Charakteristika

Od: Datum: 12.03.13 20:06 odpovědí: 2 změna: 12.03.13 21:28

Ted mám psat do školy slohovku, je to charakteristika určité skupiny osob (témat máme víc a ja ještě nevim který si vyberu). Třeba charakteristika učitele. Mám tam psát že učitel je třeba hodný, ale někteří jsou na nás zlí, jeden má k učení dobrý přístup, druhý má horší přístup a prostě srovnávat, jeden je takovy a druhy zasd jiný. NEBO najít zajímavýho učitela a charakterizovat jen jeho?

Nebo třeba charakteristika ničitele. Mám napsat že jeden ničitel ničí přírodu proto, že je hloupý a neuvědomuje si to (odhazuje odpadky) nebo že ničitel dělá jakože správné zásahy do přírody a tím ji ničí (nezasází pokácenou plochu a tím ji zničí)? NEBO mám popsat tyto 2 ničitele do jednoho článku? Myslím že popsat všechy by bylo nejjednodušší, ale nevím jestli to je správně


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 12.03.13 20:08

Není to správně :) charakteristika není o porovnávání dvou věcí, ale o popisu, je vnitřní a vnější, u učitele bych začal tou vnější čili je vysoký, má hnědé vlasy, nosí košile, a potom vnitřní, je hodný, je vtipný...Nic těžkýho na tom není :)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.03.13 21:28
avatar

Má-li jít o skupinu osob, budeš se pravděpodobně muset obejít bez fyzického popisu.

Vyber charakteristické vlastnosti té které skupiny a o těch piš. Charakteristika není jenom popis a nemůžeš ji obejít ani porovnáváním dvou osob.

A doporučuji zdržet se neobjektivních soudů. Ničitelům může chybět některá vlastnost oproti lidem, kteří nic neničí, ale určitě bych je všechny nehodila do jednoho pytle.

Na rozdíl od tebe si myslím, že si ničitel dobře uvědomuje, co dělá, a ví i proč to dělá. A nemyslím si, že by každý ničitel musel být hloupý.

Někdo by mohl nazvat hloupým toho, kdo zkratkovitě posuzuje druhé...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.