Odevzdej.cz - jak funguje kontrola

Od: Datum: 13.02.13 17:01 odpovědí: 8 změna: 09.04.14 20:29

Ahoj, když napíšu bakalářku a dám ji na kontrolu na odevzdej.cz tak by mi měla ukázat procentuální shodu textů s jinými texty.

Chci se zepat, jak ten program odevzdej funguje? Když napíšu třeba stránku z několika knížek a dám k tomu citace, tak mi ten program neukáže žádnou shodu? Nebo co kdybych dal ke kontrole soubor kde by nebyly citace uvedeny, co by se stalo? podle mě by mě to ukázalo stejnou shodu jako kdybych tam měl citace že ano?

prosím tedy odpověď jestli program odevzdej.cz ukáže stejnou shodu jak když bych uvedl citace a nebo bych žádné citace v textu neměl. díky za odpově´d

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fidonets
Datum: 13.02.13 17:06

Já tomu nevěřím. Někam pošlu bakalářku, oni to okopírují, použijí nebo prodají a než odevzdáš ty tu svou budeš plagiátem. Raděj zapátrej ve svědomí, kolik textu jsi použil cizího. Dle našeho děkana je 10-20% v normě, neboť většina textů se pouze parafrázuje a vyskakuje jako shodná. Každá bakalářka se posuzuje individuálně, i kdyby ti na kontrole vyskočilo 60% nemusí to být plagiát.

FidoNet ®

Ohodnoceno: 0x

Od: k2
Datum: 13.02.13 17:11

Sluzbu odevzdej.cz provozuje, vyviji a poskytuje Masarykova Univerzita Brno. Predstava, ze nekde MU neco kopiruje a prodava je mirne receno opravdu paranoidni.

Nicmene s posledni vetou (souvetim) souhlasim beze zbytku.

Datum: 13.02.13 17:18

Pokud je poskytovatelem masarykova universita, tak bych v tom neviděl problém, ale pak mi přijde divné, že to není dostupné přímo z ostatních umiverzit a naopak je to dostupné široké veřejnosti, když ta to nepotřebuje. Kouknu se na to. Ale pokud je 100% poskytovatel masaryk, nedělal bych si starosti .. ale kde máte jistotu, že to provozuje masarykova univerzita? Na webu masarykovy univerzity žádný odkaz na odevzdej.cz není, nebo aspon není vidět. Vycházíte z předpokladu, že když bude na poradte.cz informace, že ji provozuje CIA a bude zde odkaz na cia, tak budete přesvědčen, že to CIA opravdu provozuje? neblázněte. Tím ale netvrdím, že to neprovozuje masaryčka, ale pak nechápu, proč to neprovozuje pod svým webem, jako třeba jiné univerzity?

FidoNet ®

Datum: 13.02.13 17:21

Takže zpětná kontrola potvrdila učast mysarykovy univerzity. Plně mu nyní důvěřuji

FidoNet ®

Datum: 13.02.13 21:19

Ahoj Fido,

Masaryčka to za úplatu prodává i jiným fakultám. Náš UJEP to taky používá. Po 5 dnech se to ze systému smaže, nebo můžeš požádat o smazání i dříve. Já tam dnes posílala diplomku, tak jsem zvědavá, co to vyplivne.

I přímo v harmonogramu máme, že první týden po odevzdání probíhá kontrola na plagiátorství.

Je pravda, že někdy to vyplivne velkou shodu, protože člověk třeba cituje zákony. Pokud se budu věnovat např. problematice důchové reformy, tomu se teď věnuje hodně lidí, tak spousta textu vyleze shodná, protože jde o citace zákonů.

Od: sim
Datum: 09.04.14 18:26

vyhodilo ti veľkú zhodu na diplomovke?

Datum: 09.04.14 20:11

Z toho, co se píše v bodě 13 soudím, že pokud jsou citace správně uvedeny, tak by to problém být neměl: http://odevzdej.cz/help/odevz…dej/faq#ode_faq_podobnosti_co

A jinak - co to zkusit?

Datum: 09.04.14 20:29

No... kdysi jsem na Masaryčce psala jednu práci, i když jsem použila některé citace, tak to bylo většinou opsané, říkala jsem si, dělají to tak všichni.

Ejhle, tehdejší (možná i nynější) systém Vejce vejci to vyhodnotil jako 80% plagiát a dostala jsem jednu šanci toto vysvětlit a změnit, pokud nechci být pozvaná před školní komisi.

Od té doby píšu sama za sebe.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.