Neúhledné písmo

Od: Datum: 09.03.13 18:49 odpovědí: 3 změna: 09.03.13 19:35

Zdravím všechny!Potřebuji poradit a to s tímto problémem.Mám 9 letého syna a když chodil do první třídy, tak měl krásné úhledné písmo a s psaním nebyly žádné problémy.Ted chodí do 4 třídy a písmo se natolik zhoršilo, že písmo nejde ani přečíst.Dávám mu denně psát opisy, ale písmo se nelepší.Nevíte zda se může jednat o nějakou poruchu, jako třeba disgrafik?Budu vám všem vděčná za jakékoliv rady a doporučení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.13 19:24

A on to precte bez problemu? A jeho ucitelka napriklad pri diktatu?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.03.13 19:35

Možná je tomu tak proto, že v první třídě prvňáčci jen opisují a v podstatě kopírují, co píše učitelka, zatímco kolem 3-4 třídy se už rozvíjí vlastní styl psaní. Nejprve se zajímejte o to, zda píše gramaticky správně a nedělá chyby. To se dozvíte ze sešitů i od učitelky. Potom se zajímejte o to, zda je písmo pro učitelku čitelné a zda ho přečte i syn.

Já totiž píšu odjakživa příšerně, kolikrát to po sobě nepřečtu ani já:D, přitom mé slohové práce nebo diktáty byly dávány za vzor.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.