Dodělání maturity v 50ti?

Od: Datum: 27.02.13 21:27 odpovědí: 7 změna: 28.02.13 13:14

Je možno najít téměř padesátiletému automechanikovi školu, kde by si dodělat maturitu? V Plzni?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 27.02.13 21:37

Ano je, ale bude potřeba si sám platit ZP a SP pokud ho nebude platit zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 28.02.13 08:32
Me by spise zajimalo, na co potrebuje 50-lety automechanik nove maturitu? Chce prestat pracovat jako automechanik? Pracuje v soukrome firme? Je to ciste jen jeho zajem, nebo to potrebuje do prace?

Datum: 28.02.13 08:50

Manžel, vyučený automechanik, si dělal dálkově střední automobilní průmyslovku, obor provoz automobilové dopravy. Je to už ale hodně let. 3 x týdně měl školu od 14 do 19 hodin. Trvalo to 5 let. Ve třídě 20 chlapů ve věku od 20 do 45 let. Dodělali to všichni, nikdo to nevzdal. A srandy tam prý bylo jako ve filmu Marečku...Jak je to dneska, nevím, ale manžel na ty chvíle vzpomíná moc rád. Třeba, jak měl jeden ze žáků narozeniny a oni opili fyzikáře. Totálně.:)

V padesáti se mi to zdá ale už dost dlouho. Budete dělat 5 let školu, ta paměť už také neslouží tak, jako ve 25. A pak to využijete?

Mně nepovolili ani rekvalifikaci na ÚP, že prý bych ji dlouho nevyužila. Tak nevím. Jaga.

Od: uska®
Datum: 28.02.13 09:38

DODĚLAT maturitu by nešlo neboť od vyučení je to dlouhá doba. Může si udělat dálkově průmyslovku nebo jinou školu, ale musí začít od prváku tak jako by vyušen ani nebyl.

*smich*V Plzni kdysi šly udělat práva jako rychlokurz, ale ty doby jsou (doufám) fuč.

Datum: 28.02.13 13:07

To jsem nevedel ze nastavbove studium je nejak omezeno predeslym studiem, tedy rozdil doby mezi vyucenim a pokracovanim v nastavbe.

Od: pt®
Datum: 28.02.13 12:56

"zirafa", vůbec to nevzdávejte. Já končila Vyšší odbornou a střední podnikatelskopu ve 47 letech. Když jsem pracovala na ÚP, měla jsem v evidenci paní, která maturovala po padesátce. Vy si vyberte nástavbové studium, které budé trvat dálkově jen tři roky. Máte nejvyšší čas, nyní se přihlásit a složit přijímačky a v záři už tradá do školy. Držím palečky. - pt

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.02.13 13:14

Souhlasím s Pt. Ve většině případů stačí pro přijetí do tříletého nástavbového studia předložit výuční list z tříletého učebního oboru (přijímačky se neskládají).

Ovšem vzhledem k tomu, že už od učiliště nějaký ten pátek uplynul, si asi budete muset osvěžit znalosti v některých předmětech.

Určitě v češtině a v dalších maturitních předmětech (na nástavbě se nebude vše učit od začátku nebo hodně "z rychlíku" a k maturitě budete potřebovat vše).

___ Na dálkových nástavbách jsem moc ráda učila. Lidé věděli, proč do školy chodí, a jejich přístup ke studiu byl v mnohém lepší, než u žáků denního studia. Mé nejstarší studentce bylo 56 let a byla velmi šikovná.

Také Vám držím palce.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.