SRŠ, musí se platit?

Od: Datum: 16.10.12 14:36 odpovědí: 20 změna: 01.10.14 08:55

Zajímalo by mě, jestli je povinné platit SRŠ příspěvek, který činí 400,- má to být určené na "odměny" v podobě čokolád z Lidla, na okopírované papíry a ještě na něco? Nějak nechápu proč bych měla platit 400,- za 10 okopírovaných papírů na práci, které dostanu od učitelky. Nebo k čemu je SRŠ škole? Z naší třídy to zatím zaplatili dva lidi, ale učitelka nám nadává proč jsme jí to nepřinesli, ikdyž to nechápu, i bez naší třídy na tom škola získá 320 000,- a ještě nemá peníze na suplování-jsem na každé suplování rozděleni do nižších ročníků (my deváťáci chodíme po 5 lidech do sedmých a osmých tříd, což je opravdu nepříjemné).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 16.10.12 14:39

Myslím, že pokud to finanční situace dovolí, je slušnost to zaplatit. Školy z toho platí různé věci dle úvážení, drobné odměny, jak jsi sám napsal, diplomy, ceny pro nejlepší žáky, výhry na dětských dnech atd. V každé škole je to trochu jiné, záleží, co škola dělá za akce. Vše něco stojí. A i to kopírování. Je neslušné to nezaplatit a spoléhat na to, že se piživíš na těch, co už něco zaplatili.

Peníze na výplaty jdou z jiného fondu, suplování do toho tedy netahej.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 16.10.12 14:45

Jednoduché, nehradit a také nic nežádat, neúčastnit se akcí školy a popř. to uhradit keš. Škola pořádá dost akcí, ze které musí platit, ti účinkující to také až na vyjímky nedělají zadarmo a škola to nemusí dělat. Dělá to pro žáky, pro zpestření, informovanost. Aspoň ti bude jasné, že nic není zadarmo.
Zda je to povinnost (proč se nezeptáš třídní?), co na to říká školní řád, zastupitelé rodičů...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.10.12 14:49
avatar

SRŠ samozřejmě není povinné, ale z praktických důvodů je vhodné, aby se rodiče dohodli a buď ho podporovali všichni nebo nikdo. Na co škola použije peníze by měla doložit (ať už na vyžádání nebo zveřejnit na webu), ale určitě to nesouvisí s mzdami učitelů (a tím i se zastupováním). Zpravidla se používá na různé drobné výdaje souvisící s mimoškolní činností.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.10.12 14:59

Nesmíš na tu částku 320.000,-Kč koukat jako jednotlivec.*sok* Jasně v rodinném rozpočtu to je obrovská hromada peněz. Ale pro takovou školu to je pakatel, věř mi. K čemu to slouží, již napsali rádcové nade mnou *palec*.

Věř tomu, že každá škola je velice vděčná i za každý finanční či jiný dar. Stačí prkotiny a škola má dárky na různé soutěže apod... Není to jednoduché, opravdu ne *nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.10.12 15:08
avatar

Za rok dostaneš od školy 10 kopírovaných papírů?

Nenech se vysmát... a co pomůcky pro studenty, akce školy, exkurze, besedy apod.? Pro školu je 320 000,- docela zanedbatelná částka, ačkoli si to nemyslíš. Takže ano, je dobré zaplatit jako ostatní třídy.

Když chcete brát, je spravedlivé také dávat;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 16.10.12 16:02
Tak po nás chtějí každým rokem 300kč a není to povinnost.Z toho jsou to nákupy tekutých mýdel,toaletnich papíru a ubrousku,odměny-vánoce,besidky,slavnost se skakacim hradem.Pak jedině co je povinnost platit 500kč třídní fond(nákup papíru a výkresu,temperove barvy,pomůcek na PČ,HV a Vv,dva výlety v blízkosti svého města(vstupné).Na jednoho žáka.Dvojčata 2x platba.Problém mi to nedělá.Jeden můj odpracovany den.Je to pakatel pro školu tak velkou.
Divím se Vám,ale chápu to.
doplněno 16.10.12 16:13: Jo a ve školce jsme platily 1000kč,ale to nešlo nikomu do kapsy.Byly rodiče i firmy co dávali víc.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokrskovam
Datum: 16.10.12 17:04

nám jde hlavně o to, že škola žádné akce pro 2. stupen neporada a mi z toho nic nemame pokud jde o ty drobnosti jako mydlo atd. to snejnak nemame tak jako tak mydlo je dodavano jedenkrat za ctyri mesice a vylety apod. se plati z fondu, ctvrtky platime zvlast. problem je v tom ze pokud mate dve deti a jste sama tak jsou ty penize znat, neni to tak ze cela trida neplati z fin. duvodu, ale vestina ano a deti ani nechcteji aby to rodice platity, protoze z toho proste devataci nic nemaji a snad ziskava skola fondy a podporuje ji stat, tak nevidim duvod proc by jeste mela chcit nepovine "poviny" prispevek po detech, ktere z toho nic nemaji

Datum: 16.10.12 17:08
avatar

Jak víte, že mýdlo je dodáváno jednou za čtyři měsíce? A co toelatní papír, ručníky apod?

Nechodí roičovské příspěvky právě do fondu, ze kterého se pak výlety hradí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokrskovam
Datum: 16.10.12 17:20

Vím to nejen od svého dítěte ale i ostatní děti to doma říkají a je fakt že když jdu na tř. schůzky že tam mýdlo nikdy nebylo, ručníky v té škole nebyly nikdy a asi ani nikdy nebudou, toaletní papír taky často chybí a to se jím ani většina holek neutírá a nosí si raději normální papírov kapesníky místo toho aby používaly ten šmirkl

jinak je rozdíl mezi třídním fondem - z kterého se platí výlety a všechny akce třídy a mezi SRŠ - z kterého bere peníze škola, bůhví na co

Datum: 16.10.12 17:22
avatar

V tom případě bych se klidně na schůzce nahlas zeptala, proč platíte 400,-, když na záchodech chybí mýdlo, ručníky a toaleťák. V normálních školách se toto hradí právě z příspěvků, Vaše škola je tedy nějaká divná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dor
Datum: 01.10.14 08:55

No u nás se vybralo na žáka na pomůcky 400kč,toaletní papír,papírové utěrky,mýdla...papíry do kopírky ,pracovní sešity do výuky.. musíme kupovat samy...výlaty,kina,besídky a podobné akce se musejí platit hotově na každou danou akci...nač tedy se platí SRPŠ?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: askmenow*
Datum: 16.10.12 18:31

I pokud škola akce pro druhý stupeň nepořádá, stále by bylo slušné přispět. A víte proč? Možná že jde více akcí do peněz pro první stupeň. Říkáte si, že je to nefér? Ale kdeže, to je tzv. principsolidarity, stejně jako platí u daní, pojistění apod. Když byly vaše děti na prvním stupni, také možná dostali více, než si zaplatili, proto, že to bylo dotováno druhým stupněm.

Jinak náklady jsou na vše velké... na papíry, na pomůcky, na vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 16.10.12 19:21
Tak my místo nošení jednoho ručníku na týden-do kterého se utiraji všichni máme k dispozici zelené papírové uterky.Víte vy vůbec kolik rolí toaletniho papíru se denně spotřebuje na toaletach?Jestli opravdu vám chybí mýdla na wc je to podnět na školní inspekci.Jsou základní hygienické normy.Že devátá třída už platit nic nemusí-musí,kde jsou pomůcky pro výuku,kridy,fixy apod.Jsem asi divná,že něco dotuji ale vím že dcera má a bude mít zajištěné kvalitní pomůcky v chemii,fyzice,ve výpočetní technice,v dilnach atd.Problém to nemáme.Škola je státní,ne soukromá.Opravdu v naší škole jde vidět kde všechny peníze jdou.Od podlahy ke stropu prosím...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 17:27
avatar

Po synovi chtěli na učňáku 6OO Kč, tvrdili, že je to a exkuze, a nikam nechodili. Třídní nám řekla, že pokud doložíme, že pobíráme sociální dávky, tak to platit nemusíme, ale pokud by nějaká akce byla, syn si to musí zaplatit sám. Takže jsme tak učinili, doložili jsme, že pobíráme příspěvek na bydlení a když šli do Planetária (ano, do planetária, učni 3. ročníku!), tak si syn tu padesátikorunu zaplatil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.10.12 17:46

Najlepčí by bylo, kdyby se mimo výuky (ZŠ) hradilo vše keš a byl by pokoj. To bysme se měli, nic by nechybělo, každý pěkně co chce za své, jaké "zadarmo" i jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 17.10.12 13:02
avatar

Co to je SRŠ?
Znam jen SRPŠ a SRDPŠ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 17.10.12 17:15

SRŠ bude sdružení rodičů školy, prostě jen bez přátel, kteří jsou obsaženi v SRPŠ - Sdružení rodičů a přátel školy.

doplněno 17.10.12 17:31:

Samozřejmě že rodiče žáků školy. Pokud vám to pomůže, dodejte si tam nějakou předložku, které se do zkratky nedávají. Nehledejte mouchy a radujte se ze života ;)

doplněno 17.10.12 20:25:

Dle dvou náhodných odkazů je to prostě běžně zažitý "termit" http://www.zschodov.cz/srs/ http://msbayerova.cz/?page_id=24

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 17.10.12 17:19
avatar

Kdo je rodic skoly? Obec jako zrizovatel?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.12 17:52
avatar

Stanovy sdružení rodičů:)

doplněno 17.10.12 20:20:

Taky možné:) google si z náš akorát dělá legraci..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.12 20:17
avatar

co Sdružení rodičů a školy? ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.