Kam na vysokou školu?

Od: Datum: 03.02.13 11:34 odpovědí: 4 změna: 17.02.13 20:23

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaká vysoká škola by pro mě byla nejvhodnější. Ráda bych byla překladatelkou, protože mě baví angličtina a taky spisovatelkou, protože píšu knížky. Teď ukončuji studium na Obchodní akademii a jazykové škole, kde jsme měli hlavně jazyky, ekonomiku a účetnictví. To by mě možná taky bavilo, ale spíš bych dala přednost právě tomu překládání a psaní.

Děkuji

Petra


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.13 11:43
avatar

Tak jděte studovat obor překladatelství nebo tlumočnictví. Psát můžete i tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 03:54
avatar

Anglistiku na filozofické fakultě, případně k ní můžete přibrat překladatelství.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pu®
Datum: 04.02.13 17:09

Jednoho jsem absolventem (AA na FF UK), druhého jsem byla dobrovolným studentem a nepovinně se účastnila různých seminářů (překladatelství). Ani jedno vám nezaručí, že budete dobrým překladatelem. Dnes, po 13 letech praxe s překládáním a 6 let po promoci vám s čistým svědomím můžu říct, že nejlepší volba bude věnovat se jinému oboru a jazyky udržovat. Nejen že si rozšíříte vzdělání a oborový přehled, ale také budete mít potenciálním zaměstnavatelům co nabídnout "navíc". Sama jsem se nakonec profilovala v oboru, který jsem nikdy nestudovala "oficiálně", zato patří k mému celoživotnímu zájmu - a dobře jsem udělala. Překládá (bohužel) kdekdo, na to pozor, takže opakuji: udržujte jazyky ve formě, ale studovat běžte něco praktičtějšího... Držím pěsti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marketasob*
Datum: 17.02.13 20:23

Ahoj Petro,

a nepřemýšlela jsi o studium VŠ v angličtině, když tě ta angličtina baví? Já jsem osobně studovala VŠ v Dánsku, kde je možnost studovat na špičkových VŠ spoustu mezinárodních oborů v anglickém jazyce a navíc je studium pro studenty pocházejících ze zemí EU bez školného - Dánsko totiž plně financuje vysokoškolské vzdělání všem studentům pocházejícím z EU! Hlavními kritériemi pro přijetí je mít ukončené středoškolské vzdělání, dobrou angličtinu a hlavně velkou motivaci ke studiu. Žádné přijímací testy jako v ČR.

Pokud tě zajímá víc, neváhej se na mě obrátit:).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.