Jak se odhodlat k učení? Maturita

Od: Datum: 03.03.13 08:48 odpovědí: 6 změna: 03.03.13 21:31

Maturita se blíží, za 2 měsíce je tu. Já se na to ještě ani nepodíval, je už pozdě? Jak se začít pravidelně učit. Nyní mám k tomu takový přístup: Cokoli, jen né se učit. Doslova mám k tomu odpor. Jste na tom někdo podobně? Popř. jak na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.13 08:54
avatar

Já jsem měl to samé při maturitě, teď to mám i na výšce, najít si tisíc jiných činností krom učení :D, třeba si jít umýt auto podruhé přes týden jen né se učit :D ... Nu, nejlepší je se do toho zakousnout a překonat to :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akr*
Datum: 03.03.13 09:07

A jak dlouho před maturitou jsi začal? Povedlo se na poprvé? Snad neskončím jako starý děda bez zubů, který se do toho nezakousne! :(

Od: pest®
Datum: 03.03.13 09:11
avatar

Já bych se toho nebál, osobně jsem se učil jen o svaťák a to ještě tak nějak, že se mi do toho nechtělo :-D Je pravda že otázky jsem teda měl zpracovaný už předtím. Nevím ale jak je to ted s tou státní, nějak jsem se nezajímal, když se mě to netýká. No a na státnice jsem se chtěl učit asi měsíc dopředu, tak otázky jsme vypracovali a zjištoval jsem že pro jedno zapomínám druhý, takže jsem se sice učil asi měsíc ale intenzivně taky jen ten poslední týden a to jsem při tom samozřejmě taky dělal věci, ktrerý bych neměl.

Nevím teda jak to funguje ted u maturity, ale ustní (nebo školní části) bych se nebál, říkalo se, že je to vizitka učitele, co vás naučil, takže nemá důvod vás potopit. Pokud nejste problémový žák, mělo by to dopadnout dobře. Ono je pravdou že pokud by o maturitu vyletělo 3/4 školy tak by asi bylo něco podezřelého ;)

doplněno 03.03.13 09:51:

Dal jsem to na poprvé, vím, že se to lehce říká, ale hlavně se tím nestresuj. Svět se kvůli tomu nezboří, kdyby ne. Věnuj se tomu jak nejlépe můžeš a pak tam jdi s pocitem, že si pro to udělal maximum a věř tomu, že to dáš. Pak už je to bud a nebo a taky trochu o štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akr*
Datum: 03.03.13 09:18

Děkuji za uklidnění, otázky již taky mám. Já osobně se tedy bojím nejvíce Anglického jazyka, konkrétně ústního projevu, vykládání o daném tématu. #ff0000">A udělali jste to na poprvé? Vy možná budete ale patřit k chytrým žákům, kteří se učit ani nepotřebují. Patřím spíš ke skupině co "prochází" ale né moc s dobrým prospěchem. Za problémového žáka se ale nepovažuji.

Datum: 03.03.13 14:28
avatar

To chce prostě pevnou vůli. Ale i když ji máš, tak to nejde vždycky. Proto jsem o zkouškovém přeorganizovala celý pokoj, začala chodit cvičit a kdo ví co všechno. *smich*

Osvědčily se mi různé druhy motivace. Strašně ráda si odškrtávám splněné úkoly, takže jsem si udělala tabulku s čísly otázek a učila se, abych mohla odškrtávat - člověk pak i vidí, jak mu práce ubývá. :)

Taky je dobré si něco slíbit - jo, zahraju si, ale až po otázce XY. Jestli se naučím YZ, tak si dám speciálně dobrou večeři. A tak dále, to musíš vědět ty, co na tebe platí.

A nebo jsem vždycky řekla mamce, jestli mě z toho pak večer nevyzkouší. A ten trapný pocit, že bych se na to vybodla a ona by to věděla, mě vždycky donutil aspoň k něčemu. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vit5
Datum: 03.03.13 21:31

já jsem se začil učit od konce dubna,průběžně,každý den 3 otázky furt dokola a nebýt praktické tak jsem měl maturitní vysvědčení s vyznamenáním,takže ještě fakt nejsit divný,že ses nezačal ještě učit.Jediný s čím bych začal,je to,že do oficálního konce II.pololetí (konec dubna) jsem dočetl všech 20 knih k maturitě aby se mi potom už do učení nemotaly.Takže hlavně načti knihy a otázky se uč průběžně (od konce dubna stačí).Kolikátého máte ústní?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.