co to je aglomerace

Od: Datum: 14.10.12 13:17 odpovědí: 4 změna: 15.10.12 15:26
poradite prosim nekdo?
co to je/ jak se vyuziva aglomerace pri vyrobe zeleza?
predem dekuji za odpoved

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.12 13:23
avatar

Aglomerace v Třineckých železárnách popis :Aglomerát pro vysoké pece se vyrábí ve dvou aglomeracích s celkem čtyřmi spékacími pásy. Na aglomeraci č. 1 se vyrábí rovněž ocelárenský aglomerát pro potřebu KKO, jenž nahrazuje dolomitické vápno. Výrobní kapacita aglomerací je 2,7 mil. tun aglomerátu ročně. Vstupním materiálem jsou prachové železné rudy dovážené z Ruska a Ukrajiny, dále dolomit, vápenec, prachový koks a odpady vznikající v procesu výroby oceli v TŽ.
Směs pro výrobu aglomerátu je zakládána do 2 x 6 homogenizačních hromad. Obsah železa v aglomerátu pro vysoké pece je 53 - 54 % a pro ocelárny 8 _ 12 %.
Aglomerační spékací pásy jsou vybaveny elektrickými odlučovači prachu, které splňují emisní limity tuhých znečišťujících látek v úrovni 50 mg/Nm3.
Aglomerát je převážen k vysokým pecím železniční vlečkou a skipovým výtahem je zavážen do vysokých pecí.
V roce 2008 jsme uvedli do provozu odprášení spalin aglomerace č. 1, které garantuje, že se množství emisí tuhých znečišťujících látek pohybuje výrazně pod předepsanou úrovní 50 mg/Nm3.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 14.10.12 18:24

Stručně řešeno:Železná ruda, dovážená z Ruska, obsahovala velké mnžství hlíny. Bylo nemožné ji dát rovnou do vysoké pece a vše roztavit do tekutého stavu==spotřeba koksu by byla šílená- Proto se ruda napřed aglomeruje=spéká do hrudek, které se pak třídí přes magnetický separátor.=oddělovač, kdy hlušina spadne dolů=oddělí se. To je velmi zhruba řečeno, výše uvedený výklad je přesnější, ale snad pro první seznámení s problematikou stačí-snad Vám to pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 18:48
avatar

Vida, tady jsem se poučil i já, vždycky jsem si myslel, že aglomerace je seskupení měst do větších celků.

Díky za vysvětlení, zase jsem o něco chytřejší...*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 15:26
avatar

Aglomerace znamená hrudkování.Nemusíme mluvit o ruských rudách,v šedesátých letech minulého století u nás hrudkovny byly běžným provozem.Z místní rudy,obsahující 10 - 35% železa se chemickými pochody vyráběly hrudky s obsahem 80 - 90 % železa.Po rozemletí a magnetické separaci se hrudky využily jako vsázka v železárnách.Hrudkovny byly v Ejpovicích u Plzně,V Králově dvoře u Berouna a dalších místech.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.