Naučit se angličtinu při pobytu?

Od: Datum: 21.02.13 15:37 odpovědí: 8 změna: 23.02.13 08:15

Dobrý den. Myslíte, že existuje, nebo je možnost odjet do Anglie za prací bez výdělku, jenom prostě si vydělat tam na přežití s cílem se naučit jazyk? Třeba do nějaké rodiny, kde bych třeba jenom bydlel a dostal najíst, pracoval bych tam nějak pro ně (klidně cokoliv) ale s účelem trochu nebo spíš trochu víc od nich pochytit mluvu? Nevím, asi si to jen tak představuju, ale nenapadá mě žádny reálný případ jak něco takového uskutečnit, tím spíš že tam nemám nikoho známého, kdo by mi to domluvil apod. Zase když to beru z druhé strany, tak by dostaly pracovní sílu zdarma, pouze bych tam za to potřeboval být trochu mezi lidma a nepojít hlady Nenapadá vás jak tuto moji asi nereálnou vizi uskutečnit či neznáte někoho, kdo něco podobného třeba uskutečnil? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stick
Datum: 21.02.13 15:53

Zde nějaké informace o aupair najdeš: http://lochneska.cz Já s aupair zkušenosti nemám, pojedu do Anglie na vlastní pěst s nějakou pomocí známé, která tam žije, ale na foru lochnesky by ti určitě poradili. Jsou tam zkušení lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 15:58
avatar
Musíš ale trvat na tom že tam pojedeš za jazykem a ne na brigádu protože jinak skončíš v rybárně a jediný co se naučíš budou nadávky v polštině ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: stick
Datum: 21.02.13 16:30

Pojedu tam pro to, abych se tam doučil pořádně angličtinu a žil tam pokud možno zbytek života... . V zaměstnánní bych se nepohyboval mezi poláky, ale mezi angličany v menší firmě pokud by to klaplo. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 15:55
avatar

A proč se neobrátíte na nějakou agenturu, která by Vám našla místo au-pair (samozřejmě hlídají i chlapci a o chlapce je zájem) - a měl byste to i se studiem angličtiny. Určitou dobu byste pracoval, a určitou se učil.

Nedovedu si představit, jak byste si tam "vydělával na přežití" nějak načerno, v Anglii je to dost hlídané.

Opravdu vidím nejlepší řešení přes agenturu. Agentur je dnes spousta, a dají se najít i reference, abyste nenaletěl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: briketa007*
Datum: 21.02.13 16:57

Ahoj, já jsem toto absolvoval 1.5 roku. Je to zcela reálné a každému bych to doporučil.

Pokud nemáš žádné peníze, půjde to nejlépe přes nějakou agenturu. Potom je potřeba se záhy z agentury vymanit a postavit na vlasatní nohy. Nejlepší pro naučení je být v nějaké rodině , dělat údržbáře a chodit u toho do školy.

Přidám svoje tipy:

Za každou cenu začít chodit do školy. Tam se člověk potká s jinými studenty /cizinci/ a ty už poradí co ,kde, jak, nabídnou bydlení, řeknou, kde jsou kurzy zdarma... přenechají práci, doporučí atd.

Za žádnou cenu se nestýkat z čechy a poláky! To je potom jisté, že se anglicky nenaučíš.

Hodně štěstí! A držím palce*palec*.

doplněno 21.02.13 17:04:

http://www.aupair-world.net/index.php/family_search/?vid=&sid=&acaiodoc=10&ca=CZ&g=m&cf[]=GB

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pu®
Datum: 21.02.13 19:32

Jistě. VIz helpX.net. Projeli jsme takto s partnerem půl Evropy - už za dospěla a coby výdělečně činní. Oba pracujeme celý rok, pomalu 24/7 hlavou, takže těch 6 týdnů přes léto na pročištění mozku manuální prací jsme vždycky vítali. Na helpx-u je celý svět, Anglie rovněž. Poplatek je nízký a mnohonásobně se vám vrátí... Hodně zdaru!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 20:23
avatar

Připojuji se k radě, jéct do UK jako au-pair. Byla jsem tam jako au-pair jeden rok a to, co jsem se tam jazykově naučila bych se zde ve škole nenaučila ani náhodou. Úplně podepisuji radu chodit do školy - večerní - udělat si pokud možno i nějaký certifikát - třeba Cambridgský First Certificate. Hlavně se fakt nestýkat se splolužáky - cizinci, ale snažit se vmísit mezí místní.

V Anglii jsem se kamarádila se dvoumi kluky au-pairy - Slovákem a Španělem a v těch rodinách to měli úplně v pohodě.

MOC a MOC doporučuji tuto zkušenost jak Vám, tak všem. Je to škola života. Člověk se osamostatní a nabyde nových zkušeností, které by zde v domovině nenabyl ani náhodou. Navíc si i rozšíříte okruh přátel po celém světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniel27p*
Datum: 23.02.13 08:15

Pokud tedy uvažuješ vyjet za jazykem,zkus Kanadu.Ambasáda v praze pořádá pro účastníky do 35 let možnost pracovat v Kanadě,a cestovat s otevřeným pracovním povolením na celý rok.Já tu jsem už 11 měsíců,a zaměsíc letím domu.No co bych řekl.Angličtinu jsem tu hodně vylepšil,vydělal,poznal kus světa,a jedině to je dobrá zkušenost.Co se týče poláků,co jich je v Anglii nespočet.Tady jsem ještě žádného nepotkal.Tady odkaz na stránky,a potřebné náležitosti http://www.canadainternationa…ce/index.aspx?lang=ces&view=d

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.