Studium na VŠ práva

Od: Datum: 02.02.13 08:46 odpovědí: 6 změna: 02.02.13 18:54

Zdravím,
tenhle rok maturuji, a tím pádem mě čeká nepříjemná věc výběr VŠ. Studuji eletriku, ale tento obor mne nenaplňuje, nebaví a po vystudování i případné VŠ si nedovadu představit, co bych dělal zapráci (práce má být koníčkem a člověka naplňovat ). Tento obor jsem studoval jen, kvůli tátovi. Teď "vejšku" mám už ve svých rukou (táta poznal, že ze mě, nejspíš technik nebude).Nejvíce mě přitahují práva. Určitě dám přihlášku do Plzně, protože jsou, pouze formu SCIO testů.
Moje otázka zní: je to dobrá volba jít v dnešní době na práva.Zkušenosti se SCIO testy a normálními příjmacími testy a v poslední řadě zkušenosti ze studiem (pokud někdo absolvoval). Po vystudování některé fakulty si dokážu předstait mé budoucízaměstnání, které by mě i uspokojovalo. Pro zvědavce, buď právník, vyšší policista nebo politik. Děkuji za odpovědi s pozdravem Bang.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: df
Datum: 02.02.13 09:00

Právník je jak náročné povolání na učení, tak na psychiku. Musíš se smířit s tím, že ti někdy třeba nespokojená protistrana propichá pneumatiky nebo tak. Ale jinak je to dobrá volba a finanční částka ještě lepší! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.13 12:24

Plzeň má opět akreditaci k výuce?*sok*

doplněno 02.02.13 13:11:

Aha,to jsem netušil, že bych to prubnul taky *cteni*, daj se práva dělat i dálkově? Jinak jsem v pytli.*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bang
Datum: 02.02.13 13:01

Pouze na Bc., Mgr. má akreditaci neprodlouženou.

Od: bang
Datum: 02.02.13 13:58

Zkus se kouknout na www.zcu.cz, ale myslím, že v Plzni nedostali na kombinovanou výuku akreditaci.

Datum: 02.02.13 18:24
avatar

Práva nejsou špatná volba, ale rozmyslela bych se jestli je studovat zrovna v Plzni. (I když bude v budoucnu všechno v pořádku, určitá pochybnost v lidech zůstane.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.02.13 18:54

Je málo právníklů? Politik může být a jsou i bez vzdělání, jen potřebuje dobrou hubu a tu Plzeň i pak udělá, ta má zvuk. Ale sedí v psp a senátu takoví, kteří ani nekvákli. To si musí člověk rozhodnout sám, čemu se chce v životě věnovat (naplno), nebo žít podle někoho a pak si to vyčítat. Jak se přijímá politik, vyšší policista? Nní-li za zády buldozer, tak se po kariérním žebříčku postupuje (a štik a podlézáků je). Právník, oblast práva je široká.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.