Odchod ze školy bez ohlášení

Od: Datum: 17.01.13 20:38 odpovědí: 4 změna: 17.01.13 21:36

Dobrý den. Učitelka mi nechceš omluvit hodiny, ze kterých jsem odešel bez toho, aniž bych o tom někomu řekl. Mám nějakou šanci s tím něco ještě udělat? Dělám druhou střední, tudíž jsem již dospělý, nevěděl jsem o tom, že jsem povinen toho ohlašovat, když za sebe zodpovídám já. Hlavně se tak stalo v polední pauze na oběd.
Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 17.01.13 20:40

Tohle bývá ve školním řádu, že to nevíš je tvoje chyba. Také jsme museli hlásit i v maturitním ročníku, když už jsme byli plnoletí. Jediné, co se můžeš pokusit udělat je slušně za ní zajít do kabinetu, omluvit se, říci slušně aklidně, že víš, že je to tvoje chyba a že slibuješ, že se to již nebude opakovat... a doufat, že přihouří oko.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ladaadal*
Datum: 17.01.13 20:52

Jak píšeš sám, jsi plnoletý, tudíž si za své problémy už nese vlastní zodpovědnost. Každá veřejná instituce má svůj řád, který jsi jako její návštěvník povinen dodržovat, že sis ho nepřečetl tě neomlouvá. Jak píše askmenow, posypat si hlavu popelem a pokorně odprosit. Chceš-li ovšem školu dodělat. V opačném případě to je vcelku jedno, ale to by ses, předpokládám, nepřišel ptát na radu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: svehlik
Datum: 17.01.13 21:00

Ano, to máš pravdu.
Ještě se chci zeptat, jak je to s případným podmínečným vyloučením? Důtkou učitele atp.?
Když dostanu podmínečný vyloučení, je to pouze na daný studijní rok, nebo po celou dobu studia? A napomenutí atp. je jak., Děkuji.

Datum: 17.01.13 21:36
avatar

Žák je povinen znát své povinnosti a školní řád školy, kterou navštěvuje.

Argument, že jste nevěděl o povinnosti omluvit se v případě odchodu ze školy předem tedy neobstojí.

Neomluvené opuštění školy v době vyučování (do níž patří i doba oběda) bude mít stanoven postih v dokumentech školy, které byste měl najít na webu své školy (školní řád, klasifikační řád, systém odměn a postihů).

Jestli šlo o ojedinělý prohřešek, mohla by to vyřešit důtka třídního učitele. Nejde-li o ojedinělý přestupek, bude postih větší. Přesněji to bude uvedeno ve školních dokumentech.

Zkuste zajít za třídním učitelem, omluvit se a situaci vysvětlit s tím, že se již nebude opakovat. Nemáte-li jiné prohřešky, není podle mne nutné situaci řešit podmínečným vyloučením. ___ PS: Dospělost se projevuje mj. odpovědným přístupem ke studiu i k dalším povinnostem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.