Změna školy

Od: Datum: 23.01.13 16:14 odpovědí: 2 změna: 23.01.13 18:14

Chodím na střední školu na strojírenství. Hlavní předměty fyzika, matika, technické kreslení atd. to mi nic neříká a vím,že jsem si špatně vybral a o obor nemám zájem.

Chtěl bych přestoupit a začít na sš pedagogické. popř. ekonomické. Jenže rodiče říkají, že je blbost přestupovat, protože vždycky mě nebude bavit 100% předmětu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.13 16:27

Ahoj,

tak záleží v jakym si ročníku, pokud v prvnim tak by se ještě vyplatilo měnit školu, taky záleží na tom jestli je to opravdu tak zlý, že si chceš nechat utéct jeden rok. Já jsem si sš taky nevybrala úplně dobře, ale zatnula sem zuby a ty 4 roky jsem se tam sice protrápila, ale maturitu mám. Takže záleží na tobě jestli víš že by tě předměty na té jiné škole bavili víc, aspon tyhle odborné (protože čj, matiku,... budeš mít snad všude) tak bych o tom uvažovala.
Ale pokud už jsi třeba ve druháku a ještě k tomu ti to učení nedělá nějaké velké potíže tak bych to možná i vydržela jako to bylo v mém případě.

Záleží na tvý situaci případně i na tom co chceš v budoucnu dělat...(VŠ - jakého zaměření, práce - jakého zaměření,...)

Přeju šťastnou volbu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 23.01.13 18:14

Jen dodám, že pokud y ses chtěl věnovat třeba pedagogice, klíčem je mít vysokou školu v daném oboru. Tedy klidně můžeš přetrpět střední jakoukoli, máknout na sobě a dostat se na peďák. Stejně to bude s ekonomií - se střední ekonomkou jsi jen kancelářská síla, na slušnější práci to opět chce VŠ. Moje střední mě také nebavila a studuji na VŠ úplně jiný obor.

Ještě to zvaž. Jinak samozřejmě odznova začít můžeš, ale pokud ti není 18, jen se svolením rodičů. Počítej ale s tím, že se ti tím oddaluje vše - vydělávání, možnost osamostatnit se, založit rodinu atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.