Dálkové studium-poplatky?

Od: Datum: 13.03.13 22:29 odpovědí: 3 změna: 13.03.13 22:53

Dobrý den. Prosím, platí se dnes nějaké poplatky za dálkové studium? Studovala jsem před lety, tehdy se nic neplatilo. Ale teď často čtu, že nad 26 let musím platit. Máte s tím někdo zkušenosti? A kolik případné poplatky jsou? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.13 22:37

Ano... něco málo zkušeností by se našlo.

Já začal studovat vysokou ve 30 a poplatky po mně chtěli až za pátý rok studia.

Výše poplatků záleží na té které škole a na tom, zda jste už předtím vysokou studovala. Pokud ne, měla byste mít 4 roky studia na státní škole více-méně zdarma. Ovšem záleží jak s tím zamíchá případná novela zákona a na tom zda škola nevybírá nějaké poplatky, ale to si musíte zjistit na té škole, která Vás zajímá.

Pokud už jste nějakou výšku studovala, ty 4 roky by se měly poměrně krátit. Takže pokud máte např. bakaláře, kterého jste studovala 3 roky a chcete jít dál, jeden rok byste měla teoreticky mít zdarma.

Co se týká soukromých škol - tam platíte vždy.

Jak už jsem napsal, nejlepší informace o poplatcích a jejich výši hledejte na studijním oddělení té které školy, která Vás zajímá.

Ohodnoceno: 0x

Od: tracy
Datum: 13.03.13 22:47

Děkuji za rychlou odpověď. Zapoměla jsem uvést, že jsem studovala nástavbu, kterou jsem nedokončila. Nyní bych chtěla studovat dálkově střední(ukončeno maturitou).

Datum: 13.03.13 22:53

Za málo...

Jen se budu opakovat... nejlepší bude kontaktovat přímo konkrétní školu, protože se to opravdu může dost výrazně lišit.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.