Lyžák - nechci na něj

Od: Datum: 13.12.12 21:13 odpovědí: 17 změna: 14.12.12 16:46

začátkem ledna máme lyžák se střední, no je to poviné a musí tam jet každý i já, lyžování mě baví,ale tam vážně nechci.

Už jsem z toho podráždeny a už počítam dny, kolik zbýva, než to budu mít za sebou.

Ve škole nemám kamarády spiš jen takové dáš mi to opsat... jo... dík a jinak nic. Ostatní spolu po škole jdou třeba někam ale já ne, neříkejte mi at se měním, jsem samotář a introvert. a taky nechci , že tam všichni budou v noci chodit chlastat dělat bordel do noci a já se tam nevyspím, taky bych si tam chtěl vzít knižku nebo něco tak si ani nepřečtu to zase bude hrát hudba pořád a pořád se budu muset nuceně bavit a chápete to, prostě nechci

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mikycz*
Datum: 13.12.12 21:23

Ahoj, podobný problém jsem měl i já, letos v únoru..

Je mi 13 let, chodím do tercie (tedy v té době sekunda) na osmiletém gymnáziu. Také nemám kamarády. Přesně jako říkáš ty. A já jsem měl ještě nevýhodu, že jsem neuměl lyžovat. Chce to si najít určitej kruh dětí (kámošů), kterej má podobný cíle, popř. i styl (čtení, hraní na mobilu, tichý aktivity) být s nimi na pokoji, a je to v pohodě :) držím ti palce

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.12 21:25

To je hrozná škoda, že to tak cítíte, protože právě takovéto akce mohou pomoci k "odbourání bariér". Můžete se tam právě s někým spřátelit. Mám z Vás pocit, že jste takový medvěd brtník, a nejradši byste si zalezl do své jeskyně, a byl sám. Ale myslím, a i se to říká ;), že člověk je tvor společenský, a tudíž je nepřirozené, zvláště ve Vašem věku, se vyhybat společnosti. Když rádf lyžujete, užijte si lyžování, mezi tím s někým prohoďte pár slov, pak si zalezte s knížkou, v lékárně si kupte špunuty do uší, pak zkuste pokecat s někým u večeře, a uvidíte, že to uteče, a že to nebude taková hrůza, a možná se třeba s někým skamarádíte... A možná, že ne, ale budete vědět, že jste to zkusil...Já jsem také introvert, a na lyžák v 7. třídě vzpomínám ráda dodnes. A to na rozdíl od Vás neumím lyžovat, a byla jsem tam za trapku...

Od: ifkali*
Datum: 13.12.12 21:25
Dobrý večer,
nevím co na to vaši rodiče, ale lyžák se platí, takže když se nezaplatí,tudíž nejedete.
Levné to není a když se něco hradí,tak to nemůže být povinné.
Druhá alternativa- jet a třeba uvidíte, že to není tak hrozný.

Od: askmenow*
Datum: 13.12.12 22:26

Nebudu ti říkat, aby ses změnil.

Dám ti dvě radý:

1. Buď sám sebou.

2. Nauč se plnit své povinnosti, i když nejsou z nejpříjemnějších.

Jak to myslím? Jednoduše. Taky jsem chodila na střední, a nepatřím zrovna mezi "ovce" byla jsem zvyklá dělat si věci po svém. Dokonce jsme měli i spolužáky, kteří byli ještě více jiní. Nikdo neříká, že musíš být jeden ze stáda.

Začni u sebe v hlavě, nemusíš se měnit, jen vidět i to lepší na věcech: Jet je tvá povinnost. Vem to jao výzvu, kterou zvládneš. Lyžuješ rád? prima, skvělá příležitost! Těš se na to. Přestaň předem hledat negativa. A hlavně přestaň vymýšlet černé scénáře, které ani nemusejí nastat. Třeba nebudou všichni chlastat, třeba to nebudou dělat každý večer, třeba budou unavení... třeba se najde, i kdyby jen jeden jediný, člověk, který bude radši trávit čas nějak v klidu s tebou. Třeba nebude hrát hudba nahlas, třeba bude hrát hudba, kterou máš rád, třeba ta hudba bude hrát, ale daleko a ty ji neuslyšíš... To prostě nevíš.

Vezmi si s sebou knížku, vezmi si cokoli, co ti zajistí pohodlí, třeba mp3ku s vlastní hudbou, aby jsi jí mohl ztlumit případné zvuky z okiolí. Klidně si vem špunty do uší.

Až půjdou spolužáci dělat něco, co tě neláká, prostě řekni pravdu - že se ti neche, že jsi unavený, cokoli. Nauč se stát si za svými názory, i odlišní lidé, pokud nejsou hloupí, respektují jiné lidi s jinými přístupy k životu, pokud ti si za tím stojí a je cítit, že jsou "osobnost".

Zvládneš to... a kdo ví. Třeba tě to překvapí. Třeba se ti ukáže jiná stránka někoho, u koho bys to nečekal... Většinou to bývá tak, že to, od čeho moc nečekáme, nás mile překvapí.

Ohodnoceno: 2x

Od: otazky*
Datum: 13.12.12 22:40

Jsem pesimista a vidím všechno černě.

Za druhé jsem byl na lyžáku v 8 tříde na zš a měl jsem stejné obavy.. ale bude to super uvidíš.. a přitom to bylo přesně jaké jsem to čekal. Hudba já jsem se nevyspal samé chlastání ... návštevy ve 2 v noci ...

Od: askmenow*
Datum: 13.12.12 23:04

Střední je jiná parta lidí, než jste měli na základce, je možné, že se budou chovat jinak. Navíc s vámi jedou i jiní učitelé, tedy možná budou vyžadovat přísnější dodržování pravidel.

Ke spaní: prostě si vem ty špunty do uší.

Datum: 13.12.12 23:38
Proč se má přetvařovat?
Nechce tam jet, tak nejet-je to jeho rozhodnutí s kým bude trávit čas a jak už jsem psala,lyžák se platí,tak s nějakou povinností si může škola trhnout.
Ten kolektiv zná,ví jak se projevují-já bych nešla kam nechci.
Já na lyžáku byla a bylo fajn.

Od: axus®
Datum: 13.12.12 23:48

Chapete to? Chapeme.

Proste nechci. Tvoje volba.

Na svete jsou i horsi veci, nez prezit tyden na lyzarskem vycviku.

Datum: 14.12.12 07:25
Zdravím,
Přesně tak!

Datum: 14.12.12 08:12

Když nechceš, nejezdi, je to jen Tvoje rozhodnutí. Nevěřím tomu, že lyžák je POVINNÝ. Proč? Ono je totiž dneska čím dál víc rodin, že svému dítěti ten lyžák + výbavu + skipas prostě zaplatit nemohou. Navíc to nemá velkou cenu pro dítě, které běžně na hory nejezdí. Za týden se mnoho nenaučí a co potom s výbavou? Myslím spíš to lyžařské oblečení, lyže se dají půjčit.

Nedávno byla v TV reportáž, kde si učitel tělocviku stěžuje, že dali ze tří tříd dohromady stěží 35 účastníků. V dnešní době opravdu není divu.

Za doby mých školních let to bylo o něčem jiném. Nebyli chudáci na jasankách a nebyli ani boháči se značkovým vybavením. Všichni jsme na tom byli stejně - na prkýnkách ARTIS s vázáním KANDAHAR. Jeli všichni a moc jsem si to užila, na rozdíl od Tebe jsem měla polno kamarádek a navíc jsme se v chatě sešli se školou z druhé strany okresu, tak mi hned plno známých přibylo. Nechlastalo se, opravdu ne. Asi si moc bereš k srdci film Sněženky a Machři. Bylo to prima, měli jsme karneval, diskotéku, ale bordel se opravdu nedělal. A hlučná hudba také ne. Vzpomínám si, že v té době letěla pomalá a jemná písnička Čaroděj Dobroděj od Vaška Neckáře. A ta žádný rámus nenadělala.

Já bych tedy být Tebou z fleku jela, pokud by rodiče na to měli. Ale jestli je to Tvé rozhodnutí, měla by ho rodina i škola respektovat. Uvidíš, že stejně nepojedou všichni. Každý nemá zbytečný balík. Jaga.

Datum: 14.12.12 11:01

Dovolím si nesouhlasit, nevím, jak dlouho jste ze školy venku a možná za vás to bylo dřív. Možná lidi, kteři tady diskutuji jak je na lyžáku fajn a že to jsou jen představy, tak ne. Vy tomu nevěříte ale vidím na facebooku plno fotek z lyžáku z různych škol a co vidím? Bordel na pokoji, samozřejmě flašku na stole a to vidím na každé fotce. Opravdu to tak je, dnešní mládež je jiná, možná kdyby jsem byl na gymplu, tak by tam byli trošku inteligentnější jedinci, ale jinak opravdu ne.

Datum: 14.12.12 11:02

oprava třetí věty : za vás to bylo dřiv trošku jinak.

Datum: 14.12.12 15:40

Otázky: to jste mě teď opravdu odhalil: poprvé jsem byla v sedmičce v Jizerkách /1968/ a podruhé na gymplu ve druháku v Krkonoších /1972/. V té době měli ještě učitelé a profesoři respekt a co řekli, bylo svaté. Takže opravdu nějaké ty nezávadné hry, karneval. Ale pití v té době nebylo. Mám na ty lyžáky bezva vzpomínky. Jaga.

Jinak v tom druháku povolili po večeři 1 pivo na osobu. A představte si, že si ho dávali tak 3 - 4 kluci, ostatní přesto, že to jedno měli povolené, dali si limču. Já se přiznám, mě pivo nechutná dodnes.*blee*

Datum: 14.12.12 11:24
Ani na gymnaziu to neni v dnesni dobe jinak...

Datum: 14.12.12 11:56

Lyžák není povinný a je spousta rodin co na to nemá. Neteř jezdí na gymnáziu od 1 ročníku vždy jak jsou volná místa, je jí jedno z kým jede, za tak levno by se na týden do Alp nepodívala. Pije tam jen ten co chce, všichni ostatní si jedou zalyžovat.

Od: lentilkao*
Datum: 14.12.12 16:19
Jéé, tohle znám! :) A nejde to nějak zařídit, abys tam nemusel? A co na to rodiče? V sekundě jsme měli také lyžák, strašně se mi tam nechtělo, ale když jsem se vrátila, byla jsem úplně překvapená a nadšená, jak s emi tam líbilo. Většinou platí, že když se Ti někam nechce, stojí to pak za to ještě více, než když se někam moc těšíš. Letos, v kvintě, máme jet také na lyžák, moje nejlepší kamarádka, která ke mně přistoupila až tento rok, nejede. A já nejsem v té třídě zrovna v postavení, kdy bych měla s kým trávit čas, mimo lyžování. S kým být na pokoji, v autobuse...jestli mi rozumíš. :) Zkus si tam najít nějaké světlé body, na každém dni najdi něco, na co se budeš moci těšit a uvidíš, že to zvládneš! :) Hlavně s úsměvem. :)

Datum: 14.12.12 16:46
většinou platí, že když se Ti někam nechce, stojí to pak...
Zdraví,
jste moc a uměle nadšená))proč by člověk neměl dát na osobní pocit jít tam kam chce,trávit čas s kým chce,nepřetvařovat se.
On ten kolektiv zná.Já si společnost vybírám, dokážu zvážit kam jít a co chci a umím překvapit,nepotřebuji hulahop.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.