Uznani jineho oboru

Od: Datum: 31.01.13 16:49 odpovědí: 5 změna: 31.01.13 19:51

Vystudovala jsem 4roky SZS - obor Zdravotnický asistent. Nepovedla se mi maturita a musela jsem absolvovat opakovací ročník ve večerním studiu. Během studia jsem otěhotněla a nyní bych se měla vrátit zpět do školy a dodělat si druhé pololetí praxe, které mi chybí k tomu, abych mohla k maturitě. Bohužel se obávám, že bude, ale nad mé síly, neboť jsem dva roky ze školy. Slyšela jsem, že je možné si na MŠMT zažádat o uznání vzdělání ze zdravot.asistenta na ošetřovatele. To by pro mne znamenalo, že bych měla uznanou střední školu. Nevíte o tom někdo něco? Díky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 17:02

zdravím, manželka měla problém, že vystudovala zdravotnického asistenta dálkově na slovensku a aby jí to uznali v ČR muselo ji vystavit ministerstvo zdravotnictví uznávací jednotka Brno tady jsou stránky http://www.nconzo.cz/web/registr ,, protokol, že školní osnovy byly stejné jak v ČR tak na Slovensku, oní stím dělají tak budou vědět zavolejte tam doszvíte se víc za zeptání nic nedáte. Manželka má vystudovaného zdravotnického asistenta a stejně dělá ošetřovatelku.

doplněno 31.01.13 19:03:

studovat OA od začátku? to už máte lepší dostudovat zdravotnického asistenta než zase znova chodit tolik let do školy

Ohodnoceno: 2x

Od: ver*
Datum: 31.01.13 18:06

Super, zkusim to. Diky moc

Datum: 31.01.13 19:51

Jedná se o distanční studium na dva roky. To není zase tak dlouhá doba. Navíc ke své profesi se mi tato škola bude velice hodit.

Od: buss®
Datum: 31.01.13 17:44

Na toto povolání je nějaký požadavek vzdělání, doporučuji si přečíst zákon č. 96/2004 a vyhláškou č. 424/2004 Sb. Nedodělané vzdělání je k čemu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.13 18:09

Ano, zdravotnicky asistent by mel byt vice ,,udajne´´ vice nez osetrovatel. Ikdyz vhledem k dnesni dobe je to pomalu stejne. Nedodelane vzdelani je k nicemu. Chtela bych to uznat treba jako castecne nebo uplne, ale prave v nizsim oboru vzhledem k delce studia. Od zari jdu studovat OA takze maturu si chci dodelat tam.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.