Vysoká škola - tělocvik?

Od: Datum: 22.02.13 22:04 odpovědí: 4 změna: 23.02.13 06:15

ahoj vsem, omlouvam se za hloupy dotaz, ale chtel bych vedet, jestli je na vysoke skole telocvik(pokud nepujdu na nejakou se zamerenim na sport). dekuji moc

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.13 22:09

Jak na které... Přítel na VŠB ho měl v prvním ročníku povinný, já na OU ho mám nepovinný, ale v nabídce. :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.13 23:15

Studuji VOŠZ a mám ho povinný celé 3 roky...

Datum: 22.02.13 23:25

Na MU musíš mít 2 kredity z TV (1 semestr = 1 TV = 1 kredit). Tělocvik na VŠ ale není jako na střední nebo na základce. Vybereš si třeba fotbal, plavání, tenis, běh, protahování (cvičení na balonu, jóga, zdravotní tv = na záda), tance, zumbu nebo jen "chození po venku". Je to na jednu hodinu týdně. Žádné "mučení" jako na základce...

Od: vstelocvik
Datum: 23.02.13 06:15

Pred lety jsme meli v prvaku telocvik povinny (jak pise nekdo vyse, clovek se musel zapsat na jeden z nabizenych sportu. Rozrazeni do sporu se delalo na zaklade vysledky fyzickeho testu - ti s lepsimi vysledky meli prednost pri zapisu. Bylo tam totiz par sportu, ktere chtelo delal vice lidi, nez bylo mist. Uz si nepamatuji, ktere to byly. O "muj" sport moc zajem nebyl, takze se tam dostal kazdy, kdo mel zajem). Jeste jsme museli absolvovat bud zimni nebo letni "sportovni tabor". V zime to byl urcite nejaky lyzak (mozna i neco dalsiho, uz si nepamatuji), v lete nekolik sportovnich taboru. Ja byl v lete na nejakem cyklistickem tabore (kazdy den cca 100km (80-120km) po Sumave! - Netusil jsem, cemu jsem se dobrovolne zapsal *sok* Presna napln cyklotabora nebyla v dobe zapisu do kurzu zverejnena). Do te doby jsem na svem obycejnem kole ujel v tahu tak maximalne 30km vice mene po rovine, takze si dokazes predstavit, jak jsem ja (stejne jako vetsina ucastniku toho kurzu) byli z te Sumavy vyrizeni!
Ve druhaku pak byl telocvik dobrovolny (vyberovy predmet) za minimalni pocet kreditu. Mel jsem nejake posilovani. Chodili jsme s ucitelem do normalni komercni posilovny.
Vse se odehralo na technicke VS.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.