co za povolani?

Od: Datum: 01.02.13 21:50 odpovědí: 8 změna: 02.02.13 14:37
Ahoj, chodím do 8. třídy a jak to tak chodí rodiče se mě ptají čím chci být, já si ale stále nevím rady, pomůžete mi? Baví mě astromie a od maličká mám velký sen dostat se do vesmíru třeba na ISS. Chci být kosmonautem nebo se na něčem takovém podílet, ale je to bohužel nemožné... :( tak pls poradte
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 01.02.13 21:51

Tak nám ještě prozraď, jaké máš známky a co tě baví a nebaví za předměty ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skolacek
Datum: 01.02.13 22:10
Baví mě fyzika, více méně chemie, dejepis a geometrie. Z fyziky chemie a fyziky mám 1 stejně jako ze všech předmětů kromě té matiky :/ , zeměpisu, němčiny a prirodopisu 3 nemám jen ty 2
Od: askmenow*
Datum: 01.02.13 22:35

Přiznávám, že moc nechápu, co z čeho máš. Rozhodně jestli máš nějaké trojky, myslíš, že kdyby ses snažil, dovedl bys je vytáhnout na lepší známku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skolacek
Datum: 01.02.13 23:03
Omlouvám se za nesrozumitelnost :) mám dvojku z prirodopisu, matiky, zeměpisu a němčiny, baví mě chemie, fyzika, dejepis a geometrie. Trojku z ničeho nemám, mám pouze ty 4 dvojky - takhle jsem to myslel :)
Od: askmenow*
Datum: 01.02.13 23:11

Jasný, děkuju za vysvětlení :)

No, v takovém případě bych na sobě makala a snažila se dostat na gymnázium. Z něj máš totiž největší šanci dostat se na vysokou školu. Tam by sis pak mohl vybrat obory týkající se třeba té astronomie. Myslím, že např na Univerzitě Karlově se dá studovat obor Astronomie a astrofyzika. I když myslím, že je to až obor navazující magisterský magisterský. (To znamená, že bys po gymplu šel na tři roky studovat nějaký vhodný bakalářský obor, patrně něco s fyzikou, a až bys ho dodělal, a získal titul bakalář - Bc., mohl by ses na ten magisterský obor přihlásit).

Výhoda gymplu spočívá v tom, že kdyby tě v průběhu studia začalo bavit něco jiného, můžeš se připravit an přijímačky na takové vysoké škole, o kterou bys stál.

Myslím, že máš hezké známky a že když se budeš snažit, měl bys gympl zvládnout.

doplněno 01.02.13 23:15:

http://www.astro.cz/rady/dotazy/jak_se_stat_astronomem/ - tenhle článek by tě mohl zajímat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skolacek
Datum: 02.02.13 08:57
Ji, díky za rady ;) ale stejně bych se do vesmíru asi nedostal, to bych musel být pilot nebo tak něco, že?
Od: askmenow*
Datum: 02.02.13 14:37

Upřímně nevím, jak by se dalo dostat do vesmíru. Hlavně protože ČR nijak běžně kosmonauty nevysílá. Máte ale pravdu, že cesta vedla přes letetví, konkrétně přes armádu - Oldřich Pelčák i Vladimír Remek, zatím jediní dva Češi, kteří výcvik absolvovali, byli původně vojenští piloti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinjelinek*
Datum: 01.02.13 21:55

Možný je všechno..jestli chceš být kosmonautem tak budeš kosmonautem. Tak jdi na gympl a máš ještě roky na rozmýšlení, nebo nějakou technickou školu. Jo a v NASA chtějí fakt dobrý známky tak se snaž, Haha.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.