Nástup do mateřské školy bez zápisu?

Od: Datum: 05.03.13 22:18 odpovědí: 5 změna: 06.03.13 13:34

Zjistila jsem, že jsme propásli zápis do mateřské školky. Když jsou synovi 3.2.2014 tři roky, to už musí chodit do školky od září? (To mu budou 2,5 roku). Plánujeme další dítě, tudíž bych syna dala do školky až od čtyř let, ale samozřemě kdyby to nevyšlo tak budu muset do práce. Kdyby náhodou berou děti i bez zápisu v průběhu roku? Kdy byste to řešili Vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.13 22:37

1. nemusí, ale v některých školkách chtějí platit školné i za ty měsíce, kdy dítě do školky ještě nechodí, ale už je do ní přijaté

2. berou, pokud mají volnou kapacitu

Já bych to řešila včas, tedy normálně bych šla k zápisu a nespoléhala na to, že až si vzpomenu, bude volno. Ono vždycky je jednodušší dítě ze školky odhlásit, než ho do ní dostat *nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.03.13 07:13
avatar

Když budou malému 3 roky v únoru 2014, měla jste ho přihlásit už od září 2013. Ještě by tam asi nechodil, pokud Vy byste neměla práci. Učitelky moc nemají zájem o děti mladší 3 let, je s nimi většinou víc práce, nejsou až tolik samostatné /oblékání, jídlo.../. Ale zato se stává, že bezostyšně školky vymáhají platby za dítě, i když tam zatím nedochází. Takže Vám ho třeba přijmou od února 2014, ale platit budete školné už od září 2013. Je to postavené na hlavu, mladé rodiny nemají často na rozhazování, ale když chtějí svého potomka umístit, tak solí. Zdálo by se mi férové platit školné až od doby, kdy dítě skutečně ve školce pobývá, ale bohužel, v tomto absurdistánu je možné všechno. Je to spíš takový nějaký úplatek, aby pak dítě nezapomněli vzít.

Bez zápisu děti v průběhu roku neberou. Dneska je navíc přetlak dětiček, málo míst ve školkách a tak by bylo lepší zvládnout zápis, abyste měla jistotu přijetí. Pokud neotěhotníte podle Vašeho přání, malého pak do školky bez zápisu těžko kde přijmou. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.13 07:14
avatar

Na vašem místě bych do školky zašla. Ředitelky vždycky rády komunikují a kolem poledne byste ji tam měla stihnout. ;) Řekne vám jaká je u nich praxe, co můžete očekávat a co byste měla nebo mohla udělat. Každá školka to má jinak, protože kapacity i praxe je všude jiná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 06.03.13 13:09

Mému synovi budou 3roky také na jaře 2014. V jedné školce ředitelka říkala, že s takhle malým dítětem nemá cenu k zápisu vůbec chodit, nevezmou ho. V druhé školce na to nic neříkali, ale pravda, nemluvila jsem s ředitelkou, ale pouze s učitelkou. Zítra je vyzvedávání přihlášek, tak to jdu zkusit. Je třeba vědět, jaké je praxe u vás, třeba tam školky nejsou tak přeplněné. Myslím, že od září dítě do školky nevezmou, vezmou ho až ve chvíli, kdy mu budou 3 roky. Pokud budou mít místo, tak i v průběhu roku. Pokud místo mít nebudou, můžou se rodiče na hlavu stavět a tříleté dítě do školky nedostanou. Dnes je každému jedno, jestli má matka práci, do které se chce vrátit, nebo jestli je třeba samoživitelka. Jediné rozhodující hledisko je věk dítěte, protože rok před školní docházkou vzít dítě zkrátka musí. Tedy čím starší dítě, tím větší šance, že se do školky dostane. Pokud se nedostane do státní školky, pak rodiče musí uvažovat nad tím, jestli je výhodnější dát dítě třeba na půl roku do školky soukromé s tím, že celý jeden měsíční plat padne na školku, ale člověk si udrží práci, nebo člověk zůstane doma bez peněz a ještě přijde o místo. Pokud máte v okolí jestle, zkuste i je. Nám to říkala ředitelka, že mladší děti, kterým budou 3 roky až v roce 2014, mají zkusit jesle.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.03.13 13:34
avatar

Zdravím, netuším, zda je to nějak dáno ve směrnicích pro MŠ, ae u nás do školky dochází i děti lehce pod tři roky, ale pouze pět dní v měsíci, aby si pomalinku zvykaly. Každý den mohou chodit až v ukončených třech letech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.