Slohový útvar - vyprávění

Od: Datum: 17.02.13 19:24 odpovědí: 3 změna: 18.02.13 01:35

Zdravim. Potřeboval bych poradit co napsat na téma ,,Ve zdravém tělě zdravý duch" nebo ,,Sportem k trvalé invaliditě". Stačí mi jen název díla, abych se nějak odpíchnul. Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.13 19:35
avatar

jestli chceš mít zdravé tělo, pak musíš mít především zdravého ducha, protože zdravý duch ti do nemocného těla nevleze ani náhodou, ba naopak prchá jako o závod. Prostě to tak je.

Stačí na odpich nebo mám přidat? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 01:35
avatar

Omyl, znám spoustu nemocných či nandicapovaných lidí se zdravým duchem ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 17.02.13 20:32

Rádce nade mnou nemá pravdu, šlo by o nedodržení slohového útvaru, možná o úvahu.

Vypravování musí být výpravné - tedy mít děj... příběh... zápletku. Vymysli si tedy příběh (nebo si vzpomeň na příběh z okolí, třeba co se stalo tobě/tátovi/kamarádovi), který by se na ta témata hodil. Může jít třeba o to, jak se někdo zranil při sportu (sportem k trvalé invaliditě) - třeba na horách, můžeš popsat i zachraňování a tak dále. Můžeš klidně popsat i příběh chlapce, který trpěl nízkým sebevědomím, ale díky sportu nejen, že začal lépe vypadat, ale i se lépe cítit, a tak byl šťastnější a úspěšnější u holek (ve zdravém těle zdravý duch).

Jistě něco vymyslíš.

Nezapomeň, že vyprávění by mělo obsahovat nějakou přímou řeč a popisovat jeden příběh. (Když si představíš např. pohádku o červené Karkulce, je to vyprávění, jen zrovna tohle je pohádkové.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.