Dálkové studium-maturita

Od: Datum: 14.10.12 14:30 odpovědí: 7 změna: 15.10.12 12:33

Dobrý den,

rozhodla jsem se,že bych si chtěla dodělat maturitu.Jsem vyučená prodavačkou,takže jakékoliv studium,co by na to šlo,vím tedy jen o oboru podnikán..je dálkové jen tříleté?

Je fakt,že jsem to před lety dálkově zkoušela,ale nevyšlo to,nezvládla jsem to,bylo toho hodně při práci..

Dělá mi trochu-možná i trochu hodně.. problém matematika(to logično..),tak by mě zajímalo dálkové studium,jestli existuje bez matematiky,popř.jestli máte někdo zkušenost s tímto a kde všude školy jsou..jsem z Moravy.Pokud možno ne soukromé školy,takovou jednu jsem našla v Praze a je dost vysoké školné a je prostě dost daleko.Ale budu ráda i tak za cokoliv,jakoukoliv zkušenost.

Nemyslím si,že jsem hloupá,ale ani mi učení nešlo lehce a navíc vše zvládnout i s rodinou..

Ještě by mě zajímalo,mají tyto dálkové školy stejný počet předmětů,nebo se to liší?

Děkuji všem za případné rady,poznatky a odkazy na www stránky škol.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 14.10.12 16:22

Prvně si zajděte na Školský odbor vašeho Městského úřadu. Zjistěte co a kde v dojezdové vzdálenosti se bude příští školní rok otvírat. A pak teprve vybírejte školu.

Co tak nástavbové studium s maturitou? např.

http://www.atlasskolstvi.cz/s…form=1&equipmenttype=18&ext=1

Ohodnoceno: 2x

Od: zrzecka
Datum: 14.10.12 17:14

Díky,podívám se,

jde mi i o to,jaké předměty a kolik jich je(ale bude to asi dost odobné),sháním něco bez matiky,ale mám pocit,že to má jen soukr.škola v Praze(jinou jsem zatím na netu nenašla,ale možná neumím hledat..) a účto by tam také nemuselo být,ale to je asi standart..

Ideálně dálková forma s maturitou v Olomouci nebo v Přerově..v Přerově jsem kdysi zkoušela dálkovou nádstavbu na Šířavě,zdála se mi dost náročná,no byla..bohužel jsem to ve druháku(lituji)vzdala..

Datum: 14.10.12 18:45

Slyšela jsem o jedné soukromé škole na Moravě, která má mít dvouletý a tříletý obor podnikání, oba s jedním cizím jazykem a oba bez matematiky, ale se školným (cca 20.000 ročně u dvouletého a 12.000 u tříletého oboru). V obou případech je jedno, jaký výuční list máte, na předchozím učení však má záviset délka maturitního studia. Nevím ale, kde přesně má škola být.

Dálkové studium obsahuje zpravidla stejné předměty jako studium denní, většinou se vypouští pouze tělocvik, v některých případech i praxe (ta hlavnmě v případě, že studující pracuje ve stejném nebo přípbuzném oboru).

doplněno 14.10.12 21:08:

Myslím, že to nezávisí na typu školy (státní, církevní, soukromá), ale na oboru studia. V gastronomii možná tak velký důraz na matematiku není.

Ale podívala jsem se na Váš odkaz, a musím se přiznat, že jsem si to nejspíš nějak propojila, myslela jsem, že škola je na Moravě. Zkusím se ještě po něčem podívat.

Od: zrzecka
Datum: 14.10.12 19:53

Ano,děkuji!

Toto jsem ale našla jen v Praze,ale na Moravě jsem nic takového nenašla..nechápu,proč soukromé školy to bez matiky můžou mít a státní ne.. :(..

Praha: http://www.ssgh.cz/dalkove-studium-podnikani-3-lete -2leté je denní

Od: pt®
Datum: 14.10.12 19:57

Většina, neli všechny i soukromé školy vyučují matematiku po celou dobu studia. jen k maturitě si můžete zvolit předmět matematika nebo cizí jazyk, ale výuku musíte absolvovat po všechny ročníky a zdárně ukončit z matematiky i maturitní ročník, abyste byla připuštěna k maturitní zkoušce. - pt

Od: gooo*
Datum: 15.10.12 10:08

Zdravím
Ocitl jsem se ve stejné situaci. První pokus byl udělat si strojařinu jako nádstavbu na státním Vítkovickém učilišti, kde jsem vydržel cca 3 měsíce a odešel díky nedostatku času.
Po čtyřech letech jsem se o maturitu pokusil znovu a úspěšně. Vybral jsem si soukromý gympl (iuventas v OV). Platil jsem cca 800 Kč měsíčně, dělal to čtyři roky a přestože jsem maturitu nepotřeboval v zaměstnání, jsou to výborně utracené peníze.
Přístup prakticky všech učitelů byl odlišný od předešlého pokusu. Neměli potřebu donutit lidi odejít, aby měli méně písemek k opravování, jak mi to předtím připadalo. Takže se učitelé vykašlali na větu "to jste se měli naučit na ZŠ", protože kdyby jsme to na ZŠ uměli, máme tu maturitu dávno, takže skutečně učili první rok naprosté základy matematiky (zlomky, základní rovnice a podobně). I v dalších letech se mockrát stalo, že se počítal složitější příklad a při výpočtu přišel učitel na to, že žáci neumí základní matematické vzorečky, tak počítání příkladu přerušil a několik minut se věnoval vysvětlování těch základů.
Stejně to vypadalo v ostatních předmětech (až na biologii, ale to byla vyjímka, no). Takže když se dávalo pozor v samotných hodinách, prakticky nemělo smysl se učit a připravovat doma, takže čas OK. Jenom čtyři roky bez vyspaní se v sobotu :o).
Závěr? Na ZŠ a učňáku jsem míval trojky a čtyřky. Matematiky a dějepisu jsem se neuvěřitelně bál. Nyní mám maturitní vysvědčení, kde jsem si vybral mezi nepovinnými předměty právě matematiku a dějepis. Většinu vysvědčení jsem měl max 3 dvojky.
A skutečně to nebylo tím, že dálkaři mají úlevy. Procházeli jsme státními srovnávacími testy, kde měli dálkaři pravidelně lepší výsledky, než studenti denního studia. Přijímačky na VŠ taky bez jakéhokoli problému.
Více jsem to rozepsal, vím že podobný přístup je třeba v soukromém Aholu, kde bys asi našla lepší obor pro tebe, ale jde o to, ať se nebere ta první zkušenost. Mnoho zdaru.

Od: bx
Datum: 15.10.12 12:33

Co jste dělal za učební obor předtím?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.