Kam s dítětem do školky - Praha

Od: Datum: 19.01.13 15:58 odpovědí: 3 změna: 20.01.13 09:23

Dobrý den,

máme dceru, které budou v dubnu tři roky. Mamince končí rodičovská dovolená v únoru a ráda by nastoupila do předchozího zaměstnání. Jenže nevíme, co s dcerou. Já jsem v práci od rána do večera, byť jen krátký dlouhý týden. Maminka by pracovala po - pá od asi 8.00 do 17.00. Do státní školky dceru vezmou až od září, pokud se vše povede. Jakékoliv soukromé školky, které jsme viděli, jsou mimo naše finanční možnosti. Prarodiče máme na druhé straně republiky, takže hlídání nepřichází v úvahu.

Kam tedy dceru dát, jak takovou situaci řešíte vy?

Bydlíme na Praze 4 Libuši.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.13 16:48
avatar

yyplatit pani na hlidani... resili jsme to stejne

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.01.13 19:12
avatar

Maminka může zaměstnavatele písemně požádat o prodloužení rodičovské dovolené do 3. narozenin dítěte (této žádosti musí zaměstnavatel vyhovět).

Dále může zaměstnavatele (opět písemně) požádat o neplacené volno v potřebné délce. Nevyhoví-li zaměstnavatel žádosti o neplacené volno (to už jeho povinnost není), bude muset situaci řešit placeným hlídáním nebo výpovědí ze zaměstnání.

Výpověď by zaměstnavateli musela doručit do konce ledna, aby pracovní poměr skončil 31. března (jinak by den po 3. narozeninách musela nastoupit do zaměstnání).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petra*
Datum: 20.01.13 09:23
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.