Co je to pojistná zásoba?

Od: Datum: 21.02.13 19:15 odpovědí: 2 změna: 21.02.13 20:06

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jednoduše o byste napsali kdyby sjte měli otázku: Co je to pojistná zásoba? Máme to na ekonomii moc vám děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.13 20:05

Myslím, že se to používá v nějakých vzorečcích, teď už si bohužel nevybavuji v jakých.

Jinak pojistná zásoba - už z názvu celkem logické, že se jedná o množství, které si obvykle sám zvolíš(také podle nějakých výpočtů), které musíš mít minimálně na skladě a musíš průběžně doplňovat.

Jednoduchý příklad třeba z gastronomie(vymyšleno a zjednodušeno): Víš, že pivovar Tě může zavážet 1x týdně(jednou za 7 dní). Může se ale zpozdit o jeden den. Hodně se to plete s minimální zásobou. Minimální zásoba je v tomto případě 7 sudů a pojistnou tvoří ten 1 sud(když se pivovar zpozdí)  • Pojistná zásoba _ má zabránit vzniku deficitu zásoby následkem náhodných výkyvů na vstupu (opožděné dodávky, menší dodané množství) i na výstupu (nadprůměrné čerpání položky)


doplněno 21.02.13 20:11:

Ještě k tomu příkladu: Předpoklad je, že se v hospodě vypije denně 1 sud. Zjednodušil jsem to, ještě by bylo třeba zohlednit to, že se v hospodě někdy vypije více sudů(třeba dva za den) a podle toho by se pojistná zásoba vypočítala. Zde je zohledněno pouze zpoždění dodávek piva. Ten jeden sud je jako pojistka a měl bys mít na skladě vždy, pokud nemáš, tak musíš hned přiobjednat spolu s další dodávkou, aby nedošlo k tomu, že bys musel při zpoždění dodávky hospodu na jeden den zavřít, jelikož bys neměl pivo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zasoba
Datum: 21.02.13 20:06
Pojistná zásoba je zásoba, která má zabránit vzniku deficitu zásoby následkem náhodných výkyvů na vstupu (opožděné dodávky, menší dodané množství) i na výstupu (nadprůměrné čerpání položky.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.