Neomluvené hodiny - co hrozí?

Od: Datum: 03.03.13 12:13 odpovědí: 9 změna: 04.03.13 09:48

Chci se zeptat, co mi hrozí za neomluveé hodiny?... Donesl jsem omluvenku s duvodem, že jsem zaspal... deně dojíždím a ujel mi spoj v 7:00 a další jede až ve 13:00 a to bych školu nestihl... Když jsem omluvenku donesl třídnímu, tak si jí vzal sebou a našel si spoje... a řekl mi, že jsem měl dojít do vedleší vesnice, která je 7 km daleko a jet tím spojem v 10:00... jenže já ani nwm, kde tam je nádralží a zastávky... Mám se nák bránit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.03.13 12:17

Kup si lepší budík - a nebo si kup dobré běžecké boty, namasíruj nohy a nauč se spoje v mnoha okolních vesnicích...

*smich*

doplněno 03.03.13 12:26:

Tak nepřemýšlej, "jak se bránit", ale jak to napravit...

Učiteli se omluv a zeptej se jej, jak bys mohl tu ´ptákovinu´ napravit (asi ani on nemyslel tvůj přepolní běh za autobusem zcela vážně*), nabídni mu, že vypracuješ referát (i pro ostatní), nakreslíš projekt studie/stroje (netuším,o jakou školu jde) - prostě, že ztracené hodiny nahradíš nějakou adekvátní činností v adekvátním rozsahu a ve svém volném čase...

*) ovšem - já být učitelem a někdo přijít s výmluvou, že celý den nepřišel do školy proto, že ráno zaspal, asi bych si šel ještě zkontrolovat, za kolik těch 7 kiláků dáš s kbelou na rameni... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza88
Datum: 03.03.13 12:20

:D No mě to moc vtipný nepříjde... 4 neomluvený hodiny za SPŠ nechci :D

Od: krkovicka*
Datum: 04.03.13 09:48
Na škole jsem měla pár spolužáků kteří šetřili za autobus nebo jízdné a v klidu si těch 10km ráno a 10km odpoledne daly na kole.Něco pro zdraví taky.Kolo zamkli u školy(školník) a bylo to hlidane.Jak to máte daleko vy?Takhle by jste se nikdy nemusel bát o neomluvene hodiny ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 12:21
avatar

pokud to nemas kazdy den tak ti to urcite omluvi , jinak normalka , omluvenku mas tak nevim co resi , pokud to mas 3x do tydne tak to chapu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 19:00
avatar

Většina lidí dneska dojíždí do práce, nebo školy, to není omluva. Odkud dojíždíš a kolik Ti je let? Opravdu není více spojení, ale pouze ten jeden? Z každé vesnice většinou odjíždí více autobusů?, nebo se jedná o nějaký motoráček? Takže spíše poradím pro příště. Jet dřívějším spojem na jistotu, že budu mít časového strejčka a vše stihnu v pohodě. Ptám se kolik Ti let proto, protože se mě nezdá, že by jsi neznal své okolí, okolní vesnice , které jistě nejsou velké a na každém náměstí je nějaká zastávka.

Pokud jsi ještě malý, tak by to byl risk jít 7 km do vedlejší vesnice. To by Ti rodiče neschválili.

Sedíš u PC? Zadej si stránky IDOS a najdi si všechna spojení, která by přicházela v úvahu. Objeví se opravdu jenom to jedno spojení, v 7 hodin se mi zdá moc pozdě, nejezdí tam něco dřív? Lidi jezdí přece do práce.

Tak potom si musíš nařídit na vstávání nejen mobil, ale i sehnat klasický natahovací budík.

Pokud jsi přišel již opakovaně na vyučování s takovouto omluvou, nedivím se, že Ti to vyučující již nechtějí omlouvat.

Je jedno přísloví. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Takže, ne jak se mám bránit, ale spíše zapracovat na tom, aby se to už nestalo. Nejezdí někdo autem, rodiče, sousedi? Využít tento způsob. Zajít za pedagogem, říci mu, jak to řešíš, že Ti to není šumafuk. Pokud se k tomu postavíš takto odpovědně, jistě to uzná, než se s ním hádat, že nemáš jiný spoj a ve vedlejší vesnici neznáš nádraží - stanici.

Celý život budeš řešit takové podobné problémy. Nauč se k tomu postavit čelem.

Též to obnáší mít v sobě kázeň a jít včas spát, např. nevysedávat u počítačových her, aby byl člověk ráno vyspalý a v pohodě a nedotahoval pár minut ráno po zazvonění budíku.

doplněno 03.03.13 19:04:

Přehlédla jsem, že jsi zaspal, tak to platí spíš ten konec mé odpovědi. Jít dříve spát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 20:29
avatar

No pokud se to tak vezme, tak 7 km = 1 hodina chůze. Kdybys vyšel v 8, měl bys ještě asi hodinu na nalezení zastávky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: banik
Datum: 03.03.13 21:25

ja to měl přesne taky tak... nic si z toho nedělaj... omluví to... i když budou remcat... mělo to sve vyhody... když mi chtěl ujet nebo byla sněhova kalamita uznavali to... ale nesmiš toho moc využívat bo to prokouknou:) ja bych 7 km nešel, jasně že by to šlo ale člověk tak nějak stratí chut a motivaci... vždyt jde jen o školu :) řekni třeba že maš strach chodit tak daleko pěšky... co na tom, co si potom bude myslet...po desate už se do šloky nechodí :D na dve hodiny to stratí vyznam :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 08:24
avatar

Ty snad žiješ někde v širé stepi. Jak je to daleko z domova do školy /počet kilometrů/? A že by sousední vesnice byla až 7 km daleko?

Pokud se Ti to stane jednou za pololetí, lze to omluvit. Pokud 2 x týdně, je to malér. Natáhnout si dobře budíka a nezaspat. *bzum*Víš, co lidí vstává třeva ve 4 ráno, aby mohli dojet do práce a od 5,30 makat? A když začnou zaspávat, zaměstnavatel se s nimi rozloučí a přijme zodpovědnější. To Tvoje vstávání je vlastně příprava na život. Nakolik jsi zodpovědný.

Nevím, jak jsi starý, ale nevěřím tomu, že nemáš sousední, tedy nejbližší obec zmapovanou. Žes tam nikdy nebyl třeba za spolužačkami. Nevíš, kde je tam nádraží, když je to sousední vesnice? To vypravuj holubům. Leda, že bys jezdil do zvláštní školy a i takové děti se orientují lépe než Ty. To sedíš pořád jenom na zadku doma. My děti začaly sousední vesnice prozkoumávat zhruba od 10 let. Měli jsme tam spolužáky a tak nás to za nimi táhlo.

A nakonec - jistě máš doma kolo. Sednout na něj a jet do školy. Možná přijedeš o něco později, ale nebude to o mnoho. Vzít si s sebou zámek, aby Ti kolo mezitím nikdo neukradl.

Proto jsem se Tě ptala, kolik to máš do školy kilometrů. Já jezdila 3 měsíce na rekvalifikaci 15 km do města a odpoledne 15 km zase zpátky. Bylo mi už víc než 40 a zvládla jsem to.

Spíš se mi zdá, že hledáš jen výmluvy. Na Aljašce nežiješ a kolo má dneska každý kluk. A pokud na něm jezdíš nerad, aspoň Tě to přinutí k tomu včasnému vstávání. A povezeš se. *placni*Jaga.

doplněno 04.03.13 09:47:

Těch 30 km denně na rekvalifikaci jsem jezdila na kole, to jsem zapomněla dodat. A přežila jsem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 04.03.13 09:40
Já sice neznam pustinu kde bydlíš ale vždy se najde řešení když ti ujede ranní spoj.Z takových zapadlých vesnic vždy někdo jede autem(návštěva doktora,pošťák,obchodník,uzenář...kdokoliv...) určitě se tam znáte,takže není a nebyl by problém kdyby tě při zpoždění vždy svezli sebou.Ještě bych snesla požadavek na místního autobusového dopravce.Víc ranních spojů.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.