Staroslovienská literatura

Od: Datum: 17.01.13 18:04 odpovědí: 7 změna: 28.01.13 16:45

Dobrý večer,

ráda bych se zeptala zda by se mohla alespon nějak okrajově považovat písně: Hospodine pomiluj ny a Svatý Václave vévodo české země za křestanské písně?Děkuji předem. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.13 18:41

Zde se píše, že jde o píseň duchovní http://cs.wikipedia.org/wiki/Hospodine_pomiluj_ny no a pro mě by to křesťanská vyšlo skoro stejně ale raděj vyčkej až odpoví někdo kdo tomu opravdu rozumí.

doplněno 17.01.13 18:44:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Svatov%C3%A1clavsk%C3%BD_chor%C3%A1l zde se píše, že jde o církevní hymnu, a to je podle mě rovněž to samé jako křesťanská.

doplněno 17.01.13 19:07:

Neználku ono to duchovní nebo náboženská je určitě správnější než křesťanská-co když to pěli i lidé jiné víry jak křesťanské?

Ohodnoceno: 2x

Od: neznalek1
Datum: 17.01.13 18:58

děkuji..protože já jsem napsala do písemky že se jedná o křestanskou píásen a učitel mi to škrtl že to má být náboženská písen...! :(

Od: neznalek1
Datum: 17.01.13 19:00

ale pak si nebyl jistý trochu i on :D

Datum: 17.01.13 20:21

jedná se o duchovní píseň , nic jiného ti neuzná

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.13 16:45

Samozřejmě, zpívat je může kdokoli (ale to přece platí o všech písních). A ty, které uvedla tazatelka, vznikly jako křesťanské a dodnes se tak uplatňují.

Datum: 17.01.13 21:51

Jestli sv. Václav nemá s křesťanstvím nic společného, tak tvůj učitel je asi z jiné planety...

Datum: 28.01.13 16:41

Samozřejmě, že jsou to křesťanské písně; jsou i v kancionálu (kostelním zpěvníku). ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.