Nejlepší místo na taháky

Od: Datum: 18.10.12 22:52 odpovědí: 18 změna: 11.11.12 19:04

Ahoj,

potřebuju poradit s nějakým fakt osvědčeným a dobrým místem na tahák. Je to fakt nouzovka! =))

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.12 23:14

Záleží jak do kterého předmětu, jestli na písemku nebo k tabuli, jaké máte dovolené pomůcky, co budeš mít na sobě... tahákologie je věda (a jen samotné vypracování taháku je vynikající způsob, jak se látku naučit).

Datum: 18.10.12 23:20

Vystřihnout ze silnějšího papíru kruh,třeba 15 cm v průměru.

Doprostřed dát připínáček a zapíchnout zespod lavice,těsně za hranu.

Když se pak (tedy lépe,ještě před tím zapíchnutím pod lavici) odstřihne půlka toho kruhu,zbývá půlkruh,který lze šikovným otočením schovat pod lavici (zarovná se s hranou stolu) a dalším pootočením se vytočí do zorného pole studenta.

Chybí už jen popsat učební látkou,samozřejmě dříve,než špendlíme pod lavici.

Tak hodně štěstí.

Ohodnoceno: 3x

Od: axlik*
Datum: 18.10.12 23:24

Ano toto jsem použil na hodinu literatury jelikož tolik autorů se nedalo naučit a zvlášť ne když jsem se o tom dověděl ráno před testem :D celkem dobře to funguje

Od: askmenow*
Datum: 18.10.12 23:16

Já si občas psala tence tužkou na lavici, bývá to vidět jen z některého úhlu a v případě nebezpečí to jde smáznout rukou. Je ale pravda, že jsme nikdy nepsala dlouhé taháky, občas pár vzorečků na matiku, to bylo tak vše.

Od: axlik*
Datum: 18.10.12 23:23

Na to je neskutečně moc způsobů a lidká vynalézavost nemá hranic :) většinou jsem měl tahák napsaný v PC, zmenšený na písmo vel. 3 a někde zasunutý, ale dá se to napsat na lavici, na papuč, vytahovat to z pod lavice, napsat na ruku, na tužku, na pouzdro, dát si sluchátka a v mít to nahráno vlastním hlasem v mobilu...Na nástavbě jsem se ovšem na všechny způsoby vykašlal protože mi to přišlo hrozně komplikovaný a tak jsem si prostě dycky vzal jenom něco s dlouhým rukávem, měl jsem papírek kde jsem to měl napsané a ten jsem měl v tom rukávu a dycky si ho jen vytáhnul..Nechytli mě s tahákem ani jednou ;) vše je to také o tom, jak to člověk umí maskovat či skrýt ;)

doplněno 18.10.12 23:33:

buss : I ten nejpřísnější učitel se dá oklamat tahákoval jsem u všech možných typů učitelů a nikdo mě neodhalil i když chodili po třídě a dívali se

Od: buss®
Datum: 19.10.12 00:03

No mám svůj názor a zkušenosti.

Od: buss®
Datum: 18.10.12 23:25

Pokud není učitel slepý, tak to vidí, kde šmátrají ruky, kam se žák dívá.

Od: nutt®
Datum: 19.10.12 04:43

Zdravim,
ja si vzdy namluvil do telefonu odpovedi. Telefon dal do rukavu a sluchatka natahl rukavem pres zada a zamaskoval za vlasy. Ani nespocitam kolikrat jsem diky tomu dostal za 1 :D nikdy mne zadny ucitel nechytl.
.
Hezky den NutT

Od: krkovicka*
Datum: 19.10.12 06:48

Dinky a ostatní možná se budete smát ale nejlepší místo na tahák měla spolužáčka sedící předemnouJelikož jsem byla v poslední lavici a tzv krytá,šlo to. Měla dlouhé vlasy těsně nad zadkem.Vždy když jsme psali písemku vlasy si na pichnutí tužky odhrnula a měla vše vylepené na zádech.Když učitel popošel vlasy hodila do zadu*haha* Takže Viky-Viktorko děkuji i teď po letech:-D

Datum: 20.10.12 16:59

Chystám se vyzkoušet jiný způsob: Potřebuji jen dva vzorečky, a na ty bych chtěl použít "propisku s tahákem", což je propiska, která má v sobě srolovaný celkem velký pás papíru, který na první pohled není vidět. Jenže jako zarážka je použit plechový úhelníček a při manipulaci je to trochu slyšet, takže jsem se rozhodl, že si ty dva vzorečky napíšu na ten papír tak, aby to z mého úhlu bylo přes průhledný kryt vidět, ale odjinud ne, a propisku budu mít prostě položenou v penálu, aby mne nikdo nepodezříval (učitel vidí všude).
http://www.provitacz.cz/publi…roducts/2010_3749906a2-00.jpg (já mám modrou, 20 Kč v Intersparu)

Datum: 20.10.12 21:31

Já jsem si kdysi složil proužek papíru do takové harmoniky, konce jsem nechal trochu delčí a vločil do dlaně, ty konce zachutil mezi prostředník a prsteník, takže v dlani se mi vytvořila jakási miniaturní knížka, ve které jsem mohl listovat palcem..

No samozřejmě, učitel zdálky postřehl, že furt koukám do dlaně, tak na mne zařval "nehýbej se!" a šel mne zkontrolovat. No tak jsem se nehýbal, jen jsem povolil stisk, takže tahák spadl na zem, hned vedle chodidla. No poutočení chdidla, kterým jsem tahák přišlápl, neměl učitel šanci pod lavicí zaregistrovat, takže kdýž přišel, nenašel nic astrašně se divil.

Ohodnoceno: 3x

Od: goofy*
Datum: 09.11.12 22:14

Slabě tužkou napsat na lavici (nejlépe mikrotužkou)

Od: jirbar*
Datum: 09.11.12 22:22

Vlastní hlava. To najde jen majitel.

Od: jake377*
Datum: 09.11.12 22:31

Záleží na učiteli a předmětu.

Často učitelé chodí při testu mezi lavicemi, ale znal jsem i takové učitele, kteří si četli noviny a my jsme mohli opisovat přímo z učebnice. Z vlastní zkušenosti radím:

Pokud to je test se vzorci (fyzika, chemie), tak si napiš vzorečky hned ze začátku na test a po dokončení testu ten tahák přeškrtej. Jinak je nejspolehlivější si udělat heslovitý tahák ve Wordu ve velikosti 5 nebo 6 a vytisknout. Tyto taháky jsou dost malé (max. 5x4cm), takže je můžeš položit na test a přímo z nich opisovat. Učitelky to vždy přehlédnou, tahák totiž splyne s testem, takže to ani nejde poznat. *palec*

Od: kristy1300*
Datum: 10.11.12 13:57

pokud u toho učitele muzes mit lahev s pitim na stole, tak za etiketu si strc papirek...nebo si vytiskni svou vlastni etiketu, ale misto slozeni napis tahak...

Datum: 11.11.12 12:52

Ja mel tahak vzdy pod papirem s pisemkou. v moderni dobe jsem si to tiskl na pocitaci nejmensim pismem, to vytiskl a takto pouzival. Mel jsem to jako takovou pojistku. Vzdy od neceho neco kdy jsem si vzpomel na dalsi veci a mohl jsem psat dale. Nikdy na to nikdo neprisel.

A preci jenom, tahaky jsou porad priprava na test, nez se nepripravovat vubec a byt smireny s petkou, respektive cekat zda-li to nd nekhoo opisu.

Datum: 11.11.12 14:37

naše učitelka na aj je asi hluchá přesně mezi katedrou a mnou je sttašně tlustá holka takže přes ní není vidět pak s jen otočím a potichu si šeptám s kámošem.

Datum: 11.11.12 19:04

"sttašně tlustá holka takže přes ní není vidět" -
doplněno 11.11.12 19:05:

Kde je ten smajlík? *blee*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.