do měsíce, když už, nesleduji to, prostě se to sem tam stane každému, mě se to nestává každý den. Neříkej mi že tobě nikdy nic neukáplo od pusy na triko.

Datum: 18.03.13 17:35
avatar

Důležité je dodržovat hygienu celého těla, nezapomínat na zuby, zápach z úst bývá velice nepříjemný. Používat vhodné deodoranty. Ale jak píšeš, tohle všechno mᚠpod kontrolou.

Jakou mᚠpostavu? Nejsi baculatá? Aby to nevzniklo k Tvé postavě.

Jinak puberáci si pokaždé najdou někoho, koho zesměšnit. Většinou toho, kdo se neumí moc bránit. Toho, kdo by jim dal přes hubu, nechají na pokoji. Většinou to dělá někdo, kdo není moc chytrý, moc hezký, moc oblíbený.

Na základce jsem byla v učení mezi nejlepšími. Mezi spolužáky byl rezavý Pepek, propadlík a protože byl sám nejhorší ze třídy, snažil se pokazovat na chyby druhých, aby ty jeho nebyly moc vidět. Začal mi říkat Prskavka. Nic příjemného, měla jsem menší logopedickou vadu - sykavky. Tak toho hned využil a pár třídních blbečků se přidalo.

Poprosila jsem mamku a začala jezdit do sousední vsi k logopedovi. Za pár měsíců bylo po Prskavce. Proč se nechat tupit nějakým propadlíkem a být mu pro srandu? Ale pomohlo mi to v tom, že jsem pochopila svou chybu a snažila se ji odstranit. A povedlo se.

Zkus si o tom promluvit třeba s děvčaty, ty Ti jistě nenadávají Prase, proč to na Tebe ostatní volají. A potom se pokus odstranit to, co je k tomu vede. Hodně štěstí. *mala* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: masterka
Datum: 18.03.13 17:56

Děkuji moc, tato rada mi obzvlášt pomohla. Už jsem se naučila ty narážky ignorovat, nijak mě to netrápí, protože původce je vlastně naprostý ubožák. Mě to ve škole taky docela jde, postavu mám takovou normální, jasně že bych mohla mít mín kil než mám, a že jsem trochu nad hranicí, ale v BMI jsem pořád v normálu. A nikdy jsem si nepřipadala tlustá, jsem taková normální, žádná vyžle. Nevím čím je to způsobené, nepřipadám si tlustá a hygienu dodržuji - myji se každý den, zuby také (ráno, večer a někdy i odpoledne), deodoranty taky používám. Nevím v čem by mohl být problém. Navíc ten původce je vlastně při těle, takový silnější, má "špíček", jedno triko nosí třeba celý týden...nevím. Holkám ze třídy taky moc nevěřím. Ne že by se ke klukům připojili ale prostě nepatřím mezi typ člověka co je ve škole hodně oblíbený, hraju basket a tam mám spoustu super kamarádek, ale ve škole mě prostě má rádo jen pár lídí takovou jaká jsem a ten zbytek se chová prostě...nepřístupně, že je jim to jedno a zajímají se jen o sebe.

Zkusím to probrat s někým z basketu, třeba mi pomůžou:) Děkuji.

Datum: 18.03.13 20:18
avatar

A v tom je asi ten problém. Původce je tlustší, navíc moc nedbá na hygienu. Je si toho vědom, možná už mu dal někdo někdy najevo, že se dost potí a nevoní, a protože ví, že by se snadno mohl tím prasetem stát on, raději to včas hází na někoho jiného. Než to od kolektivu schytá sám. Proč si vybral právě Tebe, nevím. Stačí maličkost - třeba jsi mu někdy nedala opsat úkol apod., kdo ví. Takže jen chce odvrátit pozornost ostatních od sebe.

Je to něco podobného, jako když zloděj volá: Chyte zloděje.

Nebo jako když si někdo mezi ostatními pšoukne, tak hned hlásí: To je ale smrad - cejtíte to taky? Kdo to byl? A proto se říká:

Ten, kdo nejvíc křičí, od toho to fičí! :D A protože to prase nejvíc fičí od něj, chce to hodit na někoho jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 20:20
avatar

To je tedy humáč... tak to bych na něj vesele zahulákala, když já jsem prase, tak co pak on, když tak strašně smrdí potem a tohle tričko už má čtvrtý den;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 20:49
avatar

Mně přijde, že se ti "takové trapasy" stávají docela často. mně ser naposledy něco takového stalo, když jsem se učila sama jíst, pak už nikdy ...

Ale souhlasím s ostatními: hloupých puberáků si nevšímej, nebo je "stři".

doplněno 18.03.13 23:43:

To je ale hloupej překlep! ... mně se naposledy ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: masterka
Datum: 18.03.13 17:01

Děkuji vám. Já jsem si z toho nikdy nedělala hlavu, prostě jsem to neřešila, v naší třídě se to u mě neobjevilo jako první případ, akorát u té druhé osoby se to rychle ztratilo ale tady je to prostě evidetně pořád baví. Oni to vlastně nikdy neřekli přímo mě, vždycky to jen vykřikují po třídě a myslí si že jsou děsně vtipní. Ale já jím to nesežeru. Spousta lidí prasátka přece miluje, ne?:)

Díky moc. Já mám prostě jen strach že se to za mnou potáhne a kvůli tomu se spousta lidí radši bude bavit s někým jiným, než s "prasetem".

Od: andrea1*
Datum: 18.03.13 20:19

Dělᚠdobře, že si toho nevšímáš. Toto se ve třídách stává často, že si někdo, kdo má schopnost ovládnout ostatní, vybere někoho u koho ví, že se nemůže bránit. Léčí si na něm svoje mindráky. Myslí si, jak není zábavný. Většinou to bývají ti, co ve škole prospěchem moc nevynikají. Že se ti bude někdo dál posmívat, až vyjdeš ze školy, se neboj. Už jsou starší, bude jiný kolektiv. Takovéto ubohé vtipokování bývá u dětí na úrovni ZŠ. Asi by pomohlo, kdyby si ho "podal" někdo z tvých rodičů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.13 20:27
avatar

Protože jsou to hloupí puberáci. Nic si z toho nedělej a naopak dělej, že se Tě to netýká. Nevztahuj to na sebe, dělej, že to neslyšíš...Ne nadarmo se říká - potrefená husa vždycky zakejhá, tak nebuď vztahovačná. Pokud hledají jen terč k posměchu, a ho hledají jinde. Ignoruj to, zlým jazykům pusu nezacpeš...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myseŽ
Datum: 19.03.13 15:25
avatar

a nebo jen tak prones - "no jo ta puberta s váma mlátí... ode zdi ke zdi...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cissa*
Datum: 14.04.13 15:04

Nenech si to líbit a vymysli si pro ně taky přezdívku! Co Absolutně-totální-blbci?*haha*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.