Jak dodělat maturitu

Od: Datum: 14.02.13 09:40 odpovědí: 3 změna: 14.02.13 12:03

Dodrý den.

Syn navštěvoval střední průmyslovou školu. Udělal státní maturitu v řádném termínu, ve vyšší obtížnosti. V opravném termínu i profilové předměty, ale neudělal praktickou zkoušku. Má tedy vysvědčení o státní maturitě ( Čj, Aj ). Má tímto středoškolské vzdělání? Pokud ne, může si dodělat maturitu na jiném typu školy? Bude mu státní maturita uznána nebo ji musí dělat znovu? A musí školu navštěvovat nebo se může přihlásit jen na zkoušku ( má již stálé zaměstnání ). Maturoval v roce 2010/2011.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.13 10:22
avatar

Pokud byla praktická zkouška součástí maturity nemůže mít maturitní vysvědčení a tudíž ani středoškolské vzdělání. Nebylo by lepší dodělat zkoušku na stejné škole?

doplněno 14.02.13 11:58:

Poslala bych syna s papírem co má přímo na školu, tam by nejlépe zjistil jak se věci mají a také zda a jak mu umožní vzdělání doplnit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: h0c
Datum: 14.02.13 11:40
A dělal opravnou maturitní zkoušku? Zdali ano a neuspěl, tak musí studovat znovu. Mohou mu uznat nižšší ročníky a zapsat ho do vyššího ročníku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 14.02.13 12:03

Co je na tom maturitním vysvědčení napsáno? Pokud tam je čj, aj, prospěl, měla by tam být i kolonka praktická zkouška "neuspěl", jinak dost dobře nechápu jak by mohl dostat maturitní vysvědčení, kdyby neudělal všechny potřebné zkoušky. Nemá to jen vysvědčení ze posledního ročníku školy? Lidi si často myslí, že to nahrazuje maturitní, ale není tomu tak.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.