Ukončení studia vs přestup na jinou školu

Od: Datum: 18.10.12 14:24 odpovědí: 4 změna: 18.10.12 16:29

Dobrý den,

chtěla bych poradit, jsem v druhém ročníku zdravotnické školy, ale chtěla bych přestoupit na jinou školu. Která mě bude bavit, zajímá mě a na kterou jsem chtěla už odmala jít, ale nešla jsem kvůli rodičům. Co mám udělat všechno, abych mohla přestoupit? Vím, že budu muset udělat příjímací zkoušky a jít zase do prváku, ale jak to bude s tím ukončením studia? Zajímalo by mě, jaký máte názor na to, když ukončím ted studium a nastoupím až v září znovu do školy - jde mi spíš o rady, žádné poučování, že jsem padlá na hlavu, když si všechno uvědomím až v druhém ročníku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.12 14:50
avatar

Na to ti nejlépe odpoví ředitel školy, tvá škola to může mít nastavené jinak, než někdo z nás zažil, takže by to byly dohady. Ale proč chceš končit studium teď? Není lepší počkat do jara? Co bys ten rok dělala?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 18.10.12 14:57

Dobrý den.

Můj názor je, že když ukončíte studium teď a do září nebudete nic dělat, zbytečně zlenivíte, není to dobré. Vypadnete tzv." z rytmu". Zkuste si promluvit s vedením školy, na kterou chcete přestoupit o možnostech okamžitého přestoupení, třeba i do prvního ročníku. Jen tak sedět doma víc než půl roku je zbytečné. Někdy se nedělají při přestupu přijímací zkoušky, ale jen zkoušky vyrovnávací.Záleží na typu školy. Jediná možnost je zeptat se. V každém případě Vám přeji správné rozhodnutí.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 16:16
avatar

Nejste-li plnoletá, museli by s ukončením studia i s přestupem na jinou školu souhlasit Vaši rodiče. Já bych doporučila dokončit alespoň ročník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dinkyjane*
Datum: 18.10.12 16:29

Ahoj,

chodím do třetího ročníku, a mám spoustu kamarádu, kteří k nám přestoupili z jiné školy nebo naopak odešli na jinou školu. Buď můžeš dodělat ročník a do třeťáku jít na jinou školu, ale na 99% budeš dělat rozdílové zkoušky, což je podle mě lepší způsob než jít znovu do prváku a studovat opět 2 roky.. Myslím, že i Tvý rodiče by to přijali radši, než aby jsi šla znovu od prváku. Každopádně, když budešchtít jít od prváku, tak s tím teď nesekni, ale právě naopak dostuduj druhák. Za 1. bys vyšla ze cviku v učení a za 2. budeš mít navrh potom dyžtak před ostatními, když se rozhodneš jít od prváku..=)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.