Policie, hasiči, záchranka

Od: Datum: 22.01.13 18:13 odpovědí: 16 změna: 04.02.13 15:27

dobrý den,

chtěl bych poradit, nemám ještě jasnou představu o tom, co bych chtěl v životě dělat, ale láká mě k těm třem organizacím v nadpise a na to navazují moje otázky:

Záchranná služba - jak je to zde s pravidly silničního provozu? Může vůz záchranné služby všude předjíždět, jezdit na červenou, jezdit rychle...předpokládám že ano a možná že doplníte i jiné výjimky.

Jak je to však u policie a hasičů? Platí to samé, nebo je to trošku jinak? děkuji za odpovědi, je mi 12

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.13 18:17

Ne, složky záchranného systému si nemohou jezdit jak chtějí, opravdu ne.

doplněno 22.01.13 18:18:

A přestaň koukat na Kobru11

Ohodnoceno: 2x

Od: zachrannysbor
Datum: 22.01.13 18:27

no, na kobru 11 se zrovna nekoukám, ale k tématu: u policie a hasičů to chápu, že předpisy asi musí dodržovat, ale záchranku jsem viděl na vlastní oči, jak všechny předjela...jinak nějakou výjimku jistě musí mít, když jede k naléhavému případu zachraňovat lidský život, navíc tuším že v zákoně je limit v minutách, dokdy by měla záchranka přijet

Datum: 23.01.13 15:44

Co já vím, tak vozidlo RZS klidně může jet 190+ km/h (!), předjíždět ostatní a ignorovat červené světlo semaforu, ale jen při zásahu, kdy může opravdu jít o vteřiny. Pokud jen přejíždí "odněkud někam", musí normálně dodržovat pravidla silničního provozu jako všichni ostatní. Totéž v případě HZS a PČR.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.01.13 18:21

No, pokud chceš k policii nebo záchranným složkám jen proto, že jezdí na červenou a jezdí rychle, tak na to raději zapomeň. Tyto profese, zvlášť ta zdravotnická a hasičská, jsou určeny k přímé záchraně lidského života, ne proto, aby si klučíci jráli na kaskadéry.

U policistů i hasičů jsou navíc velmi tvrdé "přijímačky" v podobě fyzických i psyckých testů, které zvládnou opravdu jen ti nejlepší.

doplněno 22.01.13 18:22:

"hráli"

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.01.13 18:23

Přesně tak, Martino. Ale omlouvá jej jeho věk, z toho vyroste. Já kupříkladu nebyl jinej *smich*

Od: zachrannysbor
Datum: 22.01.13 18:23

to je mi jasne, ptam se vicemene ze zvedavosti, asi bych pozdeji zkusil toho hasiče, neboť u nás je Sš přímo s tímto oborem

Datum: 22.01.13 18:28

Zkus to. Ale je to opravdu náročné zaměstnání a hlavně ty všechny testy... Chuck Norris to prej zvládnul s odřenejma ušima.

doplněno 22.01.13 18:30:

Aby bylo jasno-nikdo tě od toho neodrazuje, jenom ti usměrňujeme tvé naivní představy. Tak ať se daří.

Od: pavel7
Datum: 04.02.13 15:27

"U policistů i hasičů jsou navíc velmi tvrdé "přijímačky" v podobě fyzických i psyckých testů"

U policistů tvdré nejsou, však se tam dostalo pár kluků od nás ze školy a to je už co říct...

Od: luke237
Datum: 22.01.13 18:22
Dat se k zachrance nebo k hasicum jen proto, aby jsi mohl jezdit na cervenou, je strasna blbost. Jezdeni (a zvlast na cervenou), je jen tak nepatrna a okrajova napln prace, ze snad ani nema cenu o ni mluvit.

Datum: 22.01.13 18:26
Sorry, ted jsem si vsiml, ze pises, ze je ti 12.
Moje predchozi odpoved je tak dost tvrda, urcena spise pro nekoho, komu je tak o 5 let vice.

Datum: 22.01.13 19:40

Až budeš dělat řidičský průkaz, tak se dozvíš co a jak kdo v silničním provozu může. Toto určuje zákon č. 361/2000 Sb., o provozu vozidel na pozemních komunikacích. Bohužel v dnešní době spousta letitých řidičů tento zákon nezná ani v jeho základech. Práce je to dle mého názoru obdivuhodná, protože každá práce s lidmi, respektive pro lidi je o nervy. Já sám jsem se 13 let chtěl stát hasičem z povolání, nakonec jsem zakotvil u jiné složky a nelituju toho. Bohužel naše práce je mnohdy nedoceněná, spíše opovrhovaná. Každopádně každá prácea ať již hasiče či zedníka má něco pro a proti. V první řadě bych ti chtěl alespoň poradit, až si budeš vybírat střední školu, tak si vyber obor, který by tě bavil, protože pokud tě ten obor baví, tak tě baví se to i učit a máš pak hezké známky. Dneska si říkám, že mne mrzí, že jsem se dříve více neučil a méně chodil ven. Co se týče nějakých informací o hasičích, tak můžeš čerpat například zde: http://www.pozary.cz o policii například zde : http://www.policista.cz o záchranné službě bude muset napovědět někdo jiný. Já osobně za sebe bych dnes šel dělat spíše automechanika do Německa, popř. něco úplně jiného než jsem chtěl dělat, nebo dělám dnes. Přeji šťastnou ruku při výběru budoucího povolání a hlavně pevné nervy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.01.13 19:57
Zakon 361/2000 online.

Datum: 23.01.13 10:24

chceš bejt závodník , nebo pomáhat lidem . Tím bych asi začal

Od: buss®
Datum: 23.01.13 16:13

No a při té záchraně si ještě zadarmiko, ba za mzdu, ze zákona zazávodí, no kdo by to nebral?

Od: hop®
Datum: 23.01.13 23:07

Vozy záchranky, hasičů i policie mohou nedodržovat některá pravidla silničního provozu, ale POUZE pokud mají zapnuté majáky a sirénu!

Ovšem dělat řidiče podobných vozidel není žádná sranda.

Zaprvé mohou narazit na pitomce, který má rádio na plný koule takže neslyší a zrcátka má jen na okrasu takže ani nevidí, takže jistota, že Ti dají přednost, na kterou máš v tu chvíli právo není žádná a nikdy.

A zadruhé, havarijní pojištění těchto vozidel je velký oříšek, buď pojišťovna nepojistí vůbec nebo s hodně velkou spoluúčastí. A za případnou způsobenou škodu zodpovídá řidič, takže každá kolize pro řidiče znamená znatelný finanční postih od zamestnavatele. A vzhledem ke svému účelu jsou to docela drahá auta s hooodně drahou vnitřní výbavou...

Jestli chceš oficiálně závodit v běžném provozu, musíš se dostat k těm vyšším policajtům, kteří už jezdí v civilních autech. Ti mohou oficiálně a ze zákona porušovat předpisy i bez majáků...

Datum: 23.01.13 23:25

Ahoj myslím jsi že tady tato práce co maš namyslí jak HZS , PČR ,ZS ma tvrde povinost a žaludek.Není nic přijemneho vidět těžce zraněné lidi přinejhorším mrtve lidi při autonehodach atd.ošetřovat je se zesnulýma manipulovat atd. něco podobneho obnaší take pohřebnictví(oblikat uesnule, nakladat je do rakvi atd.)na to musi mít člověk žaludek,a když už jsme u toho nejprve skus zdali se třeba nebojiš krve(Odběru,úrazu)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.