Co obsahuje známka na vysvědčení

Od: Datum: 17.01.13 15:26 odpovědí: 14 změna: 17.01.13 21:56

Podle čeho se počítá známky na vysvědčení , učitelka ve škole říká že průměr má na to minimální vliv což my teda přijde jako pitomost , jde o to že z češtiny my vychází průměr 3,3 - periodicky no do pololetí to už asi bude 3,21 až 3,25 , podle toho bych tedy podle mě měl dostat tak trojku ne? a učitelka my říká že my dá na vysvědčení 4. což mě dost štve co s tím můžu dělat niní vycházím takže je tohle vysvědčení celkem důležitý a 4 nepotřebuju. Takže co má vliv na známku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 17.01.13 15:28
avatar

nech se ještě jednou vyzkoušet a JEDNIČKU!

na výslednou známku má také vliv váha jednotlivých známek -např. pololetka, čtvrtletka znamená víc než známka z referátu, taky úprava sešitu se hodnotí, taky aktivita v hodině, zapomínání úkolů... atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajan
Datum: 17.01.13 15:30

asi se budete divit ale nepsali jsme čtvrtletky , sešit nekontrolovala a opravit známku si prý opravit nemůžu

Od: askmenow*
Datum: 17.01.13 21:47

Zkuste nehledat chybu jen v učitelce, ale i v sobě. Nějak jste ty známky nasbíral.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 17.01.13 15:31

Obávám se, že ta jednička je vyloučena, když je pisatel schopen psát "učitelka MY říká" a není to překlep a NINÍ...?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.01.13 15:31
avatar

Vliv na známku má učitelka. Ona ví nejlépe, jak pracuješ v hodinách atd. Nemusí se řídit průměrem.. Výjimečně musím podotknout, že si dle Tvého písemného projevu si to nejspíš zasloužíš. Každá známka je důležitá, je třeba se více učit. Nezlob se, tentokrát jsem to napsat musela, že jsi v češtině na tom opravdu špatně...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.01.13 15:42
avatar

Na známku má vliv všechno možné - tedy i to, jak se učitelka ráno vyspala.Závísí to také na vaší aktivitě v hodině, na važí píli, jestli v hodině vyrušujete. Takže když to shrnu, na známku má vliv všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 17.01.13 15:49

kdy už se ty děti naučej učit a né si pořád stěžovat a říkat , že to má bejt tak a tak . Známky nejsou zase až tak rozhodující pro hodnocení .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 15:55
avatar

Průměr ještě nic neznamená, koukala jsem na to, jak je žák aktivní a i ten co měl na písemku za 5 nemusel nutně propadnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 17.01.13 16:50

Průměr skutečně nemusí být rozhodující. Každá známka může mít jenou váhu, takže prostým průměrem nic nevypočítáte. Navíc učitelka samozřejmě má možnost zohlednit spoustu věcí, které neznámkuje, ale vidí -snahu, aktivitu v hodině atd. Takže méně hádavosti a více pokory a snahy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.01.13 17:03

Podceňovaný žáku, je smutné, že neznáš ani základní normu vlastní školy, tedy Školní řád, který obsahuje také pravidla pro hodnocení žáků. Tví rodiče určitě berou průměrnou mzdu, auta mají průměrnou spotřebu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 19:41

Průměr nemusí mít vypovídající hodnotu. Může se stát, že ti vyjde průměr 3,2 a učitelka ti dá na vysvědčení třeba i za 5. Učitelé často hodnotí i to, jak je žák aktivní při hodině, zda chodí na její hodiny, plní domácí úkoly atd. Jinak pokud nesouhlasíš se známkou, je možnost požádat ředitele školy a nechat se učitelem před ním přezkoušet.
Jinak si zopakuj vyjmenovaná slova po m, měkké a tvrdé souhlásky.
my - pokud se tím míní skupina osob
mi - pokud tím míníš sám sebe
Tenhle článek si napsal na 5. Se počítá známky zní trochu nesmyslně. Za další ti chybí, čárky před spojkami. Pokud máš špatný pravopis v diktátu, dostaneš z něj za 5 a pořád máš šanci si známku vylepšit, když budeš umět výborně literaturu. Pokud má někdo špatný pravopis v zaměstnání na pozici, kde vystavuje faktury zákazníkům, končí to okamžitou výpovědí.
Pod jsem ti to opravil, jak by si to měl napsat správně.

Podle čeho se počítají známky na vysvědčení? Učitelka ve škole říká, že průměr má na to minimální vliv, což mi teda přijde, jako pitomost, jde o to, že z češtiny mi vychází průměr 3,3 - periodicky no do pololetí to už asi bude 3,21 až 3,25, podle toho bych tedy měl dostat tak trojku ne? A učitelka mi říká, že mi dá na vysvědčení 4, což mě dost štve. Co s tím můžu dělat nyní, vycházím tak, že je tohle vysvědčení celkem důležité a 4 nepotřebuju. Takže co má vliv na známku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 19:48
avatar

Známka na vysvědčení zahrnuje veškeré znalosti i aktivity v hodinách, některé známky mají vyšší výhu než jiné, ... (průměr známek je pouze orientační).

A jak jsi na tom v matematice? (Průměr známek se nemění v závislosti na čase.)

doplněno 17.01.13 21:43:

Oprava: ... váhu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 20:37
avatar

U nás učitel říkal (vtípkoval) že hodnotí i index za xicht... xD

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 21:56

Tohle musíte probrat se svým vyučujícím, každý může mít jiná kritéria. Kupříkladu u dcery ve škole nám učitelka na posledních schůzkách říkala, že kdo z dětí včas neodevzdá ke konci školníhu roku písemnou práci z oborových dnů, tomu automaticky z češtiny sníží známku o jeden stupeň bez ohledu na jiné ostatní známky, protože oboráky probíhají po celý školní rok a písemná práce má tedy hodnotit jejich pracovní úsilí za celý rok. A z češtiny proto, že práce je písemným zpracováním, ve kterém bude hodnotit jak sloh, tak pravopis, i když oborové dny si děti zvolily podle svých zálib a s češtinou nic společného neměly.

Jinak z vlastní zkušenosti si nevzpomínám na žádného vyučujícího, který by dával známky přesně podle průměru, většinou měly známky různou hodnotu a navíc se přihlíželo i k aktivitě v hodině.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.