Docházka na FEK ZČU - obor Podniková ekonomik

Od: Datum: 01.02.13 18:53 odpovědí: 3 změna: 02.02.13 21:36

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, jak je to s docházkou na prezenční studium na Fakultu ekonomickou ZČU v Plzni? Nakolik se tam řeší absence a nakolik je možno minimalizovat docházku? Nejde mi o to, že bych se chtěl flákat, ale chtěl bych ji studovat současně s FAV (informatika) - také prezenčně. FAV je údajně docela liberální fakulta a o docházku studentů se tam nikdo moc nestará, nerad bych tam ale kvůli ekonomce vynechával důležitější přednášky, takže ani na FEK bych se nějaké té absenci asi občas nevyhnul. Potřebuji tedy vědět, zda je FEK také takto liberální fakultou, nebo se tam považuje za důležité, aby studenti docházeli co nejčastěji?
V tom druhém případě bych raději využil kombinovaného studia v Chebu. Ale je to až druhá možnost. Zde se chci zeptat, zda někdo neví, které dny se tam v případě kombinovaného studia dojíždí a jak často?
Děkuji za informace.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.13 21:28

Dobrý den. Upřímně FAV je docela těžká škola, sice se na ní nemusí dělat přijímačky, ale tak polovinu lidí vyhází už v prním semestru. Takže kombinace s FEK mi přijde už dost nereálná...Jestli chcete na FEK kvůli ekonomii nebo tedy podnikové ekonomice, tyhle předměty jsou přímo ve studijním programu FAV obor informační systémy (konkrétně mikroekonomie, v letním semestru možnost makroekonomie a podnikovka 1 dál třeba 2...) Jinak s tou FEK, věřím, že tam je režim také liberální, obzvlášt na přednáškách to pokud vím nikde neřeší...zkušenosti mám přímo s předměty mikroekonomie- prof. Jarý a podniková ekonomika- prof. Šimek, kteří vyučují i na FEK. Na vysokých školách obecně bývá dost volný režim, jenom občas si na cvičenách prof. kontrolují docházku, aby věděli, jak se kdo snaží v případě pochybností o známce (což ale bývá velmi zřídka).

doplněno 01.02.13 21:40:

jinak v tom oboru informační systémy máte zahrnutou i informatiku, navíc je tam matematika (kterou byste měl i na FEK), algebra a další předměty, které si zvolíte sám, abyste si doplnil požadovaný počet kreditů...v dalších ročnících už si sám můžete zvolit více předmětů a pokračujete jakým směrem chcete, tím který je pro vás nejpřijatelnější

Ohodnoceno: 0x

Od: havlicek*
Datum: 02.02.13 20:26

Dobrý den. Náročnost školy je relativní. Na ZŠ jsem byl jedničkář, teď budu maturovat na výběrovém gymnáziu. Průměrný prospěch podle kritérií FAV mám 1,5 (hranice pro možnost přijetí je 2,7 - což je myslím docela benevolentní). Tohle nepíšu proto, abych se vychloubal, ale proto, abych získal lepší představu o tom, nakolik pro mě FAV bude těžká škola. Co se týče konkrétních předmětů, které mohou být na FAV důležité, tak mé výkony v informatice jsou nadprůměrné, ve fyzice (a ostatních přírodovědných předmětech) jsou průměrné (protože se jim nevěnuji - ale na katedře informatiky bych jí stejně ani mít neměl, pokud se nemýlím) a v matematice něco mezi. Přičemž naše gymnázium je zaměřeno právě na matematiku a přírodní vědy, tyto předměty jsou u nás tudíž náročnější.

Je mi jasné, že asi nemá cenu zkoušet třeba matfyz na UK (opravte mě, pokud se mýlím), ale FAV podle slov našeho učitele informatiky udělá "každý zoufalec". S tím, že jak na IT, tak na ekonomii bude kladen velký důraz na matematiku a budu toho muset hodně počítat, samozřejmě počítám.

Datum: 02.02.13 21:36

Na ZŠ jsem měla také jedničky, na gymplu jsem odmaturovala bez problémů a FAV mi přijde celkem těžká (ale nejspíš jenom proto, že jsem se konečně musela začít učit...), ale je to dost individuální...Já osobně měla znalosti o informatice podprůměrné a zvládla jsem to. Takže s informatikou byste problémy mít neměl. Kromě matematiky (která je podle mého názoru opravdu náročná) mají informatici myslím hned první rok základy kybernetiky (ale na tu není kladen důraz), algebru, která se dá zvládnout, ale je také náročnější a nakonec základy bezpečnosti práce (ty jsou nejjednoduší). Potom záleží na vašem osobním výběru...Nemyslím si, že FAV udělá každý zoufalec...ale je pravda, že když se člověk na to nevykašle, tak na trojky ze zkoušek se to dá udělat...S UK opravdu nevím, je mi jasné, že je na vyšší úrovni, je těžší než FAV a nejspíš se na ní musejí dělat přijímačky...jestli vám záleží na vysoké úrovni vzdělání a nebojíte se toho, že budete muset hodně dřít, tak bych být vámi aspoň zkusila ty přijímačky a prostě buď to vyjde nebo ne...

Pokud chcete mít znalosti z informatiky a zároveň ekonomie a podnikové ekonomiky, tak mi přijde nejlepší obor informační systémy na FAV, jak už jsem vám psala. Ale když se hodně zaměříte na studium, tak si myslím, že byste mohl zvládnout obě fakulty...veřejně přístupných materiálů k učivu je plno, takže na přednáškách ani být přítomen nemusíte (jenom ty cvičení by mohly být problém). Předtím jsem to s tou nereálností docela přehnala...bylo by to náročnější, ale ne nereálné.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.