Jak se dříve říkalo korespondenci

Od: odpovědí: 5 změna:

do literatury potřebuji odpověď na otázku, jak se dříve říkalo korespondenci. Nevíte to prosím někdo? Díky předem.

5 odpovědí na otázku

 

 


2x

Listovnictví?*nevi*

 


1x

Což česky -dopisování?

doplněno 28.10.12 08:59:

A pokud to myslíš jako předmět na ekonomce, zde něco z historie. sas.ujc.cas.cz/...

I tematicky byl postaven tento předmět na novou basi, totiž podnikovou, a dřívější název "obchodní korespondence"byl změněn v "písemný styk podniku"(Schriftverkehr der Unternehmung).

 


0x
avatar figurek

To slovo vypadá na germanismus z die Korrespondenz., který asi vlezl do češtiny z němčiny. Do němčiny možná vlezl z francouzského la correspondance, to slovo znamenalo nejen dopisování, ale i kurýrní službu.

Takže zde odpověď : dopisování, kurýrní služba. :)

No já bych do toho kurýrní službu nemíchal. Možná to ve francouzštině ten význam má (já nevím, moc francouzsky neumím, snad víte, o čem mluvíte) ale to neznamená, že se tak dříve říkalo korespondenci (asi u nás v Čechách, i když to tazatel(ka) neříká výslovně.

 


0x

Řekl bych dopisování, jde o písemnou zpráva s nějakým obsahem odeslaná od jedné osoby, tedy odesílatele k druhé osobě, fyzické/právnické. Nebo to zná též fyzika.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]