Problémy ve škole

Od: Datum: 16.10.12 19:02 odpovědí: 10 změna: 17.10.12 09:11

Dobrý den, jsem v prváku na střední a mám takový menší problém, který mě trápí nebo spíše mrzí. Ve třídě máme jednu holku, která je hrozně "chytrá" ,všechno "jakože ví" :) a je to taková vlezdoprdelka. Díky tomu je oblíbená, ale jen u profesorů. Tak by mě zajímalo proč tomu tak je? Když se takhle chová? Rovnou napíšu, že na ní kvůli tomu žárlím. Vím, že to není dobré, ale nevím, co s tím. To každý dělá jakože jí má rád, aby od ní měl pokoj, nebo jí mají rádi za to, co dělá? Nechápu to. Nic proti ní nemám, ale mrzí mě, že třeba mě nebere z těch profesorů nikdo nějak vážně. Není to třeba jen můj pocit? Nebo to může být i kvůli tomu, že jsem dost stydlivá? :( V tom to asi bude. Děkuji za přečtení a budu ráda za jakékoliv rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.12 19:08
avatar

Proč? Protože někdo prostě rád leze lidem do zadku, aby měl snažší život:) A možná máš pravdu, mnozí profesoři nemají řiťolezce a všechnoznaly rádi. Jistě, student, který umí, u nich zaboduje, ale vlezlý šprt už bodovat nemusí. A za pár měsíců ji mohou třeba nesnášet:)

Jestli ale chceš, aby tě profesoři brali vážně, začni se dobře učit a buď sama sebou. Ony znalosti jen nestačí, člověk musí být osobnost:)

doplněno 16.10.12 19:21:

To je při přechodu na těžší střední školu docela normální. Známek po měsíci a půl se neděs, brzy se zadaptuješ a vytáhneš to:)

A nemáš proč žárlit, sice je možná mají rádi učitelé, ale jak píšeš - nikdo jiný:) Takže si řekni, co je lepší? Mít kamarády a být normální holka, nebo být nabušený šprt a být sama?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: julik*
Datum: 16.10.12 19:13

Právě s tím učením to není zase tak lehké. Z dvojek ze základky jsem spadla na čtverky. Ale opravdu se to snažím co nejlépe napravit :) Hlavně musím zapracovat na tom mém slavném sebevědomí :)

Od: pt®
Datum: 16.10.12 19:13
avatar

"juliku", seš ve škole šest týdnů, nech tomu čas. Řekla bych půl roku, uvidíš v pololetí. Uč se, snaž se připravovat pečlivě, učíš se pro sebe, ne pro druhé. Ostatní ti napsala Martina. Přeji hodně školních úspěchů. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julik*
Datum: 16.10.12 19:14

Děkuji, nechám tomu čas :)

Datum: 16.10.12 19:14
avatar

Zdravím, to je normální, že žárlíme na vlastnosti lidí, které nemáme. Ty žárlíš vlastně na její sebevědomí, které postrádáš. Dobré je, že si to uvědomuješ, a tudíš s tím můžeš něco dělat. Žárlivost vůči ní Ti může být jistou motivací k tomu, abys začala pracovat na svém sebevědomí, samozřejmě zdravém sebevědomí, ne na tom, abys byla nepříjemně vlezlá egoistka jako ona.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julik*
Datum: 16.10.12 19:26

V tom to asi bude :) Ale s tím pracuji už dlouho a nedaří se :)

Datum: 16.10.12 19:42
avatar

Julíku, to je běh na dlouhou trať. V Tvém věku je to docela normální záležitost - někomu sebevědomí chybí - někomu zase přebývá... (no ono je tomu tak i u dospělých). Nicméně jak už jsem psala, tím, že si to uvědomuješ, tak máš už hodně "našlápnuto" k úspěchu. Dnes existuje spousta "chytrých" knížek i informací na internetu, různých cvičení atd., tak buď trpělivá, znáš to, trpělivost přináší růže :).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.10.12 19:30

Pcháá, v životě toho ještě poznáš, jací jsou lidi a budeš muset se s tím srovnat. Dlab na to a hlavně se postarej o sebe! Na sš jsou učitelé, ne profesoři, to si neodpustím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julik*
Datum: 16.10.12 19:33

No...mám se na co těšit :D

Od: lucius*
Datum: 17.10.12 09:11

Já měl ve třídě dvě takové, na informatice 2 holky po 20 letech historie školy. Celé 4 roky jim vše procházelo a nakonec byli jediné co měli maturu za samé jedničky, i když úplně nespravedlivě. Časem si na to člověk zvykl

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.