Mluvený odborný referát

Od: Datum: 14.03.13 15:12 odpovědí: 3 změna: 14.03.13 20:54

Dobrý den,mohl byste mi prosím někdo poradit jak má vypadat mluvený odborný referát?Vím sice základní informace jako jsou že se má oslovovat během výkladu posluchače,dále také se mají na začátku vytyčit cíle a téma apod. ale vlastně nevím jak to mám pořádně sepsat.Nechci aby mi potom vzniklo nějaké vyprávění s prvky mluveného odborného referátu.Nemohl byste mi někdo popřípadě dát nějaký odkaz na nějakou stránku kde by byl vzorový článek?A chtěla bych se ještě zeptat jestli se v mluveném odborném referátu musí hovořit pouze o knihách,filmech apod.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: malinovice
Datum: 14.03.13 18:19

Po dlouhém rozhodování,jsem nakonec referát napsala o sérii knih-Harry Potter.Byla bych vděčna kdybyste mi někdo řekl svůj názor a opravil chyby na tento článek:

Dobrý den,dovolte mi,abych vás seznámila s tématem dnešního referátu.Ráda bych vás obeznámila s dějem série knih od známé spisovatelky Joanne Kathleen Rowlingové s názvem Harry Potter.Všechny díly zachycují osud mladého kouzelníka Harryho Pottera a jeho 2 přátel _ Rona Weasleyho a Hermiony Grangerové,studujících ve škole čar a kouzel v Bradavicích.Hlavním dějem je Harryho souboj s největším černokněžníkem všech dob Lordem Voldemortem,který se pokouší o dobytí čarodějnického světa a nesmrtelnost.

Harry je už od narození považován za zázračné dítě,když jako jediný přežije útok Lorda Voldemorta,zatímco jeho rodiče Lilly a James Potterovi zemřeli.Vyrůstá u strýčka,tety a bratrance Dursleyových,kteří o čarodějnickém světě vůbec netuší do té doby než mu začnou chodit dopisy z čarodějnické školy.Harry nakonec i přes nesouhlas Dursleyových do školy nastoupil a dozvěděl se více o svém původu,rodičích a světě kouzel.Voldemort se snaží Harryho sedmkrát zabít..Jak asi souboj dopadne?Přesvědčte se o tom sami.

Pokud máte rádi fantasy příběhy Harry Potter jistě splní všechna vaše očekávání.Když jsem četla první díl,nemohla jsem od stránek plných dobrodružství,kouzel a nebezpečí odtrhnout oči.Myslím že tyto knihy můžete číst každý měsíc a stále vás neomrzí a to ať je vám 10 či 80.

Děkuji za pozornost a doufám že jste si z tohoto referátu odnesli něco užitečného.

Přeji příjemný zbytek dne.

Od: buss
Datum: 14.03.13 20:09

Postačí dát vyhledávače zadat jak psát referát

jednání kouzelníka jako odbornost?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 20:54
avatar


ODBORNÝ REFERÁT

Referát je jazykový projev, který má posluchačům nebo čtenářům podat podrobnější informace o nějaké aktualitě v politice, hospodářství, vědě, technice a kultuře, která si zaslouží jejich pozornost. Nevyhýbá se ani hodnocení, a tím se poněkud blíží kritice.

Části:  • základní informace


  • rozvedení obsahu


  • povšechné hodnocení


  • získávací závěr


jazykové prostředky:

- spisovný jazyk
- správná a určitá pojmenování
- užit termínů _ volit jen ty, které posluchači znají, jinak volit obecnější pojmenování nebo termín vysvětlit
- hodnotící přídavná jména nebo příslovce
- užití řečnických otázek, tázacích vět
- rozkazovací, přací nebo výzvové věty

- často následuje diskuse

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.