Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Učení cizího jazyka z angličtiny

Od: 603 odpovědí: 5 změna:

Dobrý den :D

chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte dobrý skušenosti s učením cizího jazyka z jinýho cizího jazyka. Ted mám ve škole Angličtinu a učíme se ji normálně z češtiny. Takže překládáme z češtiny do AJ a opačně, mluvíme anflicky a učitelka nám to vysvětluje česky.

Ale já bych se chtěla naučit ještě jeden germánskej jazyk ale z angličtiny, myslíte že by to šlo se tohle naučit? A je ve všech germámských jazycích stejná gramatika jako v angličtině? Vím akorát že se tam používají stejný časy

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

paw*
hodnocení

0x

Druhy cizi jazyk z prvniho se naucit da. Predpoklada to ale celkem dobrou znalost jazyka prvniho.

Germanske jazyky stejneje nejsou. Nemcina je od anglictiny dost odlisna z hlediska gramatiky. Ikdyz oproti cestine je vsechno jednoduche ;)

luke237
Souhlas s tim, ze germanske jazyky maji obecne mnohem lehci gramatiku nez jazyky slovanske. Napriklad nemcina si vystaci se ctyrmi pady (cestina 7) a pro kazdy rod s jednim druhem sklonovani (cestina 4 az 6; zvlast pro jednotne a mnozne cislo!)

 

luke237
hodnocení

0x

Anglictina je jazyk se snad nejjednodussi gramatikou. Vsechny ostatni (bezne, evropske) jazyky jsou jenom tezsi. V anglictine treba (skoro) uplne chybi casovani nebo sklonovani.

Sam nemam moc rad uceni se ciziho jazyka z nejakeho tretiho jazyka. Vetsinou je to zamerene na rodile mluvci toho tretiho jazyka a tak to nema moc spolecneho s jazykovym citem a chapanim vyjadrovacich schopnosti jazyka nekoho, kdo je Cech.

Dokud budes chapat, jak je jakykoliv jazyk sestaven (tedy ze existuje neco jako podmet, slovesa, predmet, casovani, sklonovani, predlozky, privlastek, trpny rod, atd. a k cemu to je pri vyjadrovani dobre), tak ceske ucebnice ciziho jazyka jsou fajn.

Plati to prinejmensim pro "normalni" jazyky (tj. se stejnou stavbou, jako cestina, coz zahrnuje vsechny romanske, germanske a slovanske jazyky). Zrudnosti typu finstiny, madarstiny, estonstiny apod. uz vyzaduji hlubsi jazykovy cit Jine exoticke jazyky nevim, jak na tom jsou. Nikdy jsem nevidel potrebu se o ne detailneji zajimat.

 

hodnocení

0x
avatar jethro

Začínám se učit hebrejštinu, a jediné rozumnější a dostupné učebnice jsou anglické. A jde to. Kde je vůle, tam jsou i výsledky.

 

pu®
hodnocení

0x

Lze. Jestli se chcete ale naučit jiný jazyk přes angličtinu, bude to vyžadovat hodně dobrou znalost AJ. Vezměte si jenom, kolik gramatických termínů v češtině zazní na hodině angličtiny. To vše byste musela ovládnout v AJ, abyste se mohla nořit do dalšího, z vašeho pohledu třetího jazyka.

Osobní zkušenost mám se studiem paradoxně slovanského jazyka (polštiny) přes angličtinu a byla docela legrace sledovat, jak jsou některé gramatické jevy vysvětlovány rodilcům neslovanského jazyka - člověk si ale zase sám uvědomil věci, nad kterými by ho ani nenapadlo přemýšlet...

A vím, že to není reakce na Vás, ale jen k odpovědi Jethra: Vynikající učebnice ivrit jsou dostupné též v ruštině (osobně ji tedy neovládám, ale dost dlouho žádné jiné nebyly a ruská komunita v IL patří historicky k nejsilnějším, není tedy divu), takže pokud je vám bližší než AJ, mrkněte se na ně, jsou k dostání. Ve-be-haclacha!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]