Jak se odvolat proti vyloučení ze SŠ?

Od: Datum: 13.03.13 17:20 odpovědí: 7 změna: 13.03.13 18:36

Dobrý den, rád bych se zeptal jak se správně odvolat proti rozhodnutí ředitele školy na vyloučení ze školy.

Domnívám se že mě budou chtít vyloučit ze školy a potřebuji vyloučení protáhnout asi o měsíc.

Poraďte mi prosím, jak co nejlépe podat odvolání, co se týče zdržení rozhodnutí.

Předem mockrát děkuji

Jechout

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.13 17:25

Pro odvolání bude v písemném vyloučení stanovena určitá lhůta (maslím 14 nebo 15 dnů). Doručte řediteli školy (sekretářce!) písemné odvolání osobně v poslední den lhůty pro odvolání. Převzetí si nechte potvrdit na kopii odvolání.

doplněno 13.03.13 17:38:

Minimálně o tu lhůtu pro odvolání. Ale myslím, že to bude déle, protože škola to nebude řešit hned další den.

Proč potřebujete vyloučení oddálit (třeba ještě na něco přijdeme)?

doplněno 13.03.13 17:52:

Dnes je 13. března a vyloučení ještě nemáte (musí přijít doporučeným dopisem na adresu trvalého pobytu nebo na korespondenční adresu).

Vyzvednete-li dopis týden po vhození oznámení do schránky (delší dobu nedoporučuji, nejsem si jista, od kdy poběží lhůta pro odvolání lhůtou) a doručíte-li odvolání v poslední den odvolací lhůty, měl by už být duben.

Ale v tomto případě bych se domluvila s vyučujícím/i a požádala o přesunutí zkušebního termínu na dřívější datum.

doplněno 13.03.13 19:19:

Lhůta pro odvolání běží od doručení nebo od 10. dne úložní dlhůty na poště.

Právě proto nedoporučuji převzetí dopisu moc odkládat, aby Vám část lhůty k odvolání nevypršela již v době, kdy bude dopis ležet na poště.

Ohodnoceno: 0x

Od: jechout
Datum: 13.03.13 17:27

A o kolik dní asi vyloučení prodloužím? Potřebuji alespoň měsíc od vyloučení :) děkuji

Datum: 13.03.13 17:41

Chci kvůli bydlišti přestoupit na jinou školu a na tuhle školu jsem se s prominutím "vykašlal" a došla mi ředitelská důtka za neomluvenou absenci, takže každou chvilku čekám i vyloučení. Moje jediná starost je, že abych mohl bez problému přestoupit tak potřebuji mít uzavřené první pololetí - chybí mi udělat jednu neklasifikaci - a zkoušku v náhradním termínu mám naplánovanou na 4.4. 2013. Do tohoto termínu potřebuji být žákem školy abych mohl bez problému přestoupit. Děkuji mockrát za Vaši snahu :)

Datum: 13.03.13 18:00

Pan vrchní učitel mi termín nepřesune. Chtěl bych se Vás zeptat od kdy běží lhůta pro odvolání. Jestli od toho kdy dopis převezmu, nebo od toho kdy byl odeslán?

Datum: 13.03.13 17:49

Mám dojem že odvolání nemá odkladný účinek, tedy vyloučení bude platné změnilo by se to pouze pokud by odvolání bylo uznáno.

Datum: 13.03.13 18:01

četl jsem, že odvolání právě má odkladný účinek ...?!nevím

Od: laybor*
Datum: 13.03.13 18:36

Přestup jde samozřejmě udělat i když budeš třeba týden zaregistrován na UP, pokud jsi domluven na nové škole k nástupu určitého data, tak s tím není problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.