Nabídka a poptávka

Od: Datum: 16.10.12 19:16 odpovědí: 4 změna: 19.10.12 20:20
avatar

Dobrý den,

nevím si rady s jedním příkladem, který musím vyřešit. Jedná se o mikroekonomii, otázka zni: Povede snížení nabídky drog k poklesu zločinnosti?

Já si s tím nevím moc rady, nedává mi to žádnou logiku, přece nemůžeme přesně odhadnout jaký to bude mít vliv na chování lidí, nebo snad ano? Mohl by mi to prosím někdo trochu osvětlit? Předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.12 19:41
avatar

Jako když se náhle sníží nabídka drog? No nemyslím si, že by to vedlo k poklesu zločinnosti. Ti, co jsou už závislí např. na heroinu, a najednou ho nebudou mít, tak budou mít ke zločinu dost blízko. Abstinenční příznaky jsou fakt humus, bráno z lékařského pohledu, co se v těle děje. Takže takový narkoman bude dělat i nemožné, aby se k droze nějak dostal. Ale prosím, na mě nedejte, já na to hledím očima laika a určitě se tu najde někdo, kdo vám to vysvětlí nějak odborněji.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.10.12 08:40
avatar

Můžeš použít jako příklad americkoui prohibici na začátku 20. století - snížení nabídky drogy-alkoholu vedlo k obrovskému nárůstu zločinnosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: baja*
Datum: 17.10.12 11:43

Zvláštně položený dotaz, je málo konkrétní. Domnívám se, že se váže k otázce substituce v krátkém a dlouhém období a má co do činění s elasticitou poptávky. No, já bych odpověděla, že v krátkém časovém období nebude mít vliv žádný, případně mírnou sestupnou tendenci a v dlouhodobém povede k nárůstu kriminality.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 19.10.12 20:20

Pokud se to týká mikroekonomie, pak bych to taky viděla na substituci. Drogy jsou dle mého názoru absolutně neelastické. Pokud dojde ke snížení nabídky, drogově závislí najdou jiného dealera, nebo najdou náhražku v podobé léků, alkoholu, jiné drogy, něčeho jiného. Takže jedná-li se o zločinnost drogově závislých a závislosti této zločinnosti na nabídce drog, pak si myslím, že k poklesu nedojde.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.