Informační technologie-Přechod z gymplu

Od: Datum: 17.02.13 18:39 odpovědí: 8 změna: 18.02.13 08:45

Ahojte,

jsem v třeťáku na 8.letém gymplu, moc mě to tu nebaví a známky tky žádná sláva (převážně 2ky).Uvažuji o přechodu na střední školu.Chtěl bych dělat něco v IT.Jsem z Brna, tak jsem našel SOŠ v Kuřimi a obor Informační technologie http://www.zamekkurim.cz/obor_informacni_technologie.htm .Jaké je podle vás uplatnění, po vystudování tohohle oboru?

Díky za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 17.02.13 19:41

Záleží na tom, jak je ti obor IT blízký - tahle škola (podle popisu na webu, osobní zkušenost nemám a žádného absolventa neznám) ti může dát nějaký obecný základ, ale spoustu dalších vědomostí (detailů i obecných) musíš načerpat z literatury a praxe - pokud bys měl představu, že když ji nějak ´prolezeš´ a budeš na trhu práce žádaným odborníkem, tak to ani náhodou... Navíc se domnívám, že poptávka po takto vzdělaných ´odbornících´ nebude valná, takto se fanoušci IT vzdělají už na základce...

doplněno 17.02.13 20:57:

Po čem? - můj názor na SOŠ v Kuřimi jsem ti napsal...

:-D

Podle mne by ses měl spíše zaměřit na něco, co tě baví, zajímá, o čem víš ´nejvíc´...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cubertkita*
Datum: 17.02.13 20:54

A po tomhle je nějaké uplatnění?

Datum: 17.02.13 20:05
avatar

Pokud se člověk s IT zaměřením dokáže specializovat na něco žádaného - dnes třeba programování v Javě nebo aplikací pro mobilní zařízení, může se solidně uživit. Je ale nutné počítat s ohromnou konkurencí nejen v republice, ale i v zahraničí. Taky pokud člověk dělá IT, je to nekončící celoživotní studium i mimo pracovní dobu, jinak se zakrní a konec.

Osobně kdybych se dnes rozhodoval co studovat, šel bych na jakéhokoliv doktora, zubaře, psychiatra. Práce jistá, plat lepší než specialista programátor, odpovědnost prakticky žádná, za vše ručí nemocnice. Jistota stále se zvyšujících příjmů, vysoký společenský statut. Další zaměstnání s budoucností je u vojáků (skvělé platy, zajištěný postup, výsluha), u policie (dobrý plat, málo práce, výskuha), pilot dopravního letadla nebo helikoptéry (špičkový plat, není pro každého).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cubertkita*
Datum: 17.02.13 20:31

Ta policie, to mě zaujalo :D.Ale rodiče by to asi nenadchlo :D

Od: cubertkita*
Datum: 17.02.13 20:34

Ale jak na toho policajta? :D Přecejen fyzickou zdatností nějak nepřetejkám, snad jen rychle běhám.

Datum: 18.02.13 00:54
avatar

Samo to nepůjde :) Když člověk chce něčeho dosáhnout, musí za tím soustavně jít. Takže začít zlepšovat kondici - požadavky na fyzické testy jsou na webu. Myslím že i maturita je podmínkou. Jen si říkám, proč by se to rodičům nemělo líbit - že by problémy se zákonem? :)

Celkově je asi jedno co člověk dělá, je pouze důležitý v tom co dělá být dobrej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cubertkit
Datum: 18.02.13 06:36
Se zákonem ne, oni oba mají vysokou a chtěli by mě jinde.Díky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 08:45

Jako člověk z oboru mohu říci, že v případě informačních technologií rozhodně nevystačíte s tím, co se naučíte ve škole. Dokonce si myslím, že škola není v tomto případě až tak podstatná, ale na druhou strane zase určitě neuškodí. Pořád vám to může dát nějaký základ, seznámit s problematikou a nemusíte se trápit na škole, která vás nebaví.

Pokud ale chcete v IT něco dokázat, je potřeba se tomu věnovat individuálně ve volném čase, studovat samostatně a zkoušet si různé technologie. Vzhledem k tomu, jaký je v tomto oboru vývoj, tak dovolím si tvrdit, že je takto potřeba postupovat celoživotně, aby vám takzvaně neujel vlak. To už by se dohánělo velice těžko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.