Poplatky VŠ

Od: Datum: 10.03.13 17:37 odpovědí: 1 změna: 10.03.13 17:43

Dobrý den, moje dcera studuje na v Hr.Králové VŠ, kdy v řádném termínu dokončila bakalářské studium a jelikož jim neotevřeli navazující studium, a měla zájem si tento obor dokončit, přihlásila se na dálkové studium do Olomouce, kde byla přijata. Současně už ale ve 2 ročníku bakalářského studia začala studovat v Hr. Kralové další fakultu přímo magisterskou. tudíž ted je ve 2 ročníku a dálkově v 1 ročníku v Olomouci. Fakulta HK jí ale vyměřila polatek za studium cca 2800Kč. Je tento poplatek z právního hlediska opodstatněn? Vzhledem k tomu, e minulý týden jsem se dočetla že VŠ vybírají neoprávněné poplatky nevím, zda jej mám zaplatit. díky za radu Švubová

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.13 17:43

Ano, je opodstatněný. Viz

Poplatky za další studium

Studuje-li absolvent bakalářského nebo magisterského studijního programu v dalším bakalářském nebo magisterskémstudijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za studium, který činí za každý další započatý jeden rok studia nejvýše základ. To neplatí, studuje-li absolvent bakalářského studijního programu v navazujícím magisterskémstudijním programu. Pokud celková doba dalšího studia překročí standardní dobu studia, stanoví veřejná vysoká škola poplatek za prodloužené studium.
http://student.finance.cz/stipendium-skolne/informace/poplatky-skolne/poplatky/

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.