Co mohu dělat po gymnáziu

Od: Datum: 01.11.12 15:35 odpovědí: 7 změna: 02.11.12 03:43

Ahoj, zajímalo by mě, co může dělat člověk, pokud má ukončené gymnázium a rozhodne se dále nejít na vysokou školu. Jaké je jeho možné uplatnění na trhu práce? Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.12 15:39

No...v podstatě "nic moc" dělat nemůže..

Co myslíte že by pro Vás byla vhodná pozice na trhu? Vrátný..., prodavač v sámošce.., řidič autobusu..

Na co se po gymnáziu cítíte?

doplněno 01.11.12 16:04:

Já spíš svou odpověď myslím tak, že gymnázium samotné je v podstatě "škola k ničemu"..Prostě všeobecná škola s perspektivou (v tomto případě logickou) jít dále na VŠ. Jinak na tom ale bude lépe (podle mne daleko lépe) středoškolák s odbornou školou.

Od: mowla*
Datum: 01.11.12 15:57

Máš ukončené SŠ vzdělání - jen... Čili můžeš dělat jakoukoli práci, pro niž není vyžadována kvalifikace... No nic moc... Pokud opravdu nic neumíš, je to ´slabota´...

Na druhou stranu můžeš dělat cokoli - pokud to umíš - spousta zaměstnavatelů neřeší formální vzdělání, ale výsledky...

Každopádně ale dalším vzděláváním nic nezkazíš, můžeš pouze získat...

;)

Od: luke237
Datum: 02.11.12 03:43

S gymplem sice muzes delat cokoliv a v praci se naucit obor tim, ze ho delas, ale nejvetsi problem lidi bez vzdelani v danem oboru je ziskat tu prvni praci, v ktere by ty zkusenosti mohli ziskat. Vzdycky bude na kazde misto, o ktere se budes uchazet, existovat nekdo, kdo v nem ma vzdelani a uchazi se presne o to same misto nebo pozici. Komu myslim, ze asi daji prilezitost, kdyz maji 2 lidi, z nichz jeden ma v oboru vzdelani a druhy "neco odkoukal"?

Gymnazistovi nezbyva nic jineho, nez se nekde s velkou nahodou uchytit a pak se sam rychle doucit vsechno podstatne, co clovek se vzdelanim na dane pozici potrebuje.

Datum: 01.11.12 16:32

Uplatneni na trhu prace nezavisi na skole... to je mylna predstava... zavisi na tom, co umis, co zamestnavateli, pripadne klientovi nabizis, tot vse :) Osobne jsem schopen se zivit cca v 5 oborech jako profesional, ale skolu mam jen na jeden, a to ten, ktery nebudu vykonavat nikdy :)

doplněno 01.11.12 16:48:

no je jasny ze to je mladoch, ja popravde ani ve 20ti poradne nevedel kudy se vydam.. sel jsem spis po pivu ;) ale uz jsem vedel, co trochu umim nebo me bavi natolik, ze bych to umet chtel.. a stacil kus zivota a zustaly 2-3 obory, ktere me ted zivi a bavi nejvic.. a urcite v tom nevidim zadneho genia :) spis zivot nauci..

Datum: 01.11.12 16:38

Tak jistě jsou i genialní jedinci...ale pravidlem to nebývá..a spíše opak je pravdou.

Na druhé straně, jiná věc je to člověk umí ve 40 letech..a něco jiného je co umí jako "mládě" v 18 letech po všeobecné škole.., to asi 5 řemesel na profesionální úrovni nebude, co myslíte?

Ano, v mém oboru z 27 lídí ve třídě jsem zůstal já...a jeden kamarád..25 lidí dělá v jiném oboru z toho jen snad 2 lidi alespoň v "mírně příbuzném" oboru. Ale že by se z těchto lidí mohla většina živit v dalších 4 oborech..to si opravdu nemyslím..ani teď, natož před 22 lety.

Od: aa
Datum: 01.11.12 20:46

Můžu se zeptat, co jste dělal za obor, ve kterém pracujete 2 ze třídy?

Datum: 01.11.12 20:56

Muzete..
SPS Stavebni-Technicka zarizeni budov

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.