Spor s učitelkou

Od: Datum: 28.01.13 18:05 odpovědí: 32 změna: 29.08.14 13:51

Dobrý den,mám jeden problém ve škole s učitelkou a potřebuju vědět co si o tom myslíte a co by jste na to řekli nebo jak by jste reagovali vy kdyby se vám stalo to samé...

Stála sem s mojí kámoškou na chodbě a poslouchali jsme metalovou muziku z mobilu (hlasitost jme měli nastavenou tak aby sme to zároven slyšeli a zároven to moc neřvalo),pak ale přišla učitelka,kterou nikdo na škole nemá z žáků nikdo rád.Přišla k nám a vzala mi mobil z ruky a začala poslouchat to co sme měli s kámoškou puštěné a já jí řekla sem že neděláme nic špatného a ona mi řekla"ti snad něco říkám?"Než zazvonilo tak mi mobil vrátila a odešla pryč.

Co si o tom myslíte?Co by jste dělali v tého situaci vy?

Mě to docela naštvalo.Tohle nědělá žádný jiný učitel na naší škole ale ona vzala mobil jen mě.Neviděla sem jí že by se zastavila u nějakých hiphoperských u nás na škole a brala si mobil od nich jen tak.

Prosím spěchá to.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 28.01.13 18:08

A co chceš poradit? Poslechla si, jestli neposloucháš závadnou hudbu (rasistické texty a podobně) a zase ti to vrátila. Nevynadala ti, nesebrala ti to, tak co vlastně řešíš?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.13 18:08

A v čem je problém? Muziku si učitelka poslechla, mobil ti vrátila. Kde je ten spor? Třeba se jí ta vaše hudba líbila a chtěla si ji poslechnout.

Od: askmenow*
Datum: 28.01.13 18:10

Žádný problém spor nevidím. Možná leda tvoji snahu spor teď uměle vytvořit, nebo být ublížená.

Učitelka si mohla chtít jen poslechnout hudbu s vámi, nebo ji zaujala, nebo šla zjistit, zda je to, co posloucháte, v mezích slušného chování.

Skutečně nevidím problém.

Ohodnoceno: 2x

Od: wulf
Datum: 28.01.13 18:13

Mě vadí to že si ho vzala bez dovolení.

Datum: 28.01.13 18:14

Bylo to od ní trochu neohrabané, ale i tak to nevidím jako spor.

Od: hm®
Datum: 28.01.13 18:33

Takže myslíš, že jestli se jí třeba zdál text závadný, že měla přijít, poprosit tě, zda bys jí ten telefon nepůjčila na kontrolu, ty bys řekla "ne", ona by se omluvila, že obtěžovala a měla by jít pryč? *bzum*

Sice přitom mohla aspoň něco říct, třeba "dej mi ten telefon", ale to je asi tak jediné, co by se jí dalo vytknout. Hele, třeba se někomu ve škole podobný mobil ztratil, tak se prostě podívala. V podobném případě si nemůže říkat o dovolení, protože bys jí ho třeba nedala a co by měla dělat pak? Prát se s tebou a brát ti ho z kapsy?! Ne. Tohle bylo správné.

Datum: 28.01.13 18:16

Děvče, ať je učitel oblíbený nebo není, měl by pro tebe být autoritou. Vezmu-li v potaz možnost závadné hudby, asi těžko ti bude dávat písemnou žádost, prostě tam vlítne a zkontroluje si to. Když tě to štve, tak si hudbu poslouchej doma nebo před školou, ve škole za tebe zodpovídají učitelé a budou se podle toho taky chovat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.01.13 18:25

Taky mě seřvala za to ,že mám nevhodné triko.

Datum: 28.01.13 18:27

Myslím, že ji prostě nemáš ráda a teď si hledáš důvody, jak to obhájit před světem.

Co přesně ti na tvé triko řekla, jaké triko jsi na sobě měla, a kdy se to stalo?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.01.13 18:31

Ona nemá ráda mě a já jí.

řekla mi že ne tom triku je nevhodný obrázek a stalo se to asi před měsícem

tenhle obrázek mám na tom triku:

http://heavymetaltribune.file…den-_2d00_-dance-of-death.jpg

Datum: 28.01.13 18:35

Podívej se, mně se to tričko taky moc nelíbí - ne že by se nedalo najít horší, ale do školy to vhodné není.

Datum: 28.01.13 18:36

ale žádný jiný učitel mi na to nic neříká.dokonce ani ředitel ne

Datum: 28.01.13 18:41

A prohlíželi si ho? Někteří lidé, zvlášť muži, nemají takový smysl pro detail a podrobností si nevšímají. To ale neznamená, že je to tričko vhodné do školy - nos ho někam na diskotéku, když už se ti tak líbí.

Datum: 28.01.13 18:42

každý učitel ho viděl a nikdo nic neříkal

Datum: 28.01.13 20:30

To že ho viděl neznamená, že si ho prohlédl a zaznamenal, co zobrazuje. Skutečně to není moc vhodný oděv do školy. A to mimochodem bývá i ve školním řádu, že žák má chodit do školy slušně a čistě oblečený. Tu část o slušném oblečení samozřejmě každý vykládá trochu jinak, ale pokud by ti někdo řekl, že je to triko nevhodné, má na to rozhodně právo a ty bys měla názor autority respektovat, né se vztekat.

Od: hm®
Datum: 28.01.13 18:35

To je ale fakt úchylárna. *haha*

Datum: 28.01.13 18:42

To se nediv, když si dáš na tričko jedno z nejslabších elpíček od Meidnů - asi je znalec.*smich*

Ohodnoceno: 5x

Datum: 28.01.13 18:44

*palec*

Datum: 28.01.13 18:32

Učitelé mjí ve škole odpovědnost za výchovu žáků (stejně jako doma rodiče), a proto nevidím nic divného na tom, že kontrolovala, co jste s kamarádkou poslouchaly.

Datum: 28.01.13 18:46

No nic už to neřešte.Nějak vydržim do konce školního roku a budu mít klid.

Datum: 28.01.13 18:49

Jestli na škole končíš a jdeš dál, tak to bude nejideálnější řešení.*palec*

Datum: 28.01.13 18:50

Joo holka, nevím co by si říkala, kdyby jste s kamarádkou musely chodit dokola chodby s chlebem v ruce a ani při tom nepípnout...

A to zdaleka nepopisuju zvěrstva protektorátu, ale všední den o přestávce na ZŠ 80. let minulého století.

Já na té aféře nevidím spor. Jistě, učitelka se zachovala trochu nediplomaticky, ale určitě hrál svoji roli fakt, že chtěla využít momentu překvapení a zamezit vám ve vypnutí hudby a také to, že jako většina učitelek je s nervama na pokraji a jejich jednání je někdy trošku zvláštní, ale pochopitelné.

A mimochodem, to triko je podle mě do školy nevhodné, ale to už je boj Tvých rodičů.

Od: buss®
Datum: 28.01.13 18:50

To by mi vadilo také, kdyby mně bylo něco vzato z ruky. Triko není moc vhodné, ostatně co o tom říká školní řád?

doplněno 29.01.13 19:14:

Všem: Mobil se vypíná při výuce. Co kdybych k vám přistoupil a vzal mobil z ruky?

Datum: 29.01.13 19:29

Kdyby jste mi to udělal na ulici jako mně rovný, dostanete pár facek:) Nelze to však srovnávat se vztah učitel - žák. Když mi kluci v hodině dělají nepořádek nebo mám podezření (mobil, cs, kartičky...), neptám se a beru. Pravdou je však, že aspoň natáhnu ruku, aby bylo jasné, co očekávám.

Učitelka si ovšem nic nevzala, jen zkontrolovala. Pravda, mohla to říci předem, nicméně dnes děti považují vše za ponižování, že je na ně učitelka zasedlá apod.

Datum: 28.01.13 20:29
Tak tohle je opravdu,ale opravdu veliký,téměř neřešitelný problém:) Milá slečno,radujte se ze svého mládí a zatimní bezstarostnosti a takovéhle prkotiny vůbec neřešte. Opravdový problém totiž vypadá úplně jinak. P.S. Třeba se příště pro změnu zastaví v hloučku raperů a poslechne si jejich hudbu:)

Datum: 28.01.13 20:49

Mít takové triko ve škole je nevhodné, provokativní, též se nedivím, že provedla kontrolu mobilu. Ještě záleží, jak chodíš nalíčená, učesaná a jaké máš doplňky. Jaký vyznáváš styl života?

Chyba učitelky byla, že měla říci nějaké vysvětlení. Vysvětlit své jednání. Nebo dodatečně nastavit nějaká pravidla pro všechny žáky ve škole.

Datum: 29.01.13 07:18

Hledáš problémy tam, kde nejsou. Učitelka vzala mobil, poslechla, vrátila. Žádné zabavení, napomenutí, poznámky apod. Tak co za tím hledáš?

Ovšem, časy se mění. Já když kdysi stála o přestávce se svým kámošem na chodbě, vyhledávali jsme na mapě světa, která visela na zdi vedle nás, Kamčatku. Mobily nebyly. A žádné z učitelek to nevadilo. Jak říkám, časy se mění. Jaga.:D

Datum: 29.01.13 09:07

Tohle nedělá žádný jiný učitel...Je vidět, že tato učitelka má zájem o to, co dělají studenti o přestávkách. Na kontrole nic špatného nevidím, ani na tom, když učitelka upozorní na nevhodný oděv. Možná k vůli tomu triku se podívala zrovna do Tvého mobilu, zda tam nemáš něco, co by mohlo ohrožovat mravní výchovu mládeže...:)..I když se Ti to nezdá správné a cítíš se ukřivděná, co takhle přiznat učitelce, že jí prostě není lhostejné, co děti dělají a čím se baví v době, kdy za ně škola zodpovídá? Vážně by se jí nedal přiznat dobrý úmysl? Ty máš právo na svůj názor a ona přece též...A jestli udělala učitelka chybu v postupu, kdo z nás nikdy žádnou chybu neudělal? Mávni nad tím rukou, nestalo se nic tak hrozného, aby ses musela zlobit a být naštvaná. Já bych se zachovala přátelsky a zeptala se paní učitelky, zda se jí také tato hudba líbí, nebo co poslouchá ona...

Datum: 29.01.13 12:04

Mobil ve škole máš mít vypnutý v tašce, tričko je otřesné a hodí se v něm jít snad do klubu podobně smýšlejících lidí. Jen se těš na konec školy, až v tomto tričku půjdeš žádat o práci tak se nediv, že o tebe nemají zájem.

Ohodnoceno: 6x

Od: dtr
Datum: 29.08.14 12:11

neni pravda ze mobil ma byt vypnuty v tasce mobil ma mit pouze v hodine schovany a vypinat se nemusi pouze ztisit zvuk ale u nas neplati pravidla apod. co existuji na ostatnich skolach u nas si ve skole normalne telefonujeme v hodine s kamosema a taky jsme na fb aji tablety mame v hodinach a vpoho toto co ta ucitelka udelala te holce tak to kdyby ucitelka udelala na nasi skole tak to schyta jak od rodicu tak od ostatnich zaku u nas na skole jsme pani my zaci my pomalu ani tu reditelku nepouslouchame v hodinach se normalne byvime a v poho kdyby me vzala mobil tak prileti do skoly mama a ta by ji dala pekne garde a kdyby mela problem s mym osacenim tak ju poslu do pr... ted vam napisu jednu prihodu co se stala u nas na skole my jsme trida 7 a minuly rok mela problem s jednou romkou ucitelka ktera na ni rvala a rekla ji drz hub... a uca si zavolala matku a ta metka tak na ni rvala a tech kantoru tam bylo vic a rvala na vsechny a ta ucitelka jenom prevracovala hub... a dopadlo to tak ze ta uca si na tu romku do konce roku nedovolila na ni ani pipnout natos rvat ... anonym 6.třída...v roce 2014/2015 7 třída

Datum: 29.08.14 13:51

Že si v hodině telefonujete, je blbost učitelky a drzost vaše. U mě v hodině by sis to, chlapče, nedovolil, a mohla by přicapat maminka třeba i s papínkem. A že z tebe rodiče vychovali zmetka, co si v hodině telefonuje, učitele by poslal do pr.. a při sebemenším špatném pohledu učitele posílá rodiče, aby učitele seřvali, tak tím bych se moc nechlubila. Učitelka nemá od vás děcek co schytávat.

Datum: 29.01.13 18:38

Nezlob se, ale školní řád v případě mobilů mluví jasně. Že si přijdeš dotčená tím, že jsi nedostala písemnou žádost, zda ti ho učitelka může vzít, není moc podstatné. Ty musíš poslouchat ji, ne ona tebe.

Tričko je děs běs, nicméně je důležité, zda tě učitelka, jak tvrdíš, "seřvala". Nebo tě jen upozornila, že máš nevhodné triko? To je rozdíl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.