Vulgární urážka učitele vs trest

Od: Datum: 18.02.13 16:16 odpovědí: 22 změna: 19.02.13 12:44

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli za vulgární slovo použito na zaměstance školy, tedy ( učitele ). Mohu být vyhozen ze Střední Školy.

Děkuji předem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 16:18

to asi ne ale budes trpet. zasedne si na tebe a udela te.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erazeer
Datum: 18.02.13 16:32

Ono to nebylo tak, že bych ji to řekl přímo do očí, navíc jsem to paní učitelce ani neřekl. Popíšu to stručně

Měli jsem hodinu Češtiny a Paní učitelka si vzala do hodiny své 6ti leté dítě.

Začala si kreslit na tabuly obrázky a kamarád se smál některým věcem co kreslila že to je jak výkal a s přiblblím přízvukem

Já jsem se celou hodinu smál, protože ten jeho hlas při oznamování svého komentu na obrázek na tabuly byl opravdu vtipný.

Po té jak hodinu ukončil zvonek, s tím nadále pokračoval a Paní učitelka pokračovala ve svém výkladu. Tak jsem se neudržel a zařval jsem na něj ať drží P***.

Ona si myslela že jsem to vyřval na ni. Ale to jsem zjistil až potom co jsem odešel ze třídy.

Myslel jsem si totiž, že paní Učitelka chce podat návrh na vyhození ze Školy kvůli tomu, že tam měla své malé dítě, a já jsem byl nahlas vulgární.

To mě rozesmálo, protože Můj problém není že si paní Učitelka vzala své dítě do hodiny, a tohle nebylo jedno vulgární slovo co se v hodině ozvalo.

A vymlouvat se před Ředitelem Střední školy na to, že jsem to neřekl ji, ale spolužákovy je marné. Děkuji za pochopení.

Datum: 18.02.13 16:41
avatar

Jako problém vidím to, že učitelka si nemá co tahat o hodiny nějaké dítě. Jistě to měla domluvené s ředitelem, nicméně je to rušivý element a přiznám se, že toto jsem ještě neviděla. Na to, že jsi neřekl jediné sprosté slovo, co tu hodinu zaznělo, se však nevymlouvej. Když ostatní skočí z okna, skočíš snad taky?

A kvůli sprostému slovu tě chce vyhodit? To je pěkná hovadina, takže pokud by se tak skutečně mělo stát (o čemž velmi pochybuji, protože k vyhození musí být opravdu pádný důvod - a to jedno vulgární slovo není), tak se braň. Šestileté dítě není vulgarismem nějak moc ohroženo, protože vulgarismy dávno zná (zvláště, pokud chodí do školky). Takže bych řediteli řekl, že vého jednání lituji, nicméně jedno vulgární slovo nepokládám za zásadní při výchově a rozvoji dítěte. A trvej na tom, že slovo učitelce nepatřilo, klidně celou situaci popiš tak, jak jsi popsal tady.

To dítě beztak doma a ve školce slyšelo víc vulgárních slov, než ty znáš, to se neboj:D

Ohodnoceno: 3x
 
Od: asd*
Datum: 19.02.13 12:44

Hulákat "Drž p...!" do hodiny češtiny fakt nepatří. Učitelce i řediteli vysvětli, že to nebylo na ní ale na toho co komentoval kreslení. Za vulgarismy se omluv s tím, že uznáváš že to do hodiny nepatří.

Dítě do třídy nepatří, ale pokud neměla hlídání a neměl kdo učit tak proč ne, lepší hodina s výkladem při kterém si děcko čmárá po tabuli než supl "hrajte si piškvorky a nezlobte"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 18.02.13 16:22

Při prvním ´prohřešku´asi ne - ale podle nátury učitele si zaděláš na dlouhodobý problém a nebo ti taky může přiletět ´předržka´...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 18.02.13 16:40
avatar

Jako člověk, který chce mít SŠ vzdělání bys měl mít i patřičné chování.Pokud nemáš, následky jsou pak takové jaké jsou, je to tvoje vizitka...

doplněno 18.02.13 17:11:

Nebo si dovolím ti dát jednu cennou radu: příště drž tu pí... radši ty.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.13 16:42
avatar

Ze střední školy můžeš být především vyhozený za nedostatečnou z češtiny. Tvoje chování podle mě zatím na vyhazov není, ale učitelé mají širokou škálu možností jak tě dusit, a buď si jistý, že ji využijí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.13 16:44
avatar

Ach jo pubertak , no mel by ses tedka zacit dost ucit. Protoze jestli vi , ze jsi to byl na 100% ty tak si tak zasedne , ze te klidne ve 4taku nepusti k maturite a bude si pak ona rikat "at drzis pi.." a smat se ti , bohuzel ma vetsi zbrane nez ty ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daniell*
Datum: 18.02.13 16:44

Pokud je paní učitelka rozumný a normální člověk tak když jí to vysvětlíte a omluvíte se tak myslím že nebude důvod to nějak nadále rozmazávát ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 17:41

neměj strach.. myslím že i kdybys ji to řekl do očí tak to není důvod na přímý vyhazov..vysvětli to a uvidiš jaká bude odezva..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 20:50
avatar

Co učitel, to jiná reakce na stejný podnět. Znám případy, kdy žák řekl přímo učiteli "Běž do πči!" (dost nahlas na to, aby to učitel slyšel) a nestalo se mu vůbec nic.

doplněno 19.02.13 10:54:

Proti dítěti nebo komukoliv jinému ve třídě ři vyučování nic nemám, pokud neruší. Pokud chce rušit, ať si učitelka zařídí hlídání nebo ho posadí do kabinetu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruno*
Datum: 19.02.13 10:51

Ucitel si nema co na hodinu tahat sve dite. Kdyz je dite nemocne nebo nema kam jit tak at si s nim ucitel sedi doma. Zavolejte si do skoly rodice at to riditeli a ucitelce poradne vytmavi. Co se tyce vulgarniho slova, vysvetlete ze to nebylo mireno na uciteku nebo dite ale na spoluzaka.

doplněno 19.02.13 10:59:

praivo - ale nekdo treba ma, a z principu tohle je neprofesionalni. Nevite jakou bude zrovna mit 6-ti lete dite naladu a jestli bude klidne sedet nebo vyrusovat. A ucitelka je tam od toho aby ucila, ne aby tam dohlizela na sve dite. To si pak hornik vezme dite do dolu protoze "nevyrusuje, a jen klidne sedi".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 11:01
avatar

Asi bych vás politovala a poradila obranu. Ale když se zamyslím nad vaším pravopisem, tak si myslím, že byste se měl zamyslet sám nad sebou, co na střední škole s takovým pravopisem vůbec děláte! *plac*Je to nesmírně smutný příběh!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 11:06
avatar

Klid, pokud to porovnám s některými jinými tazateli, je tohle ještě jeden z lepších případů. Není to dobré, ale dost často tu vidím příspěvky mnohem horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruno*
Datum: 19.02.13 11:14

babkazov - on se tam ten pravopis uci vite? Ale kdyz tam maji takove ucitele kteri si tam tahaji na hodiny decka tak se ani nedivim ze ho to moc dobre nenaucili. A jeho pravopis neni vubec spatny na to ze je to stredoskolak! mozna nejaka hrubka, ale vy by ste se meli zamyslet podle ceho soudite lidi, a prizpivat rady k veci!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.02.13 11:23

Tak pokud se tento pravopis učí na střední škole, co se potom učí od 3. do 6. třídy základní školy? Pravopis je hroznej, ale to nemění nic na tom, že učitelka si v první řadě nemá co tahat dítě do třídy. Pokud ho má nemocné, má si vzít ošetřování jako každý normální člověk. Vím, že škola je jaksi volnější zaměstnání než většina běžných, ale všeho s mírou.

K dotazu - na vysvětlení, komu to patřilo bych rozhodně trval, je-li to pravda. Můžou zasáhnout i rodiče s odvoláním na divné praktiky šestiletých dětí mezi studenty. Vyhazov ti asi nehrozí, to by musel být celý učitelský sbor debil vedle debila, ale že se ti může dotyčná učitelka v budoucnu mstít a dělat naschvály v mezích zákona, to tedy může.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruno*
Datum: 19.02.13 11:33

V tomhle mate jiste pravdu, ale uvedomte si ze ne kazdy ma nadani na pravopis, nekdo je treba matematicky genius ale gramatika mu nejede. A nekto by mohl zase rict ze je to chyba ucitelu, protoze nedokazou zaky poradne pravopis naucit.

Mne se ten tazateluv prispevek zase tak hrozny nezda, ale priznavam, cestina neni muj materinsky jazyk. Ja jen proste nerozumim proc lidi stale tolik baziruji na pravopis a kdyz nekdo udela nejakou hrubku tak ho hned shazuji.

doplněno 19.02.13 11:37:

a jo ladaadale, jeste jsem vam chtel rict ze ten vas avatar je jen slabym odvarem toho meho*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.02.13 11:40

Já to zase docela chápu, protože mě u každé hrubky naskočí husí kůže. A to i u svojí, samozřejmě, že je taky občas dělám. Prostě každému vadí něco jiného, někomu dítě ve třídě, někomu hrubky, někomu špatný výpočet ozubení. Lidi jsou různí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 19.02.13 12:02

Teď čtu knížku o Cookovi a ten češtin (např. vjeřím..hrůůza chyb)... to je tak, když se už nekontroluje, chyby jsou v médiích, mluví komentátoři nespisovně, nedávno v titulcích TV ..ňě.. Míval jsem na stole Pravidla... a Slovník cizích slov. Takže může každý, ale musí vědět, že neví, není si jistý. Jinak je blaženě nevědomý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 12:29
avatar

no tak pravda, jestli pro tebe není problém mluvit nahlas takovým způsobem a před celou třídou, pak to mluví především o tobě a ne o tvé učitelce. Ty tak mluvíš normálně. Nemám pravdu?

Řeknu ti historku. Šel jsem s rodinkou a malochem v kočárku po pěší zóně. Kolem šli tři starší puberťáci, věk odhaduji na 15-16 a jeden ty tvoje slova hulákal na celou ulici. Čuráky a piče mu letěly z huby jeden za druhým. Upozornil jsem ho ať se ztlumí. Kluk se mi smál do očí, co prý mu můžu udělat. Jenže já nejsem učitel. Popadl jsem ho, třískl s ním o zeď a jednu mu vlepil. Kluk šel k zemi a docela obyčejně se strachem posral a to doslova. Nebyl jsi to ty?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 12:44
avatar

Co to je? Já jsem slyšel takový slova říkat děti, kterým mohlo být odhadem max. 10 let... Už několikrát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kazenskeopatreni
Datum: 19.02.13 12:41
Z vyloučení strach mít nemusíte, jedině že by vám již bylo uděleno podmíněné vyloučení. Jestliže se jedná o ojedinělý přestupek, tak by vám mohla být udělena důtka (třídního učitele, ředitele).
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.