Proč je důležité vzdělání?

Od: ® odpovědí: 3 změna:
avatar lindaf

Dobrý podvečer, chtěla bych se zeptat, dostali jsme k ústnímu zkoušení otázku Why is education important? - Proč je důležité vzdělání? Prosím poraďte nevím si rady co k tomu říct.. může to být klidně i česky přeložím si to, předem moc díky..

doplněno 09.04.13 17:54:

Ještě : Jeslti by mělo být univerzitní vzdělání placené. A proč?. Děkuji

3 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar jabraka

Vzdělanost činí ze zvířete člověka.Každý středoškolák má zcela jiný světonázor než člověk se základním vzděláním.I když se mu zdá,že je do něj huštěno kvantum informací,které zdánlivě nikdy nevyužije.Postupně se mu začne měnit názor na chemii,fyziku,matematiku i nakonec slovní zásoba a způsob vyjadřování.Vytváří se jiná osobnost.

JABRAKA

 


2x

Jestli by mělo být universitní vzdělání placené je věc názoru a myslíém, že papouškovat cizí nazor je hloupé. Zamysli se. proč myslíš, že ano? Proč myslíš, že ne? Nahoď nějaké myšlenky a třeba ti je pomůžeme rozvinout, ale nikdy nechtěj od někoho podsunout názor.

Jinak díky vzdělání člověk porozumívá světu kolem sebe. Vidí věci v kontextech. Je schopen domýšlet důsledky. Uvědomit si i jiný úhel pohledu. Samozřejmě můžeš zmínit i otázku uplatnění, práce a seberealizace... To je co bych ve zkratce zmínila já.

Lapidární odpověď proč je proto že je vysoká míra nezaměstnanosti a člověk s vyšším vzděláním má větší cenu na trhu práce.
S placením vysokých škol nesouhlasím protože to omezí přístup ke vzdělání lidem s rodin kde nejsou peníze. Ale souhlasím s tím že by měli platit lidi kteří si školu úmyslně prodlouží a ostatní věční studenti kteří budou rači dělat pět vysokých jen aby nemuseli jít dělat.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]