Budu zvládat průmyslovku?

Od: Datum: 23.10.12 17:58 odpovědí: 7 změna: 24.10.12 19:02

Ahoj,je mi 15 a chodím do 9.třídy ZŠ.Rozhoduju se o výběru SŠ a potřebuji poradit.Hodně se zajímám o počítače a chtěl bych se jim věnovat i v budoucnu.Proto jsem se zajímal o průmyslové školy ,obor Informační technologie.Jak to tak sleduji tak se bojím že bych nezvládal školu,hlavně matematiku a Fyziku,jelikož jsem tyto předměty moc nezvládal ani na ZŠ.Na matematiku prostě nemam nadání,a jako na potvoru to je zrovna taková "pointa Informatiky".Za všechny odpovědi děkuju ...


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 23.10.12 18:01
 

Ale matematiku budeš mít všude , bohužel té se nevyhneš- myslím, že bude dobré když se rozhodneš, proto co by tě opravdu bavilo .. Nenech se tedy matematikou odradit, určitě to zvládneš neboj .

 
Od: ron*
Datum: 23.10.12 18:05
 

Ahoj.

Souhlasím, matematika je všude. Pokud si vybereš školu, která Tě baví, určitě se s tím popereš. Dá se chodit i na doučování z matematiky. Neboj se toho, nenech se odradit. Za pokus to stojí, přestoupit na jinou školu můžeš vždycky. A nejtěžší matematika je na gymnáziu, ne na průmyslovce. Přeji úspěch.*palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.10.12 18:30
 
avatar

no kamo, jak chces programovat bez vrozene logiky a znalosti matematiky fakt nevim :)

doplněno 23.10.12 18:33:

tim myslim.. matematika jako ucivo ok, to da nebo nabifluje kazdy, ale pockej az se zacne resit slozite programovani at uz v jakemkoli prisnejsim jazyce :)

 
Od: lucius*
Datum: 23.10.12 19:50
 

Na všechny negativní odpovědi níže zapomeň, já začal programování někdy na základní škole. Odhalovat co je možné a co ne, začínal jsem kdysi v QBasicu, na škole Pascal a ASP, na vasoké pak přišel ASP.NET a pustil jsem se do C#. Teď mám 11 let praxe mimo školu v programování, ani jednou jsem pro programování nevyužil žádnou matematiku a to mám za sebou velmi rozsáhlé projekty.

Pro programování využiješ logiku a logické myšlení, stačí se pouze zamslet a pořád se tomu učit. Základem dobrého programátora je to, že umí psát kód, ví jak se pracuje s objekty a je samostatný (umí hledat na google).

Hlavně se nebát! Stačí jen se učit programovat, matika v tom nepomůže. Matika na střední je o učiteli, pokud ti to špatně podá tak se to nenaučíš. Doučování je triviální, já matiku doučil i partnerku ze zemědělky .. pokud se ti nebude v matice dařit, tak si pořiď učebnici od Petákové a zkus postupně počítat.

Pokud jsi z Prahy rád předám zkušenosti a rady.

 
Datum: 23.10.12 20:03
 
avatar

Programování a matematika spolu prakticky nijak nesouvisí (tomu věř, dělám programátora skoro 20 let). A středoškolská matematika je skoro všude stejná - nevybereš si. Pokud tě vybraný obor baví, jdi do toho - máš tak mnohem větší šanci uspět.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tomaspayer
Datum: 24.10.12 14:46
 

Všem děkuji za odpovědi a rady ... Nevzdám to! Chápu že matematika je všude,ale každý má jiný názor ... Díky :D

Datum: 24.10.12 19:02
 

Nejdůležitější je, co tě baví. Když tě ta škola bude opravdu bavit, tak tu matiku a fyziku prostě dáš. Ale musíš se učit.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.