Nechci chodit do školy

Od: odpovědí: 8 změna:

Dobrý den, mám takový problém. Chodím do druháku na jazykové gymnázium a poslední dobou mám hrozný odpor ke škole. Nikdy jsem to tak neměla, samozřejmě, že jsem školu nemilovala, ale teď mám doslova odpor. Nechci tam chodit, bojím se tam chodit. Nikdo mě tam nešikanuje, mám spoustu kamarádů a problémy se známkami taky nějaké výrazné nemám. Ano teď se mi nepovedl test z matematiky a chemie, kde mám z obojího za 5, ale občas mi to tam ulítávalo vždycky. Jinak jsem spíše jedničkářka, dvojkařka z matiky trojkařka. Vůbec nevím proč, ale v noci se mi zdají sny o učitelích, jak nám dávají všemožné neočekávané testy a podobné. Nechodím za školu, ale nechci do ní chodit. Teď jsem byla nemocná a ke konci jsem si přihrála ještě dva dny doma. (opravdu jsem byla nemocná, jen jsem zůstala doma o dva dny déle než bych normálně zůstala) Jsem často vystresovaná z různých hodin, ale to já jsem z hodně věcí, to jsem měla vždycky a není to aktuální problém. Ale když přijdu ze školy, lehnu si do postele, přikryju si peřinou hlavu a jen si říkám, ať tam nemusím jít zítra zase.. Nevím, co to se mnou je, ale s nikým jsem se o tom zatím nebavila a ani nechci, proto to píšu sem.

8 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar hop

No tak si zkus představit tu druhou variantu. Odejdeš ze školy. A budeš muset začít pracovat. Se základním vzděláním o Tebe velký zájem nebude, takže budeš dělat tu nejpodřadnější manuální práci, pokud vůbec nějakou seženeš. A to asi až do smrti, protože Tvoje generace se těžko dožije nějakého důchodu...

Není přecejen lepší ten gympl? ;)

"Hop", slečně jsem chtěla poradit přesně to samé! :)

 


1x

Že nechodíš za šolu - fajn. Že se ti do ní nechce - to se stává a bude se ti stávat i v zaměstnání, s tím nic nenaděláš. Překonáš odpor a půjdeš tam zase.

Školu jsi si vybrala sama a nebo jsi byla nucena rodiči? Ať tak či tak tento problém musíš probrat s rodiči. Nechce se ti do školy a co se ti chce - jít shánět zaměstnání? Nebo se flákat a nechat se někým živit? Jakou náhradu máš za školu?

Já mám pro tebe jen jednu radu. Píšeš ...když přijdu ze školy, lehnu si do postele, přikryju si peřinou hlavu a jen si říkám, ať tam nemusím jít zítra zase..

Po škole nelez do postele když nejsi nemocná, běž si zaběhat ( v létě v zimě) nebo vykonávej jinou fyzickou práci a rozjasní se ti v hlavě. Nemyslím to zle, ale že se ti tam nechce se rodí jen v tvé hlavě, tak si v ní udělej pořádek.

Přesně tak... jak nemá člověk co na práci, začne přemýšlet a vymyslí hotové katastrofické scénáře. Místo sebelitování hezky šup ven z baráku za koníčky a sportem!:)

 


Děkuju za rady... Jen pro upřesnění, mně nevadí vzdělávat se. Učení mě baví, doma když se samovzdělávám, tak mě to nevadí a mám i velké ambice do budoucna. Jen mě prostě vadí ta přítomnost ve škole, ty nároky co jsou na nás kladeny.. Nedokážu vysvětlit co mi tam vadí. A po škole taky celou dobu neležím pod peřinou :D jen tak 10 minut a jdu něco dělat. Hraju tenis, na klavír a kytaru a ještě maluji, takže to není nevyžitím.. Nevím, prostě mám asi jen nějaké "depkové" období..

asi na to trošku bude mít vliv také to,že už už vypadalo,že je po zimě a teď ne a ne skončit.Jaro potřebujeme všichni a snad nás postaví na nohy.Někoho teda spíš porazí alergie,ale už aby bylo jaro.

 


0x

A kam chceš jít dál? Mně třeba pomáhá, že se donutím učit, abych udělala přijímačky na medinu respektive. Jdu si za svým snem, nebo jak to říct..a to mi dodává sílu. Představ si, skončit někde za pultem. není lepší se přemoci? :)

 


0x
avatar babajaga

Pokud Tě nebaví studovat, přejdi na nějaký učební obor. Třeba na kadeřnici, prodavačku, či co by Tě bavilo. Ale uvědom si, že 2 roky máš úplně zbytečně ztracené.

To jsi nevěděla dřív, že se Ti nebude chtít učit? Mohla jsi jít na učňák hned, i když tam je učení taky, nenajdeš žádnou školu či učňák, kde se nebudeš muset učit. Zbytečně ses buchtila 2 roky na gymplu, kašlala na to a kdoví, co z toho bude. Zajímalo by mě i stanovisko rodičů, co oni na to, když mají doma takové nadělení.

Pokud skončíš, budeš muset dělat. A co myslíš, že seženeš se základním vzděláním? Dneska jsou už konkurzy i na uklízečky, i to je kvalifikovaná práce.

Chlapi mohou být kopáči, koulet popelnice, dělat cestáře, ale co ženská? Třeba toaletářka? Nebo u cestářů sbírat plastové láhve po příkopech? A to bys chtěla celý život? Už nikdy nic lepšího?

Neopovrhuji žádnou prací, ale pokud má možnost se někdo učit a získat něco lepšího, měl by toho využít.

Za mého mládí /v 70. letech/ dali děvčatům ze základky kbelíky, uklízela v nějakém podniku, zametala ve městě, či si pamatuji na jednu, která ve velkoobchodě drogerie denně vážila sádru z ohromného kontejneru do pytlíků po 1 kg. Dnes a denně to samé, vždy kilový sáček, ruce vysušené od sádry. A věř, že bys možná dneska nesehnala ani to. To bylo totiž v dobách, kdy i nevzdělanci museli mít práci. A to už dneska neplatí.

Takže díky Tvé dnešní lenosti, že se nechceš učit, jednou třeba skončíš na sociálce jako cikáni. Nebo na krku Tvým rodičům. A to bys chtěla? Myslím si, že ne. *bzum* Jaga.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]